Welcome to Uganda Multimedia News & Information   Click to listen highlighted text! Welcome to Uganda Multimedia News & Information Powered By GSpeech
internet advertising

Kyambogo University 2011 Graduation list

P. O. BOX 1 KYAMBOGO

Tel: 041 -285037/285001 Fax: 041 -220464

Email: arkyu@kyu.ac.ug, www. kyu.ac.ug

31st January 2011

To: All Graduating Students

From: The Ag. Academic Registrar

On: FINAL 2011 GRADUATION LIST

This to communicate to all those concerned that the final list of students due to graduate on Thursday 10th & Friday 11th February 2011 has been pinned up on the Main Notice Board (in front of Republic Complex). It has also been posted on the University Website (www.kyu@ac.ug) and shall also appear in the newspapers soon. Names with initials should be written out in full.

Please note that all DEPE, DSNEE and Diploma in Special

Needs Education students belong to the Faculty of Education

and shall therefore graduate on THURSDAY 10TH FEBRUARY

2011.

KYAMBOGO UNIVERSITY 2011 GRADUATION LIST

If you prefer, you can see the graduation list in PDF

MASTER OF ARTS IN GEOGRAPHY

ALULE Rhombe Jimmy

MASTER OF ARTS IN LITERATURE

TIMBYANGA Xavier Katunda

POSTGRADUATE DIPLOMA IN SPORTS MANAGEMENT

LWALANDA Geofrey

ODONGO Sammy

OMARA Lamex Apitta

MASTER IN EDUCATION POLICY, PLANNING AND MANAGEMENT

KAMULEGEYA Muhammed

KIBIRIGE Emmanuel Ivan

MUGUME Bahwitima Stephen

SUNDAY Emmanuel

POSTGRADUATE DIPLOMA IN TEACHER EDUCATION

AKONO Francis

AMONE Okello Michael

ANGUALIRU Bilhah (Ms)

ASEGA Emmanuel

ATAMA Blasio Alioma

BIRUNGI John

BWOGI Mbeera Baron

KISITU Gerald

MABONI Denis

MPOMBA Godfrey Lule

NABAKAWA Eseza (Ms)

SSEKABIRA Rogers

SSEMAMBO Jude

POSTGRADUATE DIPLOMA IN EDUCATION

ASHABA Irene (Ms)

BABIRYE Florence (Ms) – First Class

BALIKOOWA Stephen Bogere

EMURON Francis

IRANYA Joseph Illih

IRUMBA David

2

KIIZA John

MAGYEZI Gerald

MUBANGIZI Rolland

MUGOYA Badru

MUGOYA Paul

MUTUMBA Hassan Kayongo

MWESIGYE John Bosco

NABUUMA Angella (Ms)

NAKAYIZA Suzan (Ms)

NANYONJO Juliet (Ms)

NUFFIA Collins Doldson

ZZIWA John

POSTGRADUATE DIPLOMA IN SPECIAL NEEDS EDUCATION

ATWIKIRIZE Agrace (Ms)

NANDAWULA Prossy (Ms)

ODONGO Emmanuel

SSEBYANZI Bonaventure Wasswa

POSTGRADUATE DIPLOMA IN COMMUNITY BASED REHABILITATION

AKETCH Joyce (Ms)

KAMBA Samuel

KIIGE Nelson

KYOBE Richard

LEKU Marx Ronald

MUGOLE Joshua

OMANIKOR Francis

OMAR Amin Akuma

POSTGRADUATE DIPLOMA IN VOCATIONAL PEDAGOGY

EDEKU Berline Andama

NAMULWANA Florence (Ms)

MASTER OF ART AND INDUSTRIAL DESIGN

MAYEGA Jacob Makanga

NAMWEBE Rita (Ms)

ODONGO Michael

MASTER OF VOCATIONAL PEDAGOGY

AJAMBO Lucy (Ms

ANINGE Jennifer Grace (Ms)

BADINGA Benjamin

BAMUTIRE Esther (Ms)

3

BARNABA Mayor Deng

CHEBET Shamim (Ms)

DRANI John Bosco

KIKOMEKO Joseph

KULABAKO Mary (Ms)

KYAKURWA Paskazia Birungi (Ms)

MUGOYA Arajab

NAKYOBE Safinah (Ms)

OGWANG Sam Patrick

TURYAMWESIMIRA John

TUSIIME Wycliff Edwin

DIPLOMA IN EDUCATION SECONDARY (FRENCH)

KABAJUNGU Angelica (Ms)

KAKURU Jimmy - First Class

KYOHEIRWE Kellen (Ms)

NAJUNA Angella (Ms)

NAKAZIBWE Phioner (Ms)

NZIREBERA Gladys (Ms)

DIPLOMA IN MUSIC AND THEATRE ARTS

AKANKWATSA Dorah (Ms) - First Class

KAFUMBE Hebert

MPOLA Michael Jahrum

SSEBI Abdul

SSEKIDDE Simon

TUSIIME Ronald

DIPLOMA IN LIBRARY AND INFORMATION SCIENCE

AKUGIZIBWE Jackie (Ms)

IMAMUT Martha (Ms)

KALAGI Rebecca (Ms)

MIREMBE Luba Sula (Ms)

NABUNYA Victoria (Ms)

NAKIGANDA Milly (Ms)

NALULE Deborah (Ms)

DIPLOMA IN MICROFINANCE

ADAIGA Masuud

AGONGO Jacob

ALENYO Tom

ANYASO Caroline (Ms) - First Class

ARINEITWE Julius

AYESIGYE Onesmus

4

BALIDDAWA Meddie

BAMWESIGYE Ronard

BEHANGANA Geresiano

BUKIRWA Christine (Ms)

BUKIRWA Winfred (Ms)

BULONDO Andrew

BWAMBALE Andrew

CHELIMO Vannis (Ms)

CHEROP Lamula (Ms)

DAMBA Geofrey

EYETU Joseph

IJARA Aggrey

KAMATSIKO Jean (Ms)

KASOZI Fred

KIKONYOGO Bazil

KIRYOWA Fred

KIZITO Paul

KYOMUGISHA Benadette (Ms)

KYOMUHENDO Patience (Ms)

LUBIA Denis

LUNYOLO Doreen (Ms)

LUNYOLO Sarah (Ms)

MARUNGA Unith (Ms)

MAYANJA Gilbert

MPANDE Edirisa

MUGARRA Stephen

MUKAMA Martin - First Class

MUSIIMENTA Dianah (Ms)

NABAGEREKA Edith (Ms)

NABAGESERA Michal (Ms)

NABUYONDO Phionah Willima (Ms)

NAKAJUGO Claire Kizito (Ms)

NAKANWAGI Florence (Ms)

NAKATO Proscovia (Ms)

NAKINTU Sauda (Ms)

NAKIYEMBA Immaculate (Ms)

NALUBOWA Josephine (Ms)

NALUGGYA Margret (Ms)

NALUYIMA Priscilla (Ms)

NALWOGA Edith (Ms)

NAMAKULA Irene (Ms)

NAMANYA Caroline (Ms)

NAMATOVU Winnie (Ms)

NAMIREMBE Sarah (Ms)

NAMUGENYI Diana Victoria (Ms)

NAMUTEBI Hadijjah (Ms)

NANGOMA Ritah (Ms)

NASSUNA Ronah (Ms)

5

NDASE Daniel

NEMEYE John

ODONGO Fred - First Class

OPIRA Robbinson Morris

OSINDE John

OTHIENO Moses

RWENDEIIRE Lauben

SSENGENDO Andrew

SSETUMBA Kenneth

TUHAISE Brenda (Ms)

TUMUSIIME Amoni

TWESIGYE Nicholas

BACHELOR OF ARTS IN ARTS

ANYANGO Barbrah W. (Ms)

APOLOT Judith (Ms)

BATAMYE Habibu

BAYITA Mike

BIRUNGI Anna Mary (Ms)

BUWEMBA Alex

EJANG Emily Ruth (Ms)

GWANYI Nicholas Eric

KATEGAYA Christine (Ms)

KATO Lawrence

KATUSIIME Hope (Ms)

KELEKI Anne (Ms)

KISAKYE Michael

KOBUSINGYE Anita (Ms)

LUGYA Deogratius

LUTWAMA Elisha

MATHONDI Maate Joel

MUBIRU Haruna

MUHANGI Mubarak

NABASIIGE Emmaculate (Ms)

NABIZIZI Juliet (Ms)

NABUGUZI Falida (Ms)

NABUKEERA Angella (Ms)

NABULIME Juliet (Ms)

NABUNNYA Florence (Ms)

NABYONGA Rehema A. (Ms)

NAKADAMA Immaculate (Ms)

NAKIMERA Grace (Ms)

NAMANDA Leila (Ms)

NAMANDA Margret (Ms)

NAMUGAYA Elizabeth (Ms)

NAMUGENYI Phiona (Ms)

NAMULI Annet (Ms)

6

NANGOBI Irene Stellah (Ms)

NANKUNDA Doreen (Ms)

NANSUBUGA Racheal (Ms)

NYEGENYE Brian

OJOK Dennis

OJOK Richard

OKUMU Gabriel

OLEJE Ketty (Ms)

SAMANYA Rogers

SEMUYABA Rogers

SEWANYANA Dennis

SINYEKWA Lino

SONKO Christopher

SSEMAKULA Samson

TERER Chelangat Gladys (Ms)

TUGUME Calist

TUHAISE Joselyne (Ms)

TUMUHIMBISE Robert

WERA Charles K.

BACHELOR OF ARTS IN ECONOMICS

ACHOLA Priscillah (Ms)

AKELLO Pamela (Ms)

AMUTUHAIRE Osbert

ANDAMA Alexander

ANIYAMUZAALA James

APIO Dorothy (Ms)

ATYANG Proscovia (Ms)

AWORI Hellen Obbo

BAKUMBA Resty (Ms)

BASUUTA Maureen (Ms)

BERABIRA Shamillah Yusuf (Ms)

DDAMBA Yusuf

EKISA Tonny

EMOI John Peter

EMOU Moses

ETEMU Geoffrey Karoli

GARIYO Gideon Mugisha

IGUMBA Michael

INGABIRE Sarah (Ms)

KABIIBI Kalori Keneth

KAJURA Fred

KAKAI Catherine (Ms)

KANGABE Juliet (Ms)

KANSIIME Winnie (Ms)

KATAMBA Lincoln

KATO Kepha - First Class

7

KAYONGO Blasio

KIBIRIGE Joseph

KISEMBO Godfrey

KISEMBO Margret (Ms)

KWEBIIHA Jackline (Ms)

KYOKUTAMBA Sheila (Ms)

KYONDHO Sepriano

LUTWAMA Christopher

LUYONZA Enock

LWEERE Muhammadi

MALISH John

MASINDE Nelson Wanjala

MBAMBU Moreen (Ms)

MUGEMA Vincent

MUHEREZA Emmanuel

MUHWEZI Godfrey

MUJUNI Wilfred

MUSAU Paul

MUSEDDE Denis Byaruhanga

MUYOMBA Jeremiah

MWENGELE Alex

NABAGALA Jamidah (Ms)

NABAGALA Susan Berinda (Ms)

NABAKKA Julian (Ms)

NABAKOOZA Peace Samantha (Ms)

NABATTE Mariam (Ms)

NABUGWERE Phiona (Ms)

NABUKEERA Agnes Muwonge (Ms)

NABULYA Proscovia Carol (Ms)

NAHWERA Daphine (Ms)

NAIGAGA Peruth Tayala (Ms)

NAKADAMA Esther Catherine (Ms)

NAKASULA Immaculate (Ms)

NAKIMBUGWE Mastullah (Ms)

NAKITENDE Habiba (Ms)

NAKIWEWA Lydia (Ms)

NALUBEGA Juliet (Ms)

NALUBEGA Sarah (Ms)

NALWOGA Sharifah (Ms)

NAMAROME Rachel (Ms)

NAMUDU Margaret (Ms)

NAMUSOKE Vivienne Ndawula (Ms)

NAMUYANJA Faridah (Ms)

NANDAGANO Annet (Ms)

NANKWANGA Lydia (Ms)

NANSIMBI Prossy (Ms)

NANTEZA Winnie (Ms)

NKAMWESIGA Timothy

8

NKINZI Patricia (Ms)

NYAFWONO Christine (Ms)

NYAKOOJO Evelyn (Ms)

NYERINDE Mark

OBBO John Hannington

OCEN Timothy

OCHERO Aldo Thomas

OKOT Richard O. Bangi

OKUTRE Godwin

OKUTUI James

OLA Peter

OMUTIA Patrick

OROMA Sharon (Ms)

OWOMUGISHA Joseph

RWOTH-OMIO John

SEKAYI Michael

SEMPIJJA Emmanuel

SEMUGABI Godwin

SEMWANGA John Kaawa

SERWANGA Mak Hudson

SSEKAJJA Happy

SSEKIDDE Patrick

SSENKUNGU Michael

SSERUWUJJO Tonny

TIBENDERANA Alex

TUSUBIRA Racheal (Ms)

WABOMBA Edwin

WASSWA Paul

BACHELOR OF MICROFINANCE

ABBO Joyce Linah (Ms)

AINEBYONA Donax

AKASHABA Crispa (Ms) - First Class

ALUM Esther (Ms)

ANYANGO Salume (Ms)

AUMA Faith Noreen (Ms)

BAISI George

BERINDA Aciderella (Ms)

BIRABWA Grace (Ms)

BIRUNGI Charity (Ms)

BUKIRWA Immaculate (Ms)

DRARU Irene (Ms)

EGIRAIT Simon Peter

EKABA Lazarus

GWOKYALYA Sharifah (Ms)

KATEREGGA Julius

KATO Benon

9

KATUMBA Eddy

KAYESU Teddy (Ms)

KOMUGISHA Lydia

KYANGWA Gerald

MATAKIDI Fredrick Godi

MBOWA Apollo Kibirango

MIRAMA Nigel

MUGISHA Ronald

MUGUME Clive

MUKWAYA Esau

MULONGO Jovan

MUNDURU Judith Irene (Ms)

MUNYEKENYE John Nyukuri

MUSA Musiitwa

MUSAALA Ivan Erisa

MUSANA Joel

MUWANGA Enoka

NABAKIIBI Kurusumu (Ms)

NABBOSA Moreen (Ms)

NAIGA Josephine Musisi

NAKAMANYA Businde Monicah (Ms)

NAKATO Rose (Ms)

NAKAWUNGU Irene (Ms)

NAKIFAMBA Jackline (Ms)

NAKITENDE Hajarah (Ms)

NALUWO Gorreth (Ms)

NAMAZZI Eunice (Ms)

NAMIREMBE Gorret (Ms)

NANDUTU Jovannah

NANFUKA Diana (Ms)

NANSASI Lydia Barneti (Ms)

NASSALI Christine Chrinah (Ms)

NASSUNA Racheal (Ms)

NASSUNA Sarah (Ms)

NATUKUNDA Odiria (Ms)

NZOGI Allan

OBURU Valentine

OBWANA Aloysius

OCEN Joseph

OCHAR John Paul

OKELLO Emmy

OKIPI Stephen Haron

OMODING Aaron

RUBONGOYA Christopher

SALAWO Zeulensi

SANDAY Amos

SEKAIRI James

SSEBULIME James

10

SSEMANDA Daniel

SSEMWOGERERE Sulaiman - First Class

SSERUYANGE Medi

TEZIGATWA Fred

TIIBA Violet (Ms)

TURYAFUNA Edward - First Class

TUSIIME Patricia (Ms)

TWIZERE Grace (Ms)

UTHUMAN Faida

WALUSIMBI Musa

WANYANA Florence (Ms)

WANZAGIRO Ibrahim

WODERO Humphrey

BACHELOR OF ARTS IN SOCIAL WORK AND SOCIAL ADMINISTRATION

ABALO Polly Dorcus (Ms)

ACAM Catherine (Ms)

ACHIRO Agnes (Ms)

ACIO Susan (Ms)

ACIRO Winfred Dorcas Dora (Ms)

AGABA Dan

AKATUKUNDA Nancy Comfort (Ms)

AKOT Patricia (Ms)

ALAL Flavia (Ms)

ARYEMO Gloria Kean (Ms)

ASABA Phiona (Ms)

ASABAHEBWA Hiraly - First Class

ASIIMWE Edith (Ms)

ATIM Rose Immaculate (Ms)

AYEBARE Margaret (Ms)

AZOORA Timothy

BABIHEMAISO Kenneth

BAYIGGA Josephine (Ms)

BIGIRA Dennis

BIRUNGI Diana Deborah (Ms)

BIRUNGI Prisca (Ms)

BIRUNGI Regine (Ms)

DRABUA Ida (Ms)

EBINYINE Lilian (Ms)

EJANG Rashel (Ms)

EKOL Innocent

ENGOLA Patrick

GWEBATALA Gideon Andrew

ILUKOL Joan

IMALINGAT Agnes (Ms)

KAGGWA Godfrey

KATUSABE Samali (Ms)

11

KAWEESA Shakira (Ms)

KAYONDO Yasin

KUSEMERERWA Ismail

KWIRINGIRA Alex

KYAGULANYI Kizito Conarad

KYAKIMWA Agnes (Ms)

KYATUHAIRE Angella (Ms)

KYEYUNE Israel

LAGUA Prisca (Ms)

LOKURE Joseph

MADENGE Solomon

MAJJA Aaron

MASEYA Vincent

MPANGA Ali

MURUNGI Judith (Ms)

MUSANA Rogers

NABANKEMA Hilda (Ms)

NAJJEMBA Clare (Ms)

NAKAKANDE Josephine (Ms)

NAKAMYA Judith (Ms)

NAKATE Sylivia (Ms)

NAKATO Lydiah (Ms)

NALUMANSI Fatuma (Ms)

NAMATO Susan (Ms)

NAMUGABO Oliver (Ms)

NAMUGAMBE Josephine (Ms)

NANDUTU Carlo (Ms)

NANTAMU Agnes (Ms)

NANTUME Dorcus Faith (Ms)

NDUNVIRIYE Aggrey

NKURAIJJA Geofrey Jeff

NSUBUGA Martin

NZABANITA Vivienne (Ms)

ODETTA Henry John

OGOLE Yusuf

OJOM Stephen Baker

OKUMU Douglas

OWEMBABAZI Ovia (Ms)

RUTARO Felix

SEBANENYA Isaac - First Class

SINGOA Tom

SSEBANENYA Deo

SSERUKERA Eric Robert

SSERWADDA Henry

SSERWANGA Ambrose

SSONKO Mark Stuart

WABWIRE Peter

WAMUKOTA William

12

WAZEMWA Rose (Ms)

BACHELOR OF ECONOMICS AND STATISTICS

AIJUKA Charlotte (Ms)

ALUDRA Richard

ANYUMEL Doreen (Ms)

ATUKUNDA Shallon (Ms)

ATWINE Vincent Albert

BAGAMBE Frank

BAKUNDA Rashid

BALUKU Godfrey

DAMULIRA Christopher

GALABUZI Kassimu

GAVAMUKULYA David

ICADU Charles

KAMULEGEYA George

KANSIIME Edmond

KARAHUKAYO James

KATAMBA James

KAWUKI Edward

KIKOMEKO Aloysious

KIWUJJA Victor - First Class

KYANDA Ian Pius

LULE George

MAFABI Wafula Godfrey

MAGALA Aggrey

MASHETA Godfrey

MATOVU Kaggwa Andrew

MAWANDA Ronald

MAYANJA Bryan

MIREMBE Sharon (Ms)

MOITI Charles Ivan

MPANJA Rehema (Ms)

MUGISA Kenneth

MUHANGUZI Felix Gabriel

MUHANGUZI Hillary - First Class

MUSIIRA Henry

MUSINGUZI Hannington

MWANDHA Jonah Kigenyi Philip

MWEBESA Zoe (Ms)

NABAKOOZA Jacqueline (Ms)

NABUKALU Lydia (Ms)

NABUNYA Hadijah (Ms)

NABUUFU Eugine Lubowa

NAGAWA Stella (Ms)

NAJJENGO Christine (Ms)

NAKAMYA Winfred Patience (Ms)

13

NAKAVUMA Rosette (Ms) - First Class

NAKIRIJJA Milly (Ms)

NAMUKWAYA Sarah (Ms)

NAMULONDO Christine (Ms)

NANSEERA Martin

NINSIIMA Barbra (Ms)

NJUKI Ibrahim Muhinde

NSOBYA Charles

NSUBUGA John

NTAMBI Andrew

NUWAGIRA Emmanuel

NUWASASIRA Alex Biryahererahi

NUWATWINE Angellah (Ms)

NYANGOMA Agnes Kisembo

OBOI John Gerald

OBWALATUM Jehu Eleazer

OJAMBO Duncan

OPIO June Bryan

OTWANE Susan Amase (Ms)

RUTSOBE Brian

SABAYEGO Micheal

SEBUWUFU Ben Pius

SSEBATTA James

SSEMUDDU Francis

SSERUBIRI Andrew

SSERUNKUMA Edgar

SSOZI John

SUUNA Kato Robert

TINKAMANYIRE Mary (Ms) - First Class

TUMUHIRWE Christopher

WAGABA Godfrey Kikonyogo

WAISWA Ronald - First Class

WALYANULA Stephen

WANGA Ruth (Ms)

WASSWA Ronald

WEIKAMA Tobias

ZZIWA Deo

BACHELOR OF ARTS IN SOCIAL SCIENCES

ABER Caroline (Ms)

ABOO James

ACHOM Patricia Grace (Ms)

ACIRO Faith (Ms)

ACUKU Jeniffer Anguparu (Ms)

ADONG Rhodha Caven (Ms)

AGENO Dorcus (Ms)

AINOMUGISHA Daphine (Ms)

14

AJALO Judith Edwinner (Ms)

AJOK Susan Dorris (Ms)

AKELLO Jane Opeto (Ms)

AKELLO Joan Rebecca (Ms)

AKELLO Judith (Ms)

AKELLO Santa (Ms)

AKINYI Florence (Ms)

ALAROKER Brenda Lydia (Ms)

ALUPO Esther Cecilia (Ms)

AMONG Eunice (Ms)

AMONGI Faith (Ms)

AMONY Joyce (Ms)

ANOLO Stephen

ANYWAR David Kenneth

AOGON Joseph Ebiop Morris

APILI Harriet (Ms)

ARINAITWE Justine Butetsi (Ms)

ASIO Agnes (Ms)

ATUHAIRE Grace (Ms)

ATUHAIRE Monica (Ms)

AWOR Teddy Chemutai (Ms)

AYARU Mary Magdalene (Ms)

AYOTO Eunice (Ms)

BAKUSEERA Tonny

BANYA Anthony

BISANGA Rodgers

BUGYENE Isaac

BUKIRWA Florence (Ms)

BYEGANJE Jennifer (Ms)

CHEKWEMOI Stella (Ms)

CHEPTENGAN Dorine (Ms)

DUSHIME Christine (Ms)

EGESA Joseph Patrick

ERAYU Raymond

GIFT Namuswa Lydia (Ms)

ILUKOR Emmanuel

JALLAWURE Wokinen Jimmy

JJEMBA Micheal

JUMA Joseph Simon

KABASOMI Scovia (Ms)

KABUGUTE Joshua

KAHIGWA Nehemia (Ms)

KAKOOZA Alan Dan

KALANGE Asuman

KAMEGULE Rebecca (Ms)

KANALO Isaac

KASAKYA Samuel

KASIITA Raymond

15

KATANA Irene (Ms)

KATUSHABE Cecilia (Ms)

KATWESIGE Annet (Ms)

KAUDHA Mwasit

KAYENDEKE Eleanor (Ms)

KEROBEDI Jennifer (Ms)

KIDUMA Erisa

KIPROTWO Hannington

KIYIMBA Lawrence

KOMAKECH Richard

KOMUHENDO Monica (Ms)

KUKUNDA Abby

KUSIIMA Lillian Lukumu (Ms)

KWOROBA Catherine (Ms)

KYAKUSIIMIRE Lylian (Ms)

KYARISIIMA Mercy

KYATUHEIRE Dorah (Ms)

KYEYUNE Nabulime Flavia (Ms)

KYOBE Gerald Sseruwujjo

KYOMUGISHA Caroline (Ms)

LIMCAMO Jackline Olobo (Ms)

MATOVU Maxwell

MBABAZI Emmanuel

MIREMBE Proscovia (Ms)

MONE Tina (Ms)

MPAGI Patrick

MUHUMUZA Fatumah (Ms)

MUKEBEZI Miriam (Ms)

MULANGA Benard

MUSINGUZI Kasaija Edward

MUSISI Robert

MUWANGA Esero

MUWANGA Phionah (Ms)

MWAKA Emmanuel Odong

NABACHWA Ruth (Ms)

NABAYEGO Jackie (Ms)

NABUKENYA Faridah (Ms)

NABUNYA Annet (Ms)

NAFULA Maureen (Ms)

NAIGINO Juliet Higenyi (Ms)

NAJIBA Mukoya (Ms)

NAJJUKO Racheal (Ms)

NAKAKANDE Harriet (Ms)

NAKAYIWA Prossie (Ms)

NAKIBINGE Alfred

NAKIBUUKA Carolyne (Ms)

NAKIJOBA Jacqueline (Ms)

NAKITANDA Edith (Ms)

16

NAKOMOLO Olivia (Ms)

NALUBOWA Ritah (Ms)

NALUBWAMA Sarah (Ms)

NALUMANYA Irene (Ms)

NALWALI Rose Ritah (Ms)

NAMABEGA Gladys (Ms)

NAMANDA Theresa (Ms)

NAMANYA Hope (Ms)

NAMBOOZE Lillian (Ms)

NAMPEWO Carolyn (Ms)

NAMUGWANYA Mariam (Ms)

NAMUKOLAKI Betty (Ms)

NAMULONDO Phiona (Ms)

NAMUSOKE Getrude (Ms)

NAMYEKA Joel

NANDAAH Walimbwa Robert

NANDAWULA Nusula (Ms)

NANDI Grace (Ms)

NANDIYI Susan (Ms)

NANSAMBA Florence (Ms)

NANYONJO Dorothy (Ms)

NANZIRA Ketty (Ms)

NASSOZI Annet (Ms)

NATUKUNDA Naome (Ms)

NAZZIWA Sauda (Ms)

NEUMBE Caroline Violet (Ms)

NJOROGE Selina Nduta (Ms)

NSHEMERIRWE Rachel (Ms)

NSUBUGA Joseph

NYAKAHUMA Fortunate (Ms)

NYAMWIZA Justine (Ms)

NYANZI Samuel Baker

NYEROTOO Geoffrey

OCAN Vincent Aporu

OCAYA Christopher

OKELLO David

OKELLO Marciliano

OKII Fredrick Bobson

OKORIO Daniel

OKOROI Collins

OKWERA Tonny

OLUPOT Emmanuel

OLWENY Caesar

ORIGYE Benson

OTUKO Harriet (Ms)

SERUNYIGO Sam

SIMOMWE Evans Francis

SSEKATE Sunday Francis

17

SSEMWANGA John

SSENABULYA Patrick

SSERUWAGI Alex

SSEWAJJE Lawerence

SUNDAY Barasa

TABAN Charles Albert

TIBESIGWA Sunday Jackson

TIBULYA Rosemary (Ms)

TIKO Paula (Ms)

TUMWESIGE Joan (Ms)

TUMWIINE Julius

TUMWIJUKYE Mathius

TURYAMUREEBA Apollo

TWINOMUJUNI Immaculate (Ms)

WAMUNDU Alexander Jackson

WAMUNDU Alexander Jackson

WASSWA Franco

YAWE Ismail

BACHELOR OF ARTS WITH EDUCATION

ABONGI Alice (Ms)

ACAN Rudia Epila (Ms)

ACHEN Winnie (Ms)

ADWONGO Martha (Ms)

AGOLA Miriam (Ms)

AHABWE Patricia (Ms)

AINEMBABAZI Rebecca (Ms)

AJAMBO Margaret (Ms)

AJAMBO Rebecca Kusiima (Ms)

AKANDWANAHO Seth

AKELLO Elizabeth Ruth (Ms)

AKELLO Fiona Elizabeth (Ms)

AKENA Denish

AKWI Theresa (Ms)

AKWII Everline Frances (Ms)

ALOKET Esther (Ms)

ALUM Margaret (Ms)

ALUNGAT Elizabeth (Ms)

AMINA Rukiya (Ms)

AMUTUHAIRE Samuel Bakutana

AMUTUHAIRE Sylivia (Ms)

ANDERU Gloria (Ms)

APIO Hellen (Ms)

APIO Judith (Ms)

APOLOT Beatrice (Ms)

ARYATUHA Hedwig (Ms)

ASABA Jessica (Ms)

18

ASIO Mary (Ms)

ATIENO Annet (Ms)

ATIM Grace Irene (Ms)

ATIM Jennipher (Ms)

ATUKUNDA Edwine

ATUSASIRE Adera (Ms)

ATUSIIMIRE Bonneconcil (Ms)

AUJO Hellen (Ms)

AUMA Ketty (Ms)

AYIKORU Annete (Ms)

AYUGI Evelyn (Ms)

BAHUNGIREHE Phionah (Ms)

BAINOMUGISHA Gauddy (Ms)

BALONDEMU Matayo

BAMANYA M. Deodata (Ms)

BASONYIWE Lydia (Ms)

BATUUKA Charles

BEINOWABO Kellen (Ms)

BETILA Ajok Edith (Ms)

BIGIRWA Alexander

BIRABWA Esther (Ms)

BIRIGYE Racheal (Ms)

BIRUNGI Janet (Ms)

BOGERE Edrisa

BUSINGE Harriet (Ms)

BUSINGYE Betty Lakers (Ms)

BUSOBOZI Moses

BUWEMBO Emmanuel

BYANSI Bernadine

CHANGALWA Wabwile Erick

CHEBET Norah (Ms)

CHEMOS Recho (Ms)

EGARU Daniel

EKEU Silver

ELEMU Moses

GAHUNDE Faiswal

GWOKYALYA Christine (Ms)

JJUMBA Felix

KABAHUMA Dorothy (Ms)

KABAIREHO Dick

KABOGOZA Joseph

KABUGHO Flaviah (Ms)

KABUGO Peter

KABUGO Peter

KABUUBI Isaac

KAGANZI Chrissie (Ms)

KAGWA Andrew

KAJJUDE David

19

KALULE John Luzzi

KALYABUGABA Gerald

KAMABU Robert

KAMULYA Grace

KANSIIME Colmans

KANSIIME Judith (Ms)

KANYAGO Dinah (Ms)

KASIRYE Michael

KASULE Edward

KATAATE Vincent

KAVUMA Isaac

KAVUMA Peter

KAWAISO Kagumba Ronald

KAWOOYA Abdul Nasser

KEJI Christine (Ms)

KENGONZI Maureen (Ms)

KIBERU Benon

KIBI Samuel

KICONCO Bruce

KIGGUNDU Vicent

KIGONGO Mariam (Ms)

KIGOZI Ismail

KIIZA Rosette (Ms)

KIKULWE Moses

KIMERA Abel Gantungo

KIRAMBA Saidi

KIRUNDA Abraham

KIRUNGI Stella Alice (Ms)

KISAAKYE Allen (Ms)

KISAMBA Allan

KISITU Kamulali Denis

KISULO Kennedy

KITIMBO Florence (Ms)

KIWALA Racheal (Ms)

KIWANUKA Dennis

KIWEEWA Baker

KOMAKECH Ayaa Emilly (Ms)

KOMUBAIZI Babra (Ms)

KULE Filex

KYABANGI Angella (Ms)

KYABANGI Florence (Ms)

KYAMUMI Betty (Ms)

KYARIMPA Chrisentia (Ms)

KYAWUKANYA Noelina (Ms)

KYAZIKE Rita (Ms)

KYESWA Gerald

KYEYUNE Julius

KYOMUKAMA Christine (Ms)

20

LUBANGA David

LUBUULWA Samuel

LUGOLOOBI Muhamadi

LUMALA Shamim (Ms)

LUMANSI Denis

LUNKUSE Juliet (Ms)

LUWEMBA Amos

LUYIGA Saudah

LUZZI Fred

LWAMAFA Diana (Ms)

MAKANIKA Erifazi

MAKUBUYA Thomas

MAKUMBI Kamala

MAMALI Fatuma (Ms)

MASENGERE Herbert

MASIGA Boniface Quinto

MATOVU Titus

MATSANGA John Chimanai

MAYOMBWE Stephen

MBABAZI Phionah (Ms)

MBOGO Kenneth

MIREMBE Loyce (Ms)

MIREMBE Sylvia (Ms)

MIREMBE Victoria (Ms)

MIREMBE Victoria (Ms)

MONDAY Willian

MUGABI Samuel

MUGERWA Samuel

MUGISHA Innocent

MUGUME Dolica (Ms)

MUHUMUZA Evelyn (Ms)

MUHUMUZA Evelyn (Ms)

MUKHONE Karaus Christabel

MULATI Muchuma Susan (Ms)

MULUGWE Lawrence

MUSAJJAWAZA James

MUSASIZI Musa Kaleeba

MUSEENE Hariet (Ms)

MUSINGUZI Brenda Mercy (Ms)

MUSINGUZI Joseph

MUTAMBA Georgina (Ms)

MUWONGE Gordon

MWANJE Zabian Najumah (Ms)

MWASE Agrey

MWEBAZA Sarah Nyanzi (Ms)

MWIMA Diana (Ms)

MWOGEZA Joy (Ms)

MWONGYERA Denis

21

NABAASA Doreen (Ms)

NABAASA Doreen (Ms)

NABAKIIBI Irin (Ms)

NABALANZI Joyce (Ms)

NABASAJJI Teopista (Ms)

NABASIRYE Winnifred (Ms)

NABATYANGA Mebra (Ms)

NABAYAZA Mariam (Ms)

NABBOSA Joweria (Ms)

NABBUMBA Maureen (Ms)

NABIBIBI Sanyu (Ms)

NABIRYE Perina (Ms)

NABIRYE Susan (Ms)

NABIRYO Lydia (Ms)

NABIYIKI Margaret (Ms)

NABUKALU Anna Grace (Ms)

NABUKEERA Margaret (Ms)

NABUKEKE Prikeria (Ms)

NABUKENYA Florence (Ms)

NABWEGAMU Joanitah (Ms)

NABWETEME Agnes (Ms)

NADDIMA Mary Justine (Ms)

NAFUNA Rebecca JULIET (Ms)

NAGADYA Ruth (Ms)

NAGAWA Moreen Abuuti (Ms)

NAGGANYI Carolyne (Ms)

NAGWOVUMA Sharifah (Ms)

NAIGA Sarah (Ms)

NAIGEMBE Mebra (Ms)

NAJJEMBA Agnes Lillian (Ms)

NAJJUKA Martha (Ms)

NAJJUMMA Irene (Ms)

NAKADDU Rashida (Ms)

NAKAFEERO Leontina (Ms)

NAKALEMA Sharon Juliet (Ms)

NAKAMAANYA Olivier (Ms)

NAKATO Flavia (Ms)

NAKATO Josephine Bulyaba (Ms)

NAKAYANJA Catherine (Ms)

NAKAYE Keziah (Ms)

NAKAYE Rose (Ms)

NAKAYENZE Damalie (Ms)

NAKAYIIRA Bernadette (Ms)

NAKAYIZA Ruth (Ms)

NAKAZIBWE Agnes (Ms)

NAKIBUUKA Agnes (Ms)

NAKIGANDA Dorcus (Ms)

NAKIGANDA Dorcus (Ms)

22

NAKIGANDA Samiah (Ms)

NAKIMBUGWE Edith (Ms)

NAKIRYA Jalda (Ms)

NAKITTO Madinah (Ms)

NAKITTO Nuluh Kagimu (Ms)

NAKITYO Elizabeth (Ms)

NAKIWALA Florence (Ms)

NAKIWALA Sarah (Ms)

NALUKWAGO Sylivia (Ms)

NALULE Racheal (Ms)

NALUMANSI Beatrice (Ms)

NALUVULE Kudaga Irene (Ms)

NALWOGA Miriam (Ms)

NAMAGEMBE Ephrance (Ms)

NAMAKULA Viola (Ms)

NAMARA Charity (Ms)

NAMATA Zaina (Ms)

NAMATOVU Nancy (Ms)

NAMAWEJJE Bernah (Ms)

NAMAYANJA Ritah Justine (Ms)

NAMAYANJA Shamim (Ms)

NAMAYEGA Shifah (Ms)

NAMAYENGO Prossy (Ms)

NAMBI Hadijah (Ms)

NAMBIRIGE Lucky Nabatta (Ms)

NAMBIRO Mable (Ms)

NAMBOOWA Flavia (Ms)

NAMIGADDE Ritah (Ms)

NAMIRIMU Mable (Ms)

NAMPERA Alex

NAMUBIRU Annet (Ms)

NAMUBIRU Clare (Ms)

NAMUBIRU Margaret (Ms)

NAMUGAMBE Hamidah (Ms)

NAMUGENYI Margaret (Ms)

NAMUGERWA Hilda (Ms)

NAMUKASA Leonard (Ms)

NAMUKINZI Joyce (Ms)

NAMULI Gertrude (Ms)

NAMUTEBI Elizabeth (Ms)

NAMUTEBI Florence (Ms)

NAMUTEBI Julian (Ms)

NAMUYANJA Hallen (Ms)

NAMUYANJA Sarah (Ms)

NAMUYOMBYA Rebecca (Ms)

NAMUZUNGU Cissy Nakabiito (Ms)

NANDAWULA Edith (Ms)

NANKABIRWA Juliet (Ms)

23

NANKINDU Angella (Ms)

NANKUBA Irene (Ms)

NANKUMBI Violah (Ms)

NANKYA Maureen Winfred (Ms)

NANNYUNJA Maddy (Ms)

NANOONO Sophia (Ms)

NANSAMBA Juliet (Ms)

NANSAMBA Victoria (Ms)

NANSIMBI Zulphar (Ms)

NANSUBUGA Florence (Ms)

NANSUBUGA Gloria Baganja

NANSUBUGA Zaharai (Ms)

NANSUKUSA Immaculate (Ms)

NANTONGO Irene (Ms)

NASASIRA Maliat (Ms)

NASIYO Caroline (Ms)

NASIYO Caroline (Ms)

NASSOLO Resty (Ms)

NASSOZI Diana Kizza (Ms)

NASSUNA Alice (Ms)

NASSUNA Josephine (Ms)

NATUHWERA Ronah (Ms)

NATUKUNDA Claire (Ms)

NATWIJUKA Editah (Ms)

NAYIGA Berna Tracy (Ms)

NAYIGA Harriet (Ms)

NAYINDA Prossy (Ms)

NAZZIWA Shadia (Ms)

NDAGIRE Milly (Ms)

NDAGIRE Moreen (Ms)

NDEGEMU Juliet Eunice (Ms)

NEKESA Irene Egessa (Ms)

NGANDA Susan (Ms)

NGOBI Yonah

NGOLOBE Felex

NINSIIMA Phionah (Ms)

NSUBUGA Ivan Miiro

NTEGE John Paul

NTONGO Maria Gorreth (Ms)

NUWABINE Fildo

NYABURU Caroline (Ms)

NYONGESA Mophat Joseph

OCHIENG Michael

OGAINO Joseph

OKIA Jacob

OKUKU Nicholas

OLONG Walter Maxwell

OMAANI Malon

24

OMODO Anthony Olowo

OPUS Isabeli

ORODRIYO Pajob Christine (Ms)

OTAI Simon

OUNDO Mukhoha Godfrey

SANGER Dorothy (Ms)

SANYU Anna Mary (Ms)

SEGUYA Patrick

SEKIMPI Missi

SEMAKULA Abdul Salaama (Ms)

SEMPALA Johnson

SEMWOGERERE Swaf

SENDIJJA Mohamad

SENTAMU Daniel

SIIMA Oliver (Ms)

SSEJJUNGO Samuel

SSEMAGANDA Henry

SSEMAMBO Henry

SSEMPEBWA Jude

SSEMUGERA Ernest

SSENABULYA Isaac

SSENDIWALA Musa

SSENGONZI John - First Class

SSENYONJO Robert

SSUBI Proscovia (Ms)

SUUNA Batulumawo Golooba

TAKOBWA Leticia (Ms)

TEBAJJUKIRA Grace

TEBANDEKE Paul

TENDO Joanita (Ms)

TENYWA Idd

TIGATOOLA Joseph

TILUK Samuel

TINO Hilda Patience (Ms)

TUKESIGA Fred

TUMUHAMYE Katunda Edna (Ms)

TUMUSHABE Edwige (Ms)

TURIGYE Rosemary (Ms)

TUSABE Hannington

TUSHABE Teopista (Ms)

TUSIIME Mary (Ms)

TWIZERE Rosemary (Ms)

UMUTONI Jacqueline (Ms)

WAISWA Joseph

WALIAULA Wanyonyi Moses

WALIGGO Hakim

WALUSIMBI Timothy

WANDERA Faith (Ms)

25

WESIBADDE Safinah (Ms)

YARIWO Winnie (Ms)

ZANSANZE Maria (Ms)

ZAWEDDE Gertrude (Ms)

ZIRIBAGGWA Annet (Ms)

ZIRIBAGGWA Esther (Ms)

DIPLOMA IN TECHNICAL TEACHER EDUCATION

ACAYE Lamas

BABIRYE Brendah (Ms) - First Class

BAKU Margret Laku (Ms)

BIZIMANA Diaz Robert

DRARU Emilly (Ms)

ESONG Daniel

LUWUM Christopher

MBENAWE Victor Muhumuza - First Class

NALWANGA Marble (Ms)

ODIMA Isaac - First Class

ODOI Thomas

OKELLO Andrew Kaggwa

RWABONA Benson

SSEMWANGA Stephen

TAMALE Benon

DIPLOMA IN TEACHER EDUCATION

BURINGUZI Vivian (Ms)

DRARU Emilly (Ms)

EGESSA Emmanuel Okiya

GIDUDU Abdul Wangoda

JOYO Patricia (Ms)

KILAMA Walter

KUULE Milton Kithaghenda

MAYENDE Samuel

MUJUNI Godwin

MWAKA Santo Anying

OKIROR Erasmus

OLEO Patrick

OUNDO Thomas

TUMWESIGA Asaph

CERTIFICATE IN NURSERY TEACHING

ABWONO Pheoby Fiona (Ms)

BASALIRWA Edith Ruth (Ms)

KAYAGA Patricia (Ms)

NAKITENDE Lydia (Ms)

26

NAKITENDE Rashida (Ms)

NALWOGA Evelyn (Ms)

NAMPIJJA Betty (Ms)

NKWANGA Namatovu Elizabeth (Ms)

SEMPAKA Zaina (Ms)

TUMUGABIRWE Medius (Ms)

TUMUSHABE Goretti (Ms)

TURYAHABWE Beatrice (Ms)

BACHELOR OF TECHNICAL TEACHER EDUCATION

EDOKU David

EROJU Eric

FUMA Amos

LUBIMGO Moses

LUKOOYA Ismael

MUJJUZI Pidson

MUSOKE Edrisa

MWANDHA Williams

MWIJUKA Nicholas - First Class

NDYAMANYWA Patson

OCANA Nicholas

OCEN Samuel Lameck

OKOT Charles

OTIM Robert

PICHAN Denis

RIZIIKI Banabasi - First Class

SEMPALA Sabastian

SENYONGA Caleb

SSERUWAGI Herman

TINIYE Daniel

TURYAHABWE Gideon

TUSUBIRA Paul

BACHELOR OF GUIDANCE & COUNSELING

A’BIKO Violla (Ms)

ACAR James

AGUMA Maria (Ms)

AJAMBO Esther Jannet (Ms)

AKIRAPA Naserina (Ms)

AKURA FRY Francis

AKURUT Mary (Ms)

ALUR Christine (Ms)

ANYANGO Patricia (Ms)

ANYODA Enid Pasha (Ms)

ARACH Susan (Ms)

27

ARIZIK Janat (Ms)

AYAA Beatrice Okoda (Ms)

AYOO Anna Grace (Ms)

BABIRYE Esther (Ms)

BAGUMA Evaristo

BAHITYA Surgeon

BASIRIKA Rachael (Ms)

BIGAMBO Harriet Biribonwa (Ms)

BIKOBERE Lydia (Ms)

BUKIRWA Betty Magembe (Ms)

BWAMBALE William

DUNGA Bernalex Wodero

ELUNGAT Vincent

EPYAKA-OTAI Francis

GWOKYALYA Violla (Ms)

KAMUNTU Myres

KANSIIME Prudence (Ms)

KATEREGGA Vincent

KATUSHABE Jadress Kibandama (Ms)

KATUSHABE Norah (Ms)

KIBERU Allan

KIBONE Julianne (Ms)

KITIMOI Anne (Ms)

KYAMPEIRE Doreen (Ms)

LATIM Ronald

LUBEGA Fredrick

LUBOWA John Fred

MAYANJA Abdurazake

MBAWA Ritah Victoria (Ms)

MBEIZA Eseri

MUCUNGUZI Moses

MUHAIRWE Nkabireka Francis

MUHINDO Silve

MUJUMBULA Jibril

MURANGIRA Robert Katungi

MWESIGE Fabiano

NABAGGALA Mayambala Irene (Ms)

NABAHO Alice (Ms)

NABIRYO Robinah Alice (Ms)

NABUKENYA Betty Lillian (Ms)

NABWIRE Caroline (Ms)

NADUNGA Joan (Ms)

NAGAWA Irene (Ms)

NAHABWE Joseph Muheki

NAKABUYE Sarah (Ms)

NAKALANZI Sylivia (Ms)

NAKAMYA Sophia (Ms)

NAKANWAGI Agnes (Ms)

28

NAKIBUULE Oliva (Ms)

NAKIGULI Beatrice (Ms)

NALUBEGA Harriet Kamoga (Ms)

NALUGWA Doreen (Ms)

NALWANGA Faridah (Ms)

NALWOGA Edith Nakambugu (Ms)

NAMAGEMBE Sylvia Mary (Ms)

NAMALE Yudaya

NAMANYA Judith (Ms)

NAMATOVU Angela (Ms)

NAMBAJWE Brendah (Ms)

NAMPALA Benon

NAMUGERE Lydia (Ms)

NANDERA Marion (Ms)

NANFUKA Fatumah (Ms)

NANSUBUGA Stella (Ms)

NANTAMBI Florence (Ms)

NASIRUMBI Agnes (Ms)

NASSANGA Rashidah (Ms)

NATTEMA Aisha (Ms)

NETEESE Justine (Ms)

NINSIIMA Gilian Arit (Ms)

NKAHEEBWA Lawrence

NSANGI Babra (Ms)

NSUBUGA Baker

OGEN Fortunate

OKIRIA John

OMARA Steven

ONGOMBI Angel Gilbert

ORIADA Norbert

OTIM Charles Cuthbert

OTTO Santonino Kaunda

SAMUEL Ssettumba

SEBUGWAAWO Hassan

SENYONDO Samuel

SSALI Ronald

SSEMAGANDA Ibrahim

SSENNOGA Nelson

SSENYONDO John Bosco

TINO Beatrice Betty (Ms)

TUMUHEIRWE Aidah (Ms)

TUMUKURATE Emmanuel

WANGOBO Ali

WATEKA Jackson

ZABALI Justine (Ms)

29

BACHELOR OF DEVELOPMENT STUDIES

ABIRO Brenda (Ms)

ABULO Winfred (Ms)

ACAR Moses Ekwang

ACEN Susan (Ms)

ACENG Ruth (Ms)

ADIGA Rasulu

ADONGO Alice Mary (Ms)

ADROMA Mali Peter

AGUTI Joyce (Ms)

AJOK Rachel Daisy (Ms)

AKORA Denish

ALEROKER Irene (Ms)

AMPAIRWE Robert

ANDAMA Robert

ANYAIT Stella Grace (Ms)

APIO Teddy (Ms)

ARYATUGUMYA Moses

ASIO Mary (Ms)

ATAI Petua (Ms)

ATIM Florence (Ms)

ATOO Rita (Ms)

AUMA Deborah (Ms)

AYEKO Sam

BAYO Micheal Wena

BIRUNGI Alex

BIRUNGI Joan (Ms)

BOSSA Walter

BYAMUKAMA Dennis Reese

CHEBET Dorine (Ms)

CHELANGAT Moses

DULUA Irene Patricia (Ms)

EGESSA David Lwagula

EKIRU Edward

IGAGA Ali

ILAKAT Simon Darlington

ISOUT Julius

KABUGHO Julieri (Ms)

KAINZA Sarah (Ms)

KALAMI Asa

KALEMEERA Mark Paul

KALENZI Abedi

KARISA Tadeo

KARUNGI Lilian (Ms)

KASIKO Prossy (Ms)

KASOGA Salama (Ms)

KATOOKO Annet (Ms)

30

KAWEESO Joseph

KIRUMIRA Robert

KIRUNGI Gloria (Ms)

KOBUSINGYE Priscilla (Ms)

KUKUNDAKWE Morine (Ms)

KYAMBADDE Shafiki

LUGOLOLE Eseza (Ms)

LUTWAAMA Samuel

MAGOBA Joan (Ms)

MANGENI Fred

MASIKO Simon

MATUA Richard

MIREMBE Dianah (Ms)

MIREMBE Eunice (Ms)

MUBOOLI Phelly (Ms)

MUDOKO Eunice (Ms)

MUGABI Patrick

MUHEREZA Evan

MUHWEZI Innocent - First Class

MUKALAKASA Ronald

MUKASA Joseph

MUKODA Sylivia (Ms)

MULINDWA Jjengo Collins

MULUTA Ali

NABAWEESI Linda (Ms)

NABICHU Olivia (Ms) - First Class

NAHABWE Yosumu

NAKIMULI Annet

NAKIYEMBA Catherine (Ms)

NAKYONYI Babirye Sarah (Ms)

NALUGONJO Julian (Ms)

NAMAJJA Sylivia (Ms)

NAMANDA Lydia (Ms)

NAMATOVU Safina (Ms)

NAMPIJJA Grace (Ms)

NAMUHOMA Rachael (Ms)

NAMULWANA Evelyn (Ms)

NAMUTEBI Lilian (Ms)

NANSAMBA Fauzia (Ms)

NANSOVE Immaculate (Ms)

NANTONGO Faridah (Ms)

NASIRUMBI Annet (Ms)

NDYOWAYESU Ceaser

NKONGI Rogers Aryabareba

NSUBUGA Emmanuel - First Class

NUWAGABA Patience (Ms)

NYIWAN Denis

OCEN Julius Peter

31

OCHULI John Peter

ODAMA Robert

OGOLO Moses

OGWANG Bernard

OKUMU Amos

OKWIR Tom

ONGWECH Emmanuel

OPIGE Richard

OPUNA Anthony

OYEL Vincent

OYENYBOTH Kevin

OYIKI John Paul

PEACE Pamela (Ms)

SEBYANZI Douglas

SSEMALULU Samuel

TAAKA Sheila (Ms)

TANGA Patrick

TENDO Resty (Ms)

TINO Stella (Ms)

TUMA Robert

TUMUSIIME Agatha Comfort (Ms)

TUMWEBAZE Bruce

TUSIIME Harriet (Ms)

WASUBWA Albert James

ZABIBU Muzamil

BACHELOR OF EDUCATION

ABALESI Martha (Ms)

ABBE Samuel

ABEJA Elizabeth

ABENAKYO Mary (Ms)

ABIRIGA Robert Tako

ABIRO Esther (Ms)

ABOKET Suzin Eseza (Ms)

ACAM Allen (Ms)

ACHAN Betty (Ms)

ACHENGO Vicky Susan (Ms)

ACHIA Agatha Christine (Ms)

ACHIENG Jane Frances (Ms)

ACHOM Anne Grace (Ms)

ACIRE Bernard

ADEKI James Ojaba

ADEMERE Mary Caroline (Ms)

ADERO Josephine (Ms)

ADONG Santa Sarah Olam (Ms)

ADUBANGO Wilfred

AGUPINIA Jessica (Ms)

32

AJOOT Frances (Ms)

AKABWAI Filbert

AKELLO Jean Oryono (Ms)

AKELLO Lucy Grace (Ms)

AKELLO Lucy Molly Oryema (Ms)

AKITE Lucy (Ms)

AKONGO Betty (Ms)

AKUNDA Timothy

AKURUT Hellen (Ms)

ALIONI Steven

ALUMA Nelson

AMADRIO Joyce Opio (Ms)

AMANIYO Jane (Ms)

AMANIYO Lillian (Ms)

AMAOKOBO Luqman

AMEGA Julius Alpha Okwalinga

AMEKE Esther (Ms)

AMODOI John Francis

AMONGI Elizabeth (Ms)

AMULEN Robina (Ms)

ANGUABAYO Ogaruku Festus

ANGURA Arthur

ANGUYO Elias

ANGWERI Frederick - First Class

ANYAIT Oenen Florence (Ms)

ARIENYO Immaculate (Ms)

ARINEITWE Justine (Ms)

ARIOKOT Elizabeth (Ms)

ARIONG Betty (Ms)

ARIONGET Monica (Ms)

ARYAIJA Goliath

ASIIMWE Sharon (Ms)

ASIMO Sarah (Ms)

ATALA Saida (Ms)

ATOO Mary (Ms)

ATOO Willy

ATUKUNDIRE Smart

AYO Ricky

AZURUKU Ganyisone Euchar

BABIRYE Sylivia (Ms)

BACIA Sprenister Edema

BAGAMPAGIRE Livingstone

BAITWABABO Evans

BALINDA David

BALUKU David

BANYANGIRAKI Gervase

BASEMEZA Edward Peter

BAZIRAKYE Thadeo Kabahore

33

BOGERE Josephine (Ms)

BOGERE Moses

BWAMBALE Sunday George - First Class

BWAMBALE Wilson Isemusoro

BWIRE David Obanda

BYARUGABA Naturinda Robert

BYENKYA Rashidi

BYEREETA Joseph

CANDIA Joseph

CANDIRU Glory (Ms)

CHEROBEN Stanley

CHEROTWO Hellen (Ms)

DAWA Claudia Scholastica (Ms)

DDAMBA Fredrick

DRAMADRI Samuel

DRANIA Grace (Ms)

DRANIMVA Zacker

DRATERU Hellen Droma (Ms)

EDEA Easter Akomi (Ms)

EGILI Stephen

EJOLU Semu

EMBATIA Jessen

ENYEGU Jesse

EPAJA Michael

ETIMA James

EYERU Asunta

GALENDA Harriet (Ms)

GIRISIMU Billy

GOVILE Mbia David

HABIYAREMYE Stephen

HIRIYE Godfrey

IGOE Celline (Ms)

ISOLO Daniel

KAAHWA Jolly (Ms)

KABAKA Muzaale Michael

KABIRIRI Henry

KAGGWA Deborah (Ms)

KAHANAHO Gerald

KAIGO Stephen

KAIRE Amina Nassozi (Ms)

KAJOKAYA Charles Boniface

KAMENDE Eryeza Mugisha

KASOMA Emmanuel

KATO Henry Edawad

KATO Henry Edward

KATUSHABE Edith (Ms)

KAYANJA Abdallahtiffu

KAYEMBA Mathias

34

KEJI Martina (Ms)

KENDA Charles

KHASIKHO John

KIBEDI Charles

KIDEGA Richard Okot

KIIZA Asher Elly

KIJJAMBU Vincent

KIMULI Saphrah (Ms)

KINYAA Betty Ceaser (Ms)

KISAKYE Catherine (Ms)

KISEMBO John Bosco

KITUMBA Rogers

KIZITO Muyinda

KOJOKI Dinah (Ms)

KYAMPAIRE Rose Bonabaana (Ms)

KYAYIRA Denis

LAKWERA Felix Okidi

LANGA Lambert Wilson

LAPEYO John Kay

LAROBE Natal

LATIM Andrew P’oko

LEKURU Rose

LEMIZA Charles

LOKONG Francis

LOTUK Gax Gabriel

LUKUNGU David

LUTALO Ronald

MAAKA Richard Nsamba

MAKAI Pascal

MAKOHA Caroline (Ms)

MALI Mergwe

MASEREKA Barnabas

MASEREKA Levi Kahaika - First Class

MAWA Victor

MBABAZI Lydia (Ms)

MBOGO E.R-ala Sebai

MBONANIBUCHA Clement

MINDREA Okuti Tom

MIREMBE Janet (Ms)

MUBANDA Anstanzio

MUBIRU David

MUDOOLA Rachael (Ms)

MUGENYI Hannington

MUGISHA Obed

MUGUME Ihinduuza Abel

MUSASIZI Paul

MUSHOKYE Henry

MUSISI Michael

35

MUSOKE Johnbosco Nkoyoo

MUSOKE Joseph Balikkuddembe

MUTABAZI Abraham Lincoln

MUTABAZI John

MUTAISA Moses

MUTAMBO Rodgers Wabuyobo

MUZAKI Winnie (Ms)

MWAMBUTSYA Hillary

MWEHEYO Obedson Begira

MWESIGYE Katiguta Wilber

NABIRYE Aisha (Ms)

NABISUBI Aidah (Ms)

NAGUDI Esther (Ms)

NAIKAZI Annet (Ms)

NAKAKAWA Susan Innocent (Ms)

NAKIRU Hellen (Ms)

NAKIWA Susan (Ms)

NAKUBULWA Sarah Catherine (Ms)

NAKYAJJA Judith (Ms)

NAMAASI Daniel Wabwala

NAMAGEMBE Teddy (Ms)

NAMALA Sarah (Ms)

NAMARA Winnie (Ms)

NAMUKISA Caroline (Ms)

NAMUSOKE Rose (Ms)

NAMUSOKE Sarah (Ms)

NAMUWONGE Sylvia (Ms)

NANDITA Irene (Ms)

NANKYA Christine (Ms)

NANSUKUSA Carolyne (Ms)

NATSEBA Stanley

NATURINDA Justus

NATWETA Didus

NDAGGA John Bosco Maxwell

NEKESA Deborah (Ms)

NEUMBE Susan (Ms)

NIKWERI Isaac Karugaba

NKURYE Godius

NSAMBA Musa

NSEKANABO Olive Maiteki (Ms)

NTALO Robert

NTWATWA Oscar Kizito

NYABONYO Alwodo Crescenta Mary (Ms)

NYADRUMAI Richard

NYAMUGABWA Christian

NYANZI Flavia (Ms)

NYIRANGANIZI Kedress (Ms)

NYOTE Wilfred Derec

36

OBUA Nicholas

OCHAMUNA Ellias Fredrick

OCHIENG Quinto

OCHOM Joseph

ODEKE Moses

ODITAI John Peter

ODONGO Geoffrey Ssedongo

ODONGO Joel

ODONGO Philip

ODONGO Philip

ODUR Robert Okello

OGAGE Dominic Wilbert

OGENA Alex

OGOLLA Joseph Churchill

OGWAL Geoffrey

OGWENG Denis

OJIAMBO Walter Namenya

OJONIGA George Kennedy

OJUKA Charles Eliot

OJUR Stephen

OKABO David Keneth Okuru

OKELLO Charles Obwola

OKELLO David

OKELLO John

OKELLO Simon

OKELLO William

OKELLO William Bill

OKETI Henry Fred

OKIROR John Peter

OKOT Julius Pius

OKOT Richard

OKUONZI David

OKWAIROTH Carl Clarence

OLANYA Lucy (Ms)

OLARA John

OLEDRA Luiji Dragaku

OLUA Willy

OLUA Willy

OMACH Wanyotho Jacob

OMARA Simpson

OMODO Francis

OMUNYOKOL John Stephen

ONDO Norah Sally (Ms)

ONDOGA Nyakuru Peace (Ms)

ONGOLEKOU Victor

ONYAIT Deo

OOLA Moses

OONYA Michael

37

OPEE Pollycarp

OPIO Alfonse Moses Oola

OPIO Geoffrey

OPIO Richard

OPPONG Stephen Jean

ORACH Denis

OSORU Philister

OTELLA John Mark

OTTO Dick

OWINO John Bosco

OWINY Anthony Anywar

OWINY Charles Dickens

PIWA Clare (Ms)

RAMADHAN Ahmed

RUCECERWA Mugisha Arnold

SAIK Stephen

SAKARI Martin

SSEGUYA Fred

SSEKAGGYA Isaac Kasirye

SSEKAMATTE Simon

SSEKIZIYIVU Mulasa Solomon

SSEKUGU Benjamin

SSEMUKASA Edward

SSENTINDO Ivan James

SSENYONDO Samuel

SSERUNJOGI Godfrey

SSONKO John

TEGULE Wilson

TIBYANGYE Paul

TUMUHAIRWE Rose (Ms)

TUMURAMYE Patience (Ms)

TUMUSIIME Francis

TUMWESIGYE Anthony

TURYAHIKAYO Mutamba Kashaija Prosper

TURYAMUHEEBWA Mary (Ms)

TUSABA Philly (Ms)

TUSIIME Charles

TWEBAZE Innocent

WABULE Kaana Wanda

WABULE Yerusa Irene (Ms)

WADHAGA Nelson Andrew

WAFULA John Bosco

WAKWESA Wazibone James

WALIMBWA Wanakina Peter

WALUGEMBE Rodgers

WAMONO Fred

WANDERA James

WANDERA Stephen

38

WANI Joseph Elly

WASAGALI Esther (Ms)

WATITWA Walekhwa Fred

WUULA Mayekuh Yonah

ZAWEDDE Jalia (Ms)

ZIHURAMYE George

ZIRABA Edward

CERTIFICATE IN GARMENT DESIGN

ASIA Charles

KATUSIIME Deborah (Ms)

KIBIRA Joseph

MULINDWA Charles

MUTUWA Stella (Ms)

NABANOBA Irene (Ms)

NAKAWUKI Diana (Ms)

NALULE Jacquiline (Ms)

WAFULA Ronald

CERTIFICATE IN HOTEL AND INSTITUTIONAL CATERING

ALUKA Christine (Ms)

AMONGIN Annet (Ms)

BAGUMA George

BAZIBA Prossy (Ms)

KALERA Francis

KARUHANGA Nicolas

KHATOKO Babra (Ms)

MUGABI Robert

MUKASA Henry

NABIRYE Zalika (Ms)

NAKAWEESI Doreen (Ms) F

NAKIBUUKA Cate (Ms)

NAKIZZA Masitula (Ms)

NAMWANJE Agnes (Ms)

NASSIWA Mildred (Ms)

OSENGEDE Charles

TASUMBA Christine (Ms)

TAYONA Oliver (Ms)

TTENDO Christine (Ms)

DIPLOMA IN EDUCATION SECONDARY (HOME ECONOMICS)

ASUMAN Abudallah

ATUHAIROMUGISHA Macklean (Ms)

KAGERE Abudul

KHAUKA Emmanuel

39

KUBAIMA Susan (Ms)

NAJJAGWE Sumayiya (Ms) F

NAKITENDE Juliet (Ms)

NAMANYANJA Francis (Ms)

NANDAGANO Zakia (Ms)

NEKYEYUNE Prossie (Ms) F

RUKIDI Simon

SEMBATYA Ashiraf

YEKO Christine Cherop (Ms)

DIPLOMA IN CERAMICS

EGONU Charles

LUKWAGO Peter

LUWALAGGA Disson

MPAGI Moses Kaggwa M

MUGISHA Alex Derrick M

NABATANZI Oliver (Ms)

NAKAZIBA Sandra (Ms)

NAMAWEJJE Diana (Ms)

NAMUTEBI Christine (Ms)

NANTALE Fatuma (Ms)

SEKUBUNGA Ibrahim

SSEBUGENYI Mohamed M

SSEMAMBO Hassan

SSERWADDA Isaac

WANAMBWA Isaac - First Class

BACHELOR OF VOCATIONAL STUDIES IN HOME ECONOMICS WITH

EDUCATION

BAKABINGE Daniel Masabe M

DDAMBYA Sarah Mukisa (Ms) F

HYEROBA Adam

LOGOSE Harriet (Ms)

MALINGA Loy Priscilla (Ms)

MUDAMBO Benon

MUKYAAZE Isaac

NABUKEERA Annet (Ms)

NAKALIIKA Hellen (Ms)

SERUWO Edgar

TIBESIGWA Senkumba John - First Class

TUGUME Grace (Ms)

40

DIPLOMA IN TEXTILES: FABRIC DECORATION

AYIKOBWA Ronald

BADURA Twinamatsiko Davis - First Class

BALIKUDDEMBE Joseph

BIRIBAWA Rehema

BWAMBALE Albert

KATO Andrew

KYOMUGASHO Caroline (Ms)

LUWEDDE Sylvia (Ms)

MBOGO Moses

MUGABI Yusuf

MUGISHA Kenneth

NABUSAYI Dorren (Ms)

NAKACHWA Agnes (Ms)

NAKATO Agnes (Ms)

NAMATOVU Hellen (Ms)

NAMATOVU Lukia (Ms)

NAYIGA Milly (Ms)

NSIMBE Daniel

NSUGWA Mary Madrine (Ms)

SSEGAWA Francis

SSEKAYITA Rodgers

SSEMBUYA Brian

TALEMWA Zipora (Ms)

YIGA David

ZZIWA Isaac

DIPLOMA IN HOTEL AND INSTITUTIONAL CATERING

ADEGITHO Jatex

AHUMUZA Kedreth (Ms)

AKULLU Irene (Ms)

ATIM Lydia (Ms)

ATUHWERE Macklean (Ms) F

AYEBALE Sharote Mpirirwe (Ms) - First Class

BACIA Esther (Ms)

BANYAHANA Ben

KAMPI Maliza (Ms)

KIIZZA Deus

KISAKA Polly

KYOMUGISHA Hope (Ms) F

LUBEGA Joseph

MUDEDA Samson

MUKANDOLI Grace (Ms)

NABAGULANYI Harriet (Ms) F

NABASAGALA Grace (Ms)

NABBANJA Eve (Ms)

41

NABIRYE Jaliat (Ms)

NABUKEERA Resty (Ms)

NABWIRE Diana (Ms)

NAHYUHA Joanita (Ms)

NAJJUMA Fiona (Ms)

NAKANDI Halima (Ms)

NAKANDI Judith (Ms)

NAKAYIMA Sumaya (Ms)

NAKAYIZA Lilian (Ms) - First Class

NAKAYOVU Sylvia (Ms)

NAKIMULI Ritah Kasolo (Ms) - First Class

NALUBEGA Joyce (Ms)

NALUBEGA Rosett (Ms)

NAMAGANDA Rebbeca (Ms)

NAMBI Moureen (Ms) - First Class

NAMIRIMU Sylvia (Ms)

NAMPALA Viola (Ms)

NAMUGENYI Shakira (Ms) F

NAMUSOKE Aidah (Ms)

NANGUDI Joy Rachea (Ms) - First Class

NANKYA Alice (Ms)

NASSALI Sylvia (Ms)

NAWULA Caroline (Ms)

NUWAMANYA Annah (Ms)

OBODHA Paul

OBONYO Monica (Ms)

OWORI John Steven

PANDE Christopher M.

SEKAJJA William

SSANYU Clare (Ms)

SSOZI Simon

TUSHABE Henry

DIPLOMA IN FASHION DESIGNING

ADOCH Francia (Ms)

APIO Teddy (Ms)

ASIIMWE Edyson

ATURINDA Fiona (Ms)

AYO Scaline (Ms) - First Class

BABIRYE Monica Nabukenya (Ms)

BUYINZA Babra (Ms)

KAGUMAHO Grace (Ms)

KAHANGIRE Franco M

KIZZA Racheal (Ms)

MUGABI Allan

MUTEBI John

NABAGALA Maria Stella (Ms)

42

NAGAWA Justine (Ms)

NAKAYENGA Joyce (Ms)

NALWOGGA MARGARET (Ms)

NAMAYANJA EVERLYN (Ms) F

NAMPALA Mirembe (Ms)

NAMUDDU Phiona (Ms) - First Class

NANKANJA Oliver (Ms)

NANKINGA Peninah Kelly (Ms) F

NANTEZA Sarah (Ms)

NANTUMBWE Roy (Ms)

NANYANZI Maureen (Ms) F

NSANGI Eve (Ms)

OMIKE Stella (Ms)

RUTAZAANA Dennis M

TAABU Jennifer (Ms)

WAKAYINJA Bulenzi Tonny

BACHELOR OF ART AND INDUSTRIAL DESIGN

AGENO Monica (Ms)

ATUKWASE Clare (Ms)

BIRYABAHO Mark

BWENGYE Dianah (Ms)

ELUBU Jonah

EWARU Monica (Ms)

IKIRIZA Caroline (Ms)

KAGWEZA Alexander

KASULE Brian

KYEBANAKOLANGA Irene (Ms) F

LUBEGA Andrew

MUGALU Emmanuel

MUGYENYI Donious

MULAIGI Alex

MUSOKE Shamido

MUTEESASIRA David

NABIRYE Esther (Ms)

NAGGAYI Josephine (Ms) M

NAIKAIRE Twaha

NAKATE Christine (Ms)

NAKIGANDA Maureen (Ms) F

NAKYAJJA Sarah (Ms) F

NAMATOVU Haspha

NIWATUHEREZA Elly

SENONO Joseph

TUSIIME Joseline (Ms)

TUSINGWIRE Ruganzu Bruno - First Class

43

BACHELOR OF VOCATIONAL STUDIES IN ART AND DESIGN WITH

EDUCATION

ABALO Racheal (Ms)

AINEMBABAZI Doreen (Ms) F

AKIIKI Frank

ANKUNDA Shallote (Ms)

AOBO Pamella (Ms)

ATUKWASE Edison

ATWONGYERE Ferdinand

BIRABWA Irene (Ms)

BUTAMANYA John

BWAMBALE Daaki Edson

GGITA Norbert

KAKEMBO Allan

KANSIIME Monica (Ms)

KAWAMBE Prossy (Ms)

KEMIGISHA Carolyne (Ms) F

KIRABO Elizabeth (Ms) LUTWAMA Gilbert

LUYINDA Robert

MAJWAALA Francis

MBATUDDE Rebecca (Ms)

MIGISHA Moreen (Ms)

MPAGI Peter Franco

MPUMUZIBWA Nickson M

MUGISHA Wyclison Bamuhayira

MUHUMUZA Habakkuk M

MUKHWANA Paul Pande

MURUNGI John

MUTEGEKI Charles

MUTUNDA Agnes (Ms)

MUZAKI Oliver (Ms)

NABIRTE Beatrice (Ms)

NABIRYE Abishag Juliet (Ms) F

NABUKENYA Lydia Matovu (Ms) F

NAKALYANTYA Alice Stella (Ms) F

NAKAMYA Violet Leticia (Ms) F

NAMBEGUYA Mariah Gorreth (Ms) F

NANSUBUGA Miriat (Ms) F

NASSIWA Flavia (Ms)

NSHEMEREIRWE Nelson M

NYANJA Francis Kizito

OKELLO Samuel

PEACE Clare (Ms)

TWEBAZE Collins Bagiritima

WAMALA Brian

44

BACHELOR OF VOCATIONAL STUDIES IN AGRICULTURE WITH EDUCATION

AHUMUZA Seth

AINOMUGISHA Robson

AKANDONDA Albert

AKATWETABA Deborah (Ms)F

AMONO Immaculate (Ms) F

APIO Deborah (Ms)

ASIIMWE Joseph

ATUHAIRE Moses

AWIO Thomas - First Class

BBUYE Patrick

BUKUYI Joseph Benard M

GITAU Micheal Kariuki M

KAKO Aminah Nabasirye (Ms) F

KAKYARA Unice (Ms)

KATENDE Kassim

KATO Kazibwe Husein M

KATUSHABE Marcy (Ms)

KIGGUNDU Joel

KISEMBO Leopold

KULABA Ivan

KYEYUNE Kyegombe Joel M

MUGABI Timothy

MUGISHA Benard

MUHANGI Yoas

MUNGUKENDE Sostene M

MURONGO Marius Flarian M

MUTABAZI Sylivern

NABONGO Mathew - First Class

NABUKENYA Julian (Ms)

NAKIMULI Janat (Ms)

NAMARA Moureen (Ms) F

NAMIREMBE Damalie (Ms)

NAMUSISI Amina (Ms) - First Class

NANTAKYALA Willbrod M

NGOBI Richard

NINSIIMA Barbra (Ms)

NSEREKO Emmy

NYIRANTEZIMANA Jennifer (Ms)

OBOTH Andrew Wakera M

ODONGO Richard

OPOLOT Hassan

ORONE Bin Mohammed

OTIM George

SABIITI Patricks

SELLE Michael Saviour M

TARAPKWE Clare (Ms)

45

TUTEGYERIZE Obed

WALWASA Joel

BACHELOR OF SCIENCE IN HUMAN NUTRITION AND DIETETICS

ACHENG Joan Grace (Ms) F

ADEKE BARBRA (Ms)

AGAJA Joseph

AKELLO Bibiana (Ms)

AKULLU Hellen Grace (Ms) F

AMADO Margaret (Ms)

AMULEN Catherine (Ms)

ASHABA Emma (Ms)

ASIIMWE Katesigwa Abias M

ASUDO Esther Milcah (Ms)

AYEBALE Nimurungi Hope (Ms) F

BIRUNGI Kasyaba Anthony

BUKENYA Fred

DRAPARI Nelson Agobia

ECHERU Stella (Ms) - First Class

ENABU Joseph Maurice M

IKWAYO Ivan - First Class

KABUGO Flavia (Ms)

KARUNGI Christine Shirah (Ms)

KASIRYE Andrew

KATANKU Denis Musoga M

KAZUNGU James

KIBUULE Michael

KIGGUNDU George

KISUBIKA Richard

KYALISIIMA Patricia (Ms) F

KYAZIKE Laira (Ms)

LULE Mark

MATAMA Esther (Ms)

MATOVU Samuel

MUGAMBE Samuel

NABIMANYA Phillip M

NABUKENYA Barbrah (Ms) F

NABUKWASI Dorothy (Ms) F

NAIGAGA Desire (Ms)

NAKACHWA Caroline (Ms) F

NAKAYE Dorah (Ms)

NAKYAGABA Martha (Ms) F

NAMBALA Esther (Ms)

NAMIRIMU Resty (Ms)

NAMUSUSWA Lorna Mary (Ms) - First Class

NAMWALIRA Jesca (Ms)

NANKUMBA Maureen (Ms) F

46

NANOZI Catherine (Ms) F

NNABAGULANYI Mary (Ms) F

OCAYA Dennis

OKOT Paul - First Class

OWINY Emmanuel

SEDDYABANE Henry. M

SEKASAMBA Brian

SENTONGO Jimmy

TENDO Kyozaire Bertha (Ms) F

TIBENDA Diana (Ms)

TWINOMUJUNI Rukambura Edgar

DIPLOMA IN INTERIOR DESIGN

AMONY Kevina (Ms)

APEDEL Martin

ASIIMWE Maureen (Ms)

ASIIMWE Temple

AYEKA Angella (Ms)

AYERO Christine (Ms)

HIISA Brenda (Ms)

KABUGO Asaad

KALUNGI Lazia (Ms)

KATEREGGA Ronald

KIRUNGI Catherine (Ms)

KISEKA Henry

MAGANDA Bruno

MBABAZI Brenda (Ms)

MUGAMBEKO Daniel Lumu

MUHEREZA Gilbert

MULUNGI Peace (Ms)

MWEBAZE Godfrey

NABAGEREKA Babra (Ms) F

NABUKEERA Hilda (Ms)

NAKALEMEBE Rosemary (Ms)

NAKYEMBE Gertrude (Ms) F

NAMIRIMU Lilian (Ms)

NAMUDDU Esther (Ms)

NAMUGGA Esther (Ms)

NAMUNGO Mary (Ms)

NASSUNA Flavia (Ms)

NSEREKO Lawrence

OJOHNO Andrew

OMBANYA Lydia (Ms)

WASWA Patrick

47

DIPLOMA IN EDUCATION SECONDARY (ART AND DESIGN)

AGUNDA John

AJWANG Priscilla (Ms)

AKANKWATSA Moriah (Ms) F

ANAMO Lily (Ms)

ARINAITWE Julius

ATENGEI Jacquuline (Ms) F

BAGENDA Esau

BUYINZA Samuel

BWIRE Moses

DDUNGU Lawrence

GESSA Phillip

KABASINGUZI Jovelet (Ms) M

KALEMA Hakeem

KANSAZE Oliver (Ms)

KASULE Michael

KAWUKI Robert

KHAPONDI Bosco

KITUSIBWA Umar

KIZITO Joseph

LUBANGO Justine (Ms)

LUTWAMA Ismail

MAZIGA John

MUTABAZI Caroline (Ms)

MUTESI Carolyn (Ms)

MWEBEMBEZI Julius

NABAKOOZA Teddy (Ms) F

NABIRYO Keziah (Ms)

NABUKALU Cresensia (Ms) F

NAJJOMBWE Prossy (Ms) F

NAKIRYOOWA Ritah (Ms)

NAKKONYI Gloria (Ms)

NAKKUNGU Milliam (Ms)

NALWEYISO Moureen (Ms) F

NAMBUYAGA Shalifah (Ms) F

NAMIRIMU Joanita (Ms)

NAMUGABO Winnie (Ms)

NANZIGE Betty (Ms)

NASSAKA Jackline (Ms)

NASSIMBWA Jackline (Ms) F

NGOBI Diana (Ms)

NGOBOKA Peters

NYAMAIZI Jane (Ms)

OKEYO Masake Peter

OKOT Dickens

SSEBUWUFU Stephen Kibuuka M

SSUMUJJU Grace

48

TAMALE Muhammed M

THEMBO George

WAKIBUGU Lawrence

DIPLOMA IN SPECIAL NEEDS EDUCATION (Main Campus)

ABONGO Geoffrey

ADEMUN Deborah Omonuk (Ms)

ALANYO Margaret Tracy (Ms)

AMEIR Khatib Hassan

AMITO Freder Joyce (Ms)

ATIM Chritine (Ms)

AUMA Jane (Ms)

CHEKWOTI Sylivia (Ms)

EKWENY Agnes (Ms)

HENRY George Helahela

JAKUMA John Walter

MWIJUKA Denis

NANTALE Edith Margaret (Ms)

NANTEZA Mary Goreth (Ms)

NATUKUNDA Sem

NAWITA Samuel

OCAYA Jimmy

OCHEN Richard Pax

ODONGO Nelson

ODONGO William - First Class

OGWAL Bernad Obua

OJOK Moses Bangi

OKORI Moses

OKUNYU Francis

OLET Lawrence

DIPLOMA IN SPECIAL NEEDS EDUCATION

ST. MARY’S PTC, BUKEDEA CENTRE

AATEKIT Dinnah (Ms)

AKESO Joina (Ms)

ALUTIA Patrick

AMAYO Kanifa (Ms)

ANYAIT Besmes (Ms)

ANYAIT Rose (Ms)

APIO Getrude (Ms)

ASANGO Joyce (Ms)

ASIO Florence Susan (Ms)

ATENU Peterson

BAAYA Alfred Dismass

BUGOYE Stephen

49

BUMBA Michael

ECERU Julius Cirus

ELIABU Florence (Ms)

EMURWON Joseph

ENYIMU John

ENYIPU Raymond

GIMONO Violet (Ms)

IISIAT Solomon

ISWAAT Ignatius

KAKAI Esther (Ms)

KARIUKI Joyce Wanjiku (Ms)

MALONGO Florence (Ms)

MASABA John Bosco

MASETE Evelyn Mukimba (Ms)

MASINDE Virginia Barasa (Ms)

MUKITE Esther (Ms)

MUKOYA Florence (Ms)

NAGUDI Amuzat (Ms)

NAMBUBI Proscovia (Ms)

NAMBUYA Teddy (Ms)

NAMUTOSI Jenipher (Ms)

NANTABO Juliet (Ms)

NSUBUGA Rhamanzan

NYAUKURI Andrew Lusweti

ODONGO Sarah (Ms)

ORIT Simon

OUMA Fred

SHIREKU Mary Andisi (Ms)

TAABU Rosemary (Ms)

TSEMOI Margaret (Ms)

WAMALUGU Joy (Ms)

WANGALA Namubuya Elizabeth (Ms)

KAMURASI PTC CENTRE

ABWONO Lillian (Ms)

ACIRO Zainah (Ms)

AKOKO Beatrice (Ms)

AKUGIZIBWE Zainabu (Ms)

ALIGANYIRA Fred

APUULI Baguma Brown Patrick

ASABA Evelyn (Ms)

AZIKU Susan (Ms)

BALIKENDA Ronald

BIGABWA Misack

BIRUNGI Mary (Ms)

BUSINGE Francis Robert

EBUKU Vincent

50

EIYO Meling Jane (Ms)

ISINGOMA Akileo Robert

KABAGENYI Scovia (Ms)

KAKAYO Beatrice (Ms)

KASANGAKI Margret (Ms)

LAMWAKA Christine Ocaya (Ms)

MONDAY Judith (Ms)

MPAIRWE Beatrice (Ms)

MUTEBI Sylvester

NAKIBUUKA Harriet (Ms)

OCHOLA Alexis

OCHOLA Patrick Ocach

OLANYA Michael West

TABAN Bosco Peter

TABU Ambrose

TWINOMUJUNI Eria Samuel

WADIMO Joy (Ms)

KIYOORA PTC CENTRE

AKEKUNDIRA Fred

ARINAITWE Pamelah (Ms)

ASIIMIRE Jacenta (Ms)

ASIIMIRE Prossy (Ms)

ATUREBIRE Penninah (Ms)

ATURINDA Vianny (Ms)

ATWIJUKA Oliver (Ms)

BALUKU Rogers

BASHABA Aderah (Ms)

BYAMANYWOHA Adeo

KABABIITO Grace (Ms)

KADIISI Juliet (Ms)

KAMUKAMA Patrick

KATAMBIRA Johnson

KATUSHABE Eunice (Ms)

KEBIRUNGI Florence (Ms)

KISANGANI Wisley

KUNYWANA Clare (Ms)

KUULE Robert

KYARIMPA Win (Ms)

KYOMUHANGI Passy

KYOMUHENDO Emily (Ms)

KYOMUKAMA Resty (Ms)

KYOSHABA Glorious (Ms)

MUGABE Julius

MUGISHA Julius

MUGIZI Hillary

MUHWEZI Elias

51

MWESIGWA Geofrey

NAHABWE Julius

NAMARA Florence (Ms)

NATUMANYA Jotham

NGABIRANO Richard

NIHIRWOHA Samuel

NIYONZIMA Nestor

NUWAGASHA Nkuba Gordon

OWOGABIRWE Venny (Ms)

RUKIRI Smartson

SANYU Doreen (Ms)

TUGUMISIRIZE Lawrence

TUMUGUMYE Milia (Ms)

TUMUKUNDE Leonard

TUMWEBAZE Schola (Ms)

TUSHABE Grace (Ms)

TWESIGYE Philip

TWONGYEIRWE Johnson

LORO CORE PTC CENTRE

ABALA Robert Okello

ABALO Lilian (Ms)

ABEJA Semmy (Ms)

ABURA Moses

ACHOLA Dusman

ACIO Immaculate (Ms)

ADONG Paska (Ms)

ADONG Paska Onekalit (Ms)

ADUCE George

AJOK Grace (Ms)

AJOK Lucy (Ms)

AKELLO Anna Vicky (Ms)

AKELLO Edith Emilly (Ms)

AKOT Anna Grace (Ms)

AKULLO Lestina (Ms)

AKULLU Martha Brenda (Ms)

ALENGO Joseph

ALING Beatrice (Ms)

AMONGI Dorcus (Ms)

AMONY Winnie (Ms)

ANGOM Betty Eveline (Ms)

APILLI Hellen (Ms)

APIO Anna (Ms)

APIO Joan Ketty

ARINGOCAN Jusline

AUMA Catherine (Ms)

EJANG Lisser (Ms)

52

EPILA William

ETONGA Alex

OCAYA Walter Akwero

OCHAKA Peter

ODONG Francis Nathan David

ODUR Vincent

OGWAL Emmanuel

OKELLO Walter

OKUMU Geoffrey Raymond

ONGOM Shadrach

ORECH Bonny Owino

OTOO Ray

OTTO Doreen (Ms)

SANCTA MARIA PTC, NKOKONJERU CENTRE

ABAANI Florence (Ms)

AGUTI Jacinta Oliaka (Ms)

AKIDI Rebecca (Ms)

BAKO Jane (Ms)

BUULE Douglas

BYARUHANGA Kantu Stephen

GAFFA Jude

GUBAHAMA Enoch

ISABIRYE Samuel Patrick

KAGOYA Rebecca (Ms)

KAMANYA Emmanuel

KASOIGO Moses

KASUBO Monica (Ms)

KATEME Juliet (Ms)

KAVUNAANI Harriet (Ms)

KIRABIRA Edith (Ms)

KISABOOMU Sarah (Ms)

KUNYA Emmanuel

KUSONYIWA Harriet (Ms)

KYAHURWENDA Grace (Ms)

KYESA Prossy (Ms)

LOGOSE Florence Musosa (Ms)

MADADI Winstance Rachel (Ms)

MUGUDE Abubakar

MUHESI Simon

MULERA Yefusa

MUSISI Michael

MUTESI Sarah (Ms)

NABASIITA Juliet (Ms)

NABAYEGO Sarah (Ms)

NABIRYE Edith (Ms)

NABIRYE Rebecca (Ms)

53

NABUKENYA Olivia (Ms)

NABUUSO Lilian (Ms)

NADHOMI Alone

NAFULA Christine (Ms)

NAKATO Mayanja Alice (Ms)

NAKIBIRANGO Jesca (Ms)

NAKIMERA Specioza (Ms)

NAKINTU Hadijah (Ms)

NALUNGA Prossy (Ms)

NAMAGANDA Jane (Ms)

NAMAKANGA Lovincer (Ms)

NAMASOPO Harriet Sylivia (Ms)

NAMITALA Deisy (Ms)

NAMONO Irene (Ms)

NAMWIRYA Winfred (Ms)

NANDAH Charles

NANKYA Joyce (Ms)

NANTEGE Florence (Ms)

NANYANGA Christine (Ms)

NASSUUNA Esther (Ms)

NKAZIGA Edinance (Ms)

OKELLO Simon

OKIRIA Francis

SEKABUNZA Henry

SEKALIBA Amosi

SIRINGI Grace

SSEBUGULU Lawrence

SSENTEZA Edward

TAMBULA Patrick

TAMWENYA Sarah (Ms)

TIBIYONZA Florence (Ms)

WADEBYE Milton

WAGUTI Aggrey

WAISWA Herbert

WAISWA Japheth

ZALWANGO Christine (Ms)

BIKIRA PTC, RAKAI CENTRE

GWAZIA David

KANDHA Lydia (Ms)

KAWEESI Joseph

NABAWANUKA Juliet (Ms)

NAJJENGO Brenda (Ms)

NAKAKAWA Christine (Ms)

NAKINTU Agnes (Ms)

NALULE Gertrude Muganga (Ms)

NASSOLO Teopista (Ms)

54

ORISINGULA Philemon

WAGWA Samuel Abbey

DIPLOMA IN PRIMARY EDUCATION

ST. NOA MAWAGGALI PTC, BUSUUBUZI CENTRE

ABIGABA Felix

ABITEGEKA Moreen (Ms)

AKUGIZIBWE Winnie Sedress

BAGUMA Olive Mirembe (Ms)

BAHATI Justus

BAHENDA Jeremiah

BANGI Harriet (Ms)

BANURA Noelina (Ms)

BARWOGEZA Joan (Ms)

BASEMERA Lydia (Ms)

BBONA Francis

BIRUNGI Alice (Ms)

BIRUNGI Katuura Josephine (Ms)

BONABANA Pelucy

BUKENYA Augustine

BUKIRWA Eriosi

BYARUHANGA Godfrey

BYARUHANGA Julius

DHIKUSOOKA Fredrick

EPIDU Julius

GAKWERERE Emmanuel

HIRYA Guloba Richard

ISANO Annet Rose (Ms)

KADDU Flavia (Ms)

KADONDO Zikusooka Harriet (Ms)

KAFEERO Moses

KAHUNDE Mary (Ms)

KAKOOZA Muhammad

KAMYA Demba Julius

KANTINTI Luke B.M.

KASEMBO Angella (Ms)

KATEEBA Peter

KAUTA John

KAYE Godfrey

KAYEMBA Benard

KEMBABAZI Monica (Ms)

KIBERU Milly (Ms)

KIMERA Kisaakye Abdallah

KIRIMUTTU Charles

KISEMBO Charles

KOBUSINGE Annet (Ms)

55

KOBUSINGE Deodanta (Ms)

KOBUSINGE Margaret (Ms)

KUGONZA Magambo Wilfred

KUNIHIRA Immaculate (Ms)

KUTOSI Stephen Wanjusi

KYAGULANYI Wilson

KYAKUWA Rosemary (Ms)

KYOSABA Edvine

LUBEGA Aman Bukenya

LUBEGA Barth

LUGOBE Saaka

LUYIGA Florence (Ms)

MATOVU Godfrey Mukisa

MAYANJA Paul

MBABAZI Aidah (Ms)

MBABAZI David

MBAMBU Naiga Betty (Ms)

MUGUME Alfred Musubaho

MUKASA Johnbosco

MUKASA Joseph

MURAMI Isaiah

MUZOORA Timothy

MWEBAZE Godfrey

NAAMALA Ruth (Ms)

NABBANJA Teopister Natugonza (Ms)

NABBOSA Annet (Ms)

NABITAKA Mary Goreth (Ms)

NABWAMI Nuulu (Ms)

NAIGA Beatrice (Ms)

NAKABAZZI Ester (Ms)

NAKAFEERO Janat (Ms)

NAKANYIKE Margaret (Ms)

NAKASI Annet (Ms)

NAKATO Sarah Kibunga (Ms)

NAKIRIMU Harriet (Ms)

NAKITTO Kalule Janet (Ms)

NAKKU Nuuriat (Ms)

NALUBAALE Victo (Ms)

NAMAGEMBE Mary Gorreth (Ms)

NAMAKULA Janet (Ms)

NAMALEMBEKO Beatrice (Ms)

NAMASEMBE Josephine (Ms)

NAMATA Judith (Ms)

NAMBALIRWA Joweriah (Ms)

NAMBUYA Milly (Ms)

NAMUGAYA Rachel (Ms)

NAMUGENYI Justine (Ms)

NAMYALO Florence (Ms)

56

NAMYENYA Joyce (Ms)

NANFUKA Cissy (Ms)

NANKABIRWA Cissy (Ms)

NANNYONNYI Juliet

NANTEZA Edith (Ms)

NANTUMBWE Janet (Ms)

NANYANZI Teo (Ms)

NANYONJO Dorothy (Ms)

NANZIRI Sylivia (Ms)

NAZZIWA Agnes (Ms)

NAZZIWA Aminah (Ms)

NDOLERIIRE Kunihira Irene (Ms)

NYESIGYE William

NYIRAMUGISHA Evangelist

NYOMBI Charles

OJAN Duru Roseline (Ms)

OYESIIME Abel Aine

SEMAMBO Lawrence

SENNAMBI Joseph

SSAAZI Luke

SSALI James

SSEBUGWAWO Emmanuel

SSEBYALA Dickson

SSEKITOLEKO Muhanika Mathias

SSEKYANZI Sylivester

SSEMAMBO Michael

SSEMUGENZE Micheal

SSENYONGA Girazio

SSENYONGA Wilson

SSEWANONDA Twaha

SSIMBWA Robert Robinson

SUNDAY Jerome

SUNDAY Wilson

TAKUWA Rose (Ms)

TUMWEBAZE Fedress

WAMARA Edison

WASIGE Leko Mauta

ST. ALOYSIUS PTC NGORA CENTRE

ACEN Jane (Ms)

ACETU Yob

ACHAM Christine (Ms)

ACHAUN John Francis

ACOM Stella (Ms)

ADEKE Hellen (Ms)

AGARO Winnfred (Ms)

AGUTI Anna Margaret (Ms)

57

AGWANG Agnes (Ms)

AKELLO Stella (Ms)

AKIO Mary (Ms)

AKIROR Hellen Christine (Ms)

AKITO Regina (Ms)

AKULLO Teddy (Ms)

AKURUT Grace (Ms)

AKURUT Rose Pulcheria (Ms)

ALEKU Michael

ALUPO Martha (Ms)

AMODING Christine (Ms)

AMODING Hellen (Ms)

AMODING Stella (Ms)

AMONG Betty (Ms)

AMONGIN Florence (Ms)

AMONGIN Joyce Mary (Ms)

ANGEYO Janeth (Ms)

ANUSO Leah (Ms)

ANYAIT Mary (Ms)

APIO Christine (Ms)

ASEDEKE Joseph

ASINGE John

ATIM Hellen Catherine (Ms)

ATIM Juliet (Ms)

ATUBO Lydia (Ms)

AUPAL Benjamin

AWIRO Catherine (Ms)

AYADO Agnes (Ms)

EERU Moses

EGAU Annet (Ms)

EGOU Justine Saul

EJIBU Francis Atim

EKITWI John Charles

EKOTOI Berna (Ms)

ELIPU Samson

ENGOLE Bernard

ERABU Olila Francis

ETENGU Samuel

IKWANGAT Benjamin Omaswa

ISUBU Caroline (Ms)

KULUME Rose (Ms)

LUMAGO Yusuf

NAMBUYA Irene Scola (Ms)

OBUA Tonny Okello

OCULO Daniel

ODIDA Richard

ODONGO Anthony

OGOBA Julius

58

OJUR Musa

OKELLO Albert

OKELLO Moses Edelu

OKELLO Nathan

OKIROR Richard Edmond

OLINGA Christopher

OLUKA Robert Osege

OPOLOT Deogracious

OSIRE William Otipe

OTIM Francis

OTIM Richard

TUKEI Joyce (Ms)

KABWANGASI PTC CENTRE

ABBO Ann Lillian (Ms)

ABBO Jane Frances (Ms)

ABOKA Mathew Sam

ACHOLA Dorothy (Ms)

ACOM Frances (Ms)

AGWANG Joyce (Ms)

AJALO Hellen Frances (Ms)

AKOLONG Catherine (Ms)

AKOTH Betty (Ms)

ALWODO Rosemary (Ms)

ARIIMI Sarah Naume (Ms)

ARUTO Regina (Ms)

AUMA Jane (Ms)

BARKISOY Chebet Silvester

BIDIRE Jane (Ms)

CHELANGAT Rosemary (Ms)

CHEMONGES Simon

ENOKOKIN Emmanuel

GAMOIZA Abdu

ICUMAR Rosemary (Ms)

KAKAYI Rebecca (Ms)

KAMBISO Apollo Daniel

KAUTA James

KHAUKHA Robert Wambi

KISSA Fred

KITIYO Paul

KUMURSAY Paul

MAKWILA Godfrey

MANGA Johnson

MANGUSHO Fred

MATANDA Mary (Ms)

MUBALA Daniel

59

MUBBALA Mindard

MUGENI Peter Mahulo

MUKWANA Charles

MURUNGA Margaret (Ms)

MUYOKA Christine (Ms)

MWANANI John

NAFULA Samali (Ms)

NAHURU Mirika Elizabeth (Ms)

NAIKESA Mercy (Ms)

NAKIRU Irene Mariam (Ms)

NALUKULU Benjamin

NAMAWA Romans Kibukuna

NAMBAFU Prisca (Ms)

NAMBOZO Annet (Ms)

NAMUKUTA Ketty (Ms)

NANDUDU Jaliya (Ms)

NATSALA Proscovia (Ms)

NGOLOBE Luke

NGUEMALE Bwire Sam

OCHENGEL Ramathan Ahmed

ODELE Joseph

OILOR James

OKALANG Ernest Besuel

OKETCHO Mary Susan (Ms)

OLUPOT Richard Imoo

OTHIENO Godfrey

SABILA Francis

SIKORYA Simon Mwanga

TAAKA Betty (Ms)

TOSKIN Willex

WAGWABI John Robert

WAMATABU John Yelamu

WAMBETE Wakubona Charles

WANYAMA Lawrence

WASYA George

YAPSABILA Josephine (Ms)

YESHO Patrick

KIBULI PTC CENTRE

AANYU Catherine (Ms)

ABISINGUZA Asaph

ADOCH Concy Lams

AGABA Joseline (Ms)

AHARIMPISYA Medius (Ms)

AINEOMUGISHA Benjamin

AKELLO Betty (Ms)

AKULLO Betty (Ms)

60

ALENYO Benna (Ms)

ALIDDEKI George

ALIGUMA Wenceslas Innocent

ALIWUYA Mathias

ALOYO Vicky (Ms)

ALUPO Racheal (Ms)

AMECHO Susan (Ms)

AMONG Mary (Ms)

AMWESIGA Lydia (Ms)

ANYUWA Jane Harriet (Ms)

APIO Olga (Ms)

APIO Sarah (Ms)

APOO Sarah (Ms)

ARIEBO Loyce (Ms)

ARINEITWE Agatha (Ms)

ASIIMWE Emily (Ms)

ATUGONZA Zamzam (Ms)

ATUHEIRE Annet (Ms)

ATUKUNDA Janet Brendah (Ms)

BAKARUNGA Annet (Ms)

BAKULINYA Alice Scovia (Ms)

BAMWESIGYE Benard

BANZUMA Joseph

BARAZA Betty (Ms)

BASALIRWA Ephraim

BASEMERA Euarce

BASEMERA Nichomedia

BASEMERA Robinah (Ms)

BATEGEKA Richard

BAZANNYE Ronald

BAZIRA Isaac Newton

BEKALAZE Samuel

BIRABWA Robinah (Ms)

BIRUNGi Annet (Ms)

BIRUNGI Margaret (Ms)

BIRUNGI Monica (Ms)

BIRUNGI Prossie Bridget (Ms)

BIRUNGI Rose (Ms)

BISOBORWa Hillary

BOOGERE Afua

BOOGERE William

BUKENYA Jackson

BUKENYA Khatwib

BUSINGE Gerald

BUSINGYE Diana (Ms)

BUSUULWA Innocent

BUZAALE Gershom

BYABAGAMBI Bikobo Anthony

61

DDAMULIRA John

DDAMULIRA Sarah Nabiyengo (Ms)

DRAPARI E. Stephen Angua

DUSABE Juliet (Ms)

ENGOCHU John

GASHEEGU Murama Barame

GGALABUZI Moses Edward - First Class

HIBBONI Muyemba Allan

HIGENYI Nasan

IRAGUHA Christine (Ms)

KAAHWA Eriab

KAALI Zachaues

KAANYI Betty (Ms)

KABAGENYI Anny (Ms)

KABAGERWA Carolyn (Ms)

KABANDA Robert

KABEIJE Deborah (Ms)

KAIDU Frances (Ms)

KAKAIRE Auzia Benerd Paka

KALERA Magoba Hilda (Ms)

KALULE Paul Ssekayala

KALYANGO Godfrey Nickson

KALYANGO Nectarius

KAMANYIRE Karamagi Joseph

KAMANYIRO Susan (Ms)

KAMATEMBA Immaculate (Ms)

KAMUKAMA Charles Godfrey

KAMULEGEYA Joseph

KAMYA Paul Mark

KASABWE B. Milcah (Ms)

KASANA Waswa Fred

KASISAKI Wilson

KASULE Godfrey

KASULE Henry

KATABAZI Nicholas

KATASI Asha (Ms)

KATO Christopher

KATONGOLE Sarah (Ms)

KAZIBWE Robert Kiirya

KEMIGISHA Noelina (Ms)

KEMIYONDO Jacqueline (Ms)

KICONCO Barbrah .N (Ms)

KIGONGO Sarah (Ms)

KIGOZI Paul Walusimbi

KIGOZI Saul

KIIRYA Solomon

KIKANSHEMEZA Sight

KIKOBYE Annet (Ms)

62

KIMBOWA Peter

KIMEZE Joshua

KIMONO Justine (Ms)

KISEMBO Scovia (Ms)

KIZITO Araphert

KIZITO Tonny Honny

KOBUSINGE Juliet (Ms)

KOBUSINGYE Seddy

KULISOMA Irene (Ms)

KUNIHIRA Doreen (Ms)

KUNIKINA Dickson

KURIKAYO Denis

KWIOCWINY Doreen Utho

KYARISIIMA Peace (Ms)

KYOMUGISHA Jesca (Ms)

KYOMUHENDO Guid

KYOSHABIRE Dativah Kakuru

LAYOO Peter

LOGOSE Alice (Ms)

LUBANDI Christine (Ms)

LUBEGA Wakasenza Zubairi

LUMU Julian (Ms)

LUTWAMA William

LUWEDDE Justine (Ms)

LWASABULA Isaac

MAGALA Joseph

MAGANDA Alamanzani

MASSETE Samuel

MATOVU Paul

MAWANDA Lawrence

MIIRO Peter

MUGABI Innocent Bonifence - First Class

MUGABI Miriam (Ms)

MUGABI Samuel

MUGANGA Sulaiman

MUKASA Christine (Ms)

MULINDWA Theresa Marie (Ms)

MUSINGUZI Henry Wilson

MUSUBIKA Alice (Ms)

MUSUBIKA Beatrice (Ms)

MUTONYI Jane

MUWESI Stephen

MWOYA Robert

NAAMALA Agatha (Ms)

NABACHA Meble (Ms)

NABAGABU Justine (Ms)

NABAGEREKA Adiah (Ms)

NABAGESERA Betty (Ms)

63

NABAKOOZA Agnes (Ms)

NABASAGGA Betty Ann (Ms)

NABATANZI Berna (Ms)

NABATANZI Hanna (Ms)

NABAWANDA Dorcus (Ms)

NABAYIGA Rose (Ms)

NABIRYE Barbra (Ms)

NABIRYO Felista (Ms)

NABIRYO Justine (Ms)

Nabukenya Milly (Ms)

Nabukenya Ruth (Ms)

NABULYA Resty (Ms)

NABWEGAMO Winfred (Ms)

NAGGAYI Hajarah (Ms)

NAGGAYI Viola (Ms)

NAGGOLOLA Sylvia Faith (Ms)

NAGITA Sarah (Ms)

NAIKESA Magdalene (Ms)

NAJJEMBA Robinah (Ms)

NAKABUYE Catherine (Ms)

NAKABUYE Christine (Ms)

NAKACWA Rebecca Mulindwa (Ms)

NAKAGIRI Kiwanuka Ruth Viola

NAKALIIKA Joyce (Ms)

NAKALO Betty (Ms)

NAKAMANYA Juliet (Ms)

NAKANDI Jalier (Ms)

NAKANWAGI Zaituni (Ms)

NAKATO Angellah (Ms)

NAKAYENZE Rose (Ms)

NAKAYIZA Josephine (Ms)

NAKAZIBWE Damalie (Ms)

NAKAZINI Rose (Ms)

NAKENDO Safina (Ms)

NAKIBUUKA Alikisa (Ms)

Nakibuuka Saphinah (Ms)

NAKIBUULE Kalamatu

NAKIJOBA Beatrice (Ms)

NAKIJOBA Fatiya (Ms)

NAKIMBUGWE Tolofisa (Ms)

NAKIMULI Pauline (Ms)

NAKIMULI Yulia

NAKITENDE Ruth (Ms)

NAKITENDE Sauda (Ms)

Nakitto Harriet (Ms)

NAKITTO Rose (Ms)

NAKITTO Ruth (Ms)

NAKIWUGE Ssali Lillian (Ms)

64

NAKIYEMBA Sarah (Ms)

NAKKAZI Edith Grace (Ms)

Nakubulwa Justine (Ms)

NAKYANZI Mary (Ms)

NAKYEBA Prossy (Ms)

NAKYEYUNE Sarah (Ms)

NALUGO Racheal (Ms)

NALUNGA Kevin (Ms)

NALUTAAYA Rebecca (Ms)

NALWANGA Florence (Ms)

NALWANGA Jeniffer (Ms)

NALWASA Joanitta (Ms)

NAMALE Annet (Ms)

NAMATA Salama (Ms)

NAMATOVU Glorious (Ms)

NAMAZZI Saidah (Ms)

NAMIREMBE Cissy (Ms)

NAMIREMBE Doreen (Ms)

NAMIREMBE Joy (Ms)

NAMIRIMU Teddy (Ms)

NAMPEREZA Dorothy (Ms)

NAMPIIMA Esther (Ms)

NAMPIJJA Zaina (Ms)

NAMUGA Sauda Mbaziira (Ms)

NAMUGABO Halima (Ms)

NAMUGGA Jesca (Ms)

NAMUJUZI Judith (Ms)

NAMUKASA Olivia (Ms)

NAMULONDO Doreen (Ms)

NAMULONDO F. Kuluthum (Ms)

NAMUSISI Aisha (Ms)

NAMUSISI Margret

NAMUTEBI Ruth (Ms)

NAMUYODI Susan (Ms)

NAMWANJE Nowelina Kyolaba (Ms)

NAMWIRYA Saphina (Ms)

NANFUKA Teddy (Ms)

NANKINGA Hanifa (Ms)

NANKUMBA Juliet Musoke (Ms)

NANSAMBU Lydia Kasozi (Ms)

NANSUBUGA Teddy

NANTAMBI Saidhat (Ms)

NANTEGE Irene (Ms)

NANTONGO Christine (Ms)

NANVUYANO Allen (Ms)

NANYINJI Alice Mubiru (Ms)

NANYONDO Claire (Ms)

NANYONGA Annie-Assumpta (Ms)

65

NANZALA Diana (Ms)

NANZIRI Viola (Ms)

NASIIMBWA Sarah (Ms)

NATUKUNDA Justine (Ms)

NAWAMIKi Erusa Mugwe (Ms)

NAWATTI Sarah (Ms)

NAYIGA Suzan (Ms)

NAZZIWA Florence Tracy (Ms)

NDAGIRE Aisha (Ms)

NGAGENO Oliver (Ms)

NGAMBE Proscovia Mary (Ms)

NINSIIMA Allen Buzaare (Ms)

NIRINGIYE Leonard

NSUBUGA Muada Abey (Ms)

NTARE Richard

NYANGOMA Balijunaki Margaret (Ms)

NYANZI Wilson

NYESIGA Felix Binta

NYIRAGUHIRWA Peace Haba

NYODI Mulocho Emmanuel

ODONG Jennifer (Ms)

ODONGO Francis

OGWANG Godfrey

OKIROR Emmanuel

OKUNI James

ONANYANG Hellen Teddy (Ms)

OOR GLADES

OPIO Justine (Ms)

OTUDE Emmanuel

OUMA Nathan

OUMO Christine Marion

OWORA peter

SANDE Bongman Marcellinus

SANYU Beatrice (Ms)

SEBIKARI John

SECOND CLASS – LOWER DIVISION

SEKABIRA Abdu

SERUKEERA Bakiika Aleazar

SSALI Timothy

SSEKABIITO Florence (Ms)

SSENKABIRWA Bugembe Stephen

SSEWANYANA Isaac

TABULA Juliet (Ms)

TAMALE Joseph

TINKA Joseph

TUMUHIMBISE William

TUSABE Aloyse

66

TWESIGYE Caroline (Ms)

TWIKIRIZE Peace (Ms)

WAFULA Fred

WALUGEMBE Jude Thaddeo

WASAGALI Hellen (Ms)

WASSWA Ronald Musoke

YIGA Ruth (Ms)

ADIKIN Christine (Ms)

AJALA Siepe Felix

AJIAMBO Scovia (Ms)

AKELLO Lorna (Ms)

ALWENY Jullian (Ms)

ANABO Sharon Deborah (Ms)

BABIRYE Agnes (Ms)

BABIRYE Roselyne (Ms)

BABITA Grace (Ms)

BAGALANA John

BALIKOWA Moses

BASEKE Anne (Ms)

BATTE Moses

BATUGOBYE Benon

BATUUKA Harriet (Ms)

BAYITA Samuel

BIKUMBI Juma

BUDHUGO Lashidi

CHENGOLi Isaac (Ms)

DONGO Godfrey

DUMBA Simon

EDIEGU Silver

EFUMBI Stephen

EGESSA Patrick

ELIVAIRE Loy (Ms)

GWOSABIRE Sarah (Ms)

ISOOBA John Bosco

JINJA PTC, WANYANGE CENTRE

ADEPO Jane (Ms)

KAMYUKA Francis

JUMA David

KABANDA Alex Kafuko

KADOMA Charles

KADUYU Robert

KAGUNA Monic Harriet (Ms)

KAIRANIA Margaret Jane (Ms)

KALIBAWO Julius

KALIISA Josephine (Ms)

67

KALIMIRO Susan (Ms)

KALINAKI Robinah (Ms)

KAMYUKA Francis

KATENGEKE Ritah Suzan (Ms)

KATI Robert

KAWEIREKU Aggrey

KAWUDHA Jesca (Ms)

KAYANA Loe

KAYUZA Henry

KAZIBA Nekemia

KAZIBWE Godfrey

KENYI Charles

KIBAALYA Henry

KIBEESI Fredrick

KIFUUSE Fredrick

KIGOMBA Alice (Ms)

KIIZA Justine Sandra (Ms)

KIYENGA Mariam (Ms)

KOOTI David

KWATULIRA Sarah (Ms)

KYOKUNDA Annet (Ms)

LAMUSAH Peter

LUBANGA Yenusu

LYAKOTA Frederick

MASINDE Mikaya

MBEKEKA Joyce (Ms)

MBULAMBAGO Tom Wanyafu

MIREMBE Hajira (Ms)

MIREMBE Margaret (Ms)

MUBIRU Godfrey

MUDONDO Margaret (Ms)

MUKANZA Regina (Ms)

MUKETA Aggrey

MULERO Hellen (Ms)

MULUMBA Emmanuel

MUSENERO Daniel

MUSITA Hellen (Ms)

MUSUBIKA Joy (Ms)

MUTESI Deborah (Ms)

MUTESI Justine (Ms)

MUTESI Petralina (Ms)

MUWANGUZI Noah Stephen

NABATANZI Annet (Ms)

NABIRYE Racheal (Ms)

NABONGHO Stanley

NABWISO Paul

NADUNGA Fatuma (Ms)

NAIGAGA Harriet Catherine (Ms)

68

NAIGAGA Zaina (Ms)

NAIKOBA Martha (Ms)

NAIRUBA Catherine Rhonne (Ms)

NAIRUBA Winniefred (Ms)

NAKAIMA Susan (Ms)

NAKALENDE Rose (Ms)

NAKATE Juliet (Ms)

NAKAZIBA Elizabeth (Ms)

NAKIIRYA Juliet (Ms)

NAKIREMBE Aminah Mugenyi (Ms)

NAKITTO Hadijjah (Ms)

NAKIYEMBA Agnes (Ms)

NAKIYEMBA Juliet (Ms)

NAKYEWA Judith (Ms)

NAMBI Aziza (Ms)

NAMIRIMU Proscovia (Ms)

NAMPIIMA Fatuma (Ms)

NAMULEMO Sarah (Ms)

NAMUSOBYA Aisha (Ms)

NAMUSWA Sarah Margaret (Ms)

NAMWIRYA Harriet Milly (Ms)

NANGOBI Sylivia (Ms)

NANKYA Joyce (Ms)

NANSANJI Susan (Ms)

NANSUBUGA Hajala Bumusubire (Ms)

NAWEGULO Susan (Ms)

NDIMUKIKA Ahamada

NGOBI Robert

NGUNDWE Yusuf

NTALO Daniel

NYIIRO Joshua

OJIAMBO Henry

OMUDEKE Geoffrey

OPAGALA John

OPILOTWANI Herbert

OUMA Henry Wale

OVUGA Apollo

OWINO Hellen Rita (Ms)

SANYU Hellen (Ms)

SANYU Pheobe (Ms)

SSEBAGALA Christopher

SSETTUBA Timothy

SSETUBA Faisal

SUNDAY Muzale Ronald - First Class

TASALIRWA Joy (Ms)

TIKO Justine (Ms)

USWA Sarah Margaret (Ms)

WAFULA David

69

WAINIKAGHA Shaban

WAKABI David

WAMBUGA Geofrey

WANDERA Walter

WANYENZE Olive (Ms)

WOIRA Gerald

CANON LAWRENCE BOROBORO PTC CENTRE

ABALO Vicky (Ms)

ABUA Jimmy Alex

ACENG Carla Opudo

ACHOLA Beatrice (Ms)

ACIRO Semmy

ADOKO Alfred

ADONGO Caroline (Ms)

ADONGO Christine Nancy (Ms)

AGUNG Charles

AJORE Rose (Ms)

AKAO Susan Vicky (Ms)

Akech Dorothy (Ms)

AKELLO Grace Ogwang

AKELLO Lillian Grace (Ms)

AKELLO Vivian Grace (Ms)

AKULLO Dolly

AKULLO Lilly Rose (Ms)

ALELE Simon Peter

AMERI Alice (Ms)

AMOLI Robinah (Ms)

AMONGI Judith (Ms)

ANGUYO Diana (Ms)

ANYAIT Jane (Ms)

AOL Jenifer (Ms)

APORO George

APUNYU Joel

ARIOKOT Beatrice (Ms)

AROMA Martin

ATARO Florence (Ms)

ATIM Teddy (Ms)

ATOO Kimbi Grace (Ms)

AWINO Lucy Grace (Ms)

AWIO Francis

AWIO Nelson

AYOO Miriam Loy (Ms)

EBOL Albert

EGANGU Agnes (Ms)

EJANG Anna (Ms)

EJANG Kevin

70

ELEM Nelson

ELETE Benson

ELOTU Isaac

EMODU Tom

EMUNA Patrick Jos

ETON Rashid

KOMAKECH Benson

NAM Anthony

OBAL George

OCEN Simon

OCOL Benjamin

ODEPA Robert

ODONGO Alex

ODONGO David Marko

ODUR Alfred

ODYENY Lawrence

OGAL Moses

OGWAL Jimmy - First Class

OGWANG Bonny Denis

OGWANG Emmanuel

OGWANG Grace Josephine (Ms)

OGWANG James Fred

OKELLO Charles

OKELLO Denis

OKELLO Denis

OKELLO Geoffrey Okwanga

OKENE Lawrence

OKENG Bosco

OKOT Jimmy

OKWIR Moses

OLEKE Jimmy

OLUMA Bonny

OPARA Tom Alex

OPIO Patrick

OTIM Moses

OTOA Isaac

OUNI Moses

OYEL Robinson

OYUKU Thomas

REHEMA Agnes (Ms)

TINO Heddie

ST. JOHN BOSCO PTC, LODONGA CENTRE

ABEMA Bin

ABIKU Ali

ABIRI Rufine Ajio

ACIDRI Elly vicent

71

ADAKU Geofrey

ADAKU Ratibu

ADDU Virginia Ms)

ADEBUA Vasco Alitia

ADIRU Judith

ADRAWA Godfrey Free

ADUBANGO Alfred

AFEKU Sunday

AFEMA Joseph Enzoason

AFEMA Lawrence

AJONYE Peace Susan (Ms)

AKELLO Florence (Ms)

AKUDI Grace (Ms)

AKUMU Jehosephat

AKUTI Dominic

ALANGA Ceasar

ALETI Robert

ALIGO Moliamadi Hamimu

AMABAYO Polly Seka

ANDAYO Josylin Mariasumpta

ANDEZO Zabella

ANGUA Razaki

ANGUYO Thomas

ANICAN Ozelle Goretty (Ms)

ANIKU Kazimiro William

ANZOO Joyce (Ms)

ARAKU Scovia (Ms)

ASIALA Rose Alba

ASIKI Alex Pinosay

AYIOCAN Prisca (Ms)

AYIORWOTH Rose (Ms)

BAKO Josephine (Ms)

BAKO Peace Jesca (Ms)

BEROCAN Lucy (Ms)

BEROCHAN Winnie (Ms)

BODOGA Marko

BUNI Christopher

BURUGA Ratib Abasison

CANDIA Richard Okojia

CANFUA Jackline (Ms)

CHANDIA Hellen Gabu

CHANDIRU Sunday Glades

CWINYAAI Jackson

DRALE Ephraim

DRAPARI Modest

DRICIRU Nightrose (Ms)

ECIMA Thomas

GERRY Samuel Lopson

72

GUNE Lucy Jonathan

INGAVULE Santo

INYANI Martin Kassim

IRAMA Angelo Okumu

ISIRU Kevin

JALE Caesar

JEDE Festo Joshua

JURUA Florence (Ms)

KAYENY Alice Mary (Ms)

KAYODI Beatrice Goli (Ms)

KEI Joseph Loboka

KIDEN Mary Gabriel

KOMA George Banda

KUYUNGE Cecilia Jacob

LAGHUA Rosemary (Ms)

LANYU Dominic Daniel

MAGAMA George

MALE Charles Akeri

MANDERA Christine (Ms)

MANDERA Florence (Ms)

MANDERA Proscovia Mawa

MARIEKMUNGU Jeska

MAWADRI James Edema

MESIKU Clara (Ms)

MORIKU Elizabeth (Ms)

MUNDRUA Andua Lily Vic (Ms)

NIKUMA Charles K.

NONOPELE Abdalaziz

OCAYA Alfred

OCHITI Kaleb

ODWOKACEN Wilson

OFOROGO Richard Moyini

OKUNZI Francis

OKUVURU Teddy (Ms)

OKWERA Charles Ujia

OLIMA Hamid

OMBAK Brahan Maruku

ONDUMA S. Jeremiah

ONZIRU Monica (Ms)

ORATARU Florence (Ms)

OROMA Uwacugiu Joice

OUCHI Nancy (Ms)

PAGITHO Comfort Kwe

PURU Mary Pitia

ROKANI Simon Tobias

SEBI Anthony Kizi Kuyu

SULE Joseph Christopher

TARAPKWE Grace Celement (Ms)

73

TIKO Ketty (Ms)

UFUTIO Agnes (Ms)

UTWIKENDE Charles Polu

UYIRWOTH Kennedy

VUCIRI cons Phillip

WANADI Richard

WATHUM Paula (Ms)

ST. GEORGE’S PTC IBANDA CENTRE

ABAHAIRE Patrick

ACHOM Hellen (Ms)

AGABA Caroline (Ms)

AGABA Denis

AGABA Emmanuel

AKILI Scovia Akili

ARINAITWE Joseph Kagyene

ARINAITWE Telesphoro (Ms)

ARUHO David Wycliffe

ASIIMWE Byotariho

ASIIMWE Denis

ASIIMWE Grace (Ms)

ASIIMWE Joy (Ms)

ASIIMWE Peninnah (Ms)

ATUHAIRE Annah (Ms)

ATWIINE David

ATWINE Annet Ntega (Ms)

ATWINE Beteth

AWINO Beatrice (Ms)

BABIHA David

BAGUMA Godwin

BAINOBWENGYE Alex

BAINOMUGISHA Michael

BAKINGA Babikingira Alex

BALUKU John

BALUKU Syllevast

BAMUSIIME Enoth

BAMWESIGA Clement

BAREKYE Moses

BARYAMWISHAKI Deus

BASABE Yustina

BASABOSE Francis

BASEKA Leonard

BASHOBORA Fredrick

BATSIGWAHO Abraham

BIIRA Julien

BIIRA Peluce (Ms)

BIRENGWAH Deborah (Ms)

74

BONGYERERWA Bifabusha Julius

BOONABAANA Miriam Kobwemi

BYAMUGISHA Peter Kasuura

BYAMUKAMA Eldard

BYOMUHANGI Medard

IRAGABA Edison

IRANKUNDA Remmy Serugendo

ISSERULAKA. K Barnabus

KABUGHO Jennifer (Ms)

KAGANZI Imelda

KAMAZOOKA Angelic (Ms)

KANSIIME Agatha (Ms)

KARUGABA Rutafa Yonah

KARUHANGA Edson

KASINGYE Loy

KATUSABE Kyamuhangawa

KATUSIIME Christine (Ms)

KEMIREMEBE Prim Rose (Ms)

KENGANZI Dorcus (Ms)

KIGAMBO Milton Guma

KOBUSINGYE Paskazia

KULE Erisa Frigoni

KYAKIMWA Teddy (Ms)

KYARIMPA Judith (Ms)

KYARIMPA Laurance

KYOBUTUNGI Eleth

KYOBUTUNGI Evelyne (Ms)

KYOGABIRWE Flavia Besigye (Ms)

KYOMUGISHA Kabaare Jova (Ms)

KYOMUGISHA Kagambirwe Edith

KYOMUHENDO Allen (Ms)

KYOSHABIRE Penlope (Ms)

MAGEZI Johnson Bigasha

MASEREKA Wilson

MATOVU Hakimu

MATSIKO Benon Kakyebebe

MBUSA Moses

MFITUMUKIZA Godfrey

MONDAY Vincent

MUBANGIZI Vareliano

MUGABE Roland

MUGISHA Robert Kariisa

MUGYENZI Charles

MUJUNI Evarest

MUSASIZI George William

MUSHABE Bernard

MUSIIMENTA Nicholas

MWEBEIHA Aloysius

75

NABWIRE Annet (Ms)

NALUKWATA Lubega Fatumah (Ms)

NAMARA Jane (Ms)

NATUKUNDA Allen (Ms)

NATUKUNDA Augustine (Ms)

NATUKUNDA Sarah (Ms)

NATURINDA Rosette (Ms)

NDYABAHITA Lambert

NGABIRANO Didas

NGABIRANO Justus Kahinda

NIMUSIIMA Evalyne (Ms)

NINSIIMA Mackline (Ms)

NIWAGIRA Obutungi

NIYITEGETSE Amos

NSABIYERA Byunva Emmanuel

NUWAGABA Robert

NUWAGABA Silver

NUWAGIRA Venancio

NUWEAMANYA Stephen

NYESIGIRE Angela Jackie (Ms)

NZAMUYE Godfrey

OWARIMU Peragia (Ms)

RWEGIZA Sedrance (Ms)

SAFARI Mbonye Wilberforce

TAYEBWA Asaph

TIBENDERANA Vincent

TUKASIIMWA Bamwanga Alfred

TUMUKUNDE Augustus

TUMWEBAZE Deogratious

TUMWEBAZE Simon

TUMWESIGYE John

TUMWESIGYE Lawrence

TURIMUSIYIMANA Mathew

TURINAWE Joventa (Ms)

TURINAWE Narcisio

TURYAMUREEBA Leonard

TURYAMUREEBA Sedrack

TUSHABE Godwin

TUSHEMEREIRWE Naom (Ms)

TUSIIME Kanyamukuma Sebastian

TUSIIME Sylivia (Ms)

TWESIGYE Titus

TWIJUKYE Herbert

TWIJUKYE Leonard

TWINAMATSIKo Raphael

TWINAMATSIKO William

TWINOMUGISHA Kabona Gerald

TWINOMUJUNI Adrian

76

TWONGYIRWE Jadrace (Ms)

WAMALA Emmanuel

ZITUTAMBIRE Sam

BIKIRA PTC, RAKAI PTC CENTRE

ARWATA bosco

ASABA Richard

BAKAAWA Ronald Plato

BASIIMA Naboth

BUTAMANYA Samuel

BYABAGAMBI Daniel

EPEJU Vigilius

KALYAMAGGWA Hindu

KASAGGA George Ablas

KASIBANTE Julius

KASOZI Ronald Muwonge

KASUMBA Gonzaga

KATEREGGA Desire

KATSIGARA Jorab

KIIZA Barbara (Ms)

KIRIBUGONDO Daniel

KISAKYE Beatrice (Ms)

KITYAMUWEESI Francis

KYAMBADDE Fred

LUBEGA Henry

LUBEGA Joseph

LUTAAYA Emmanuel

MAGEMBE Moses Kizito

MAKANGA Rogers

MAWEJJE Michael

MIREMBE Annet (Ms)

MMEMBE Messarch

MUBIRU Moses Gabuulakuwanga

MUGUNYA Joseph

MUJUZI Moses

MUKASA Edward

MUKASA Lawrence

MUKIIBI Abubaker

MUKIIBI Charles

MUNYAWA Jimmy

MUSOOLI Fred

MUTAYOMBA Jude

MUTEBI Alfred Kwesiga

NABALANZI Specioza (Ms)

NABUKENYA Rose (Ms)

NAKAFEERO Susan (Ms)

NAMANDA Winfred Betty (Ms)

77

NAMUGENYI Margaret (Ms)

NANDAWULA Jamidah

NANZIRI Mariam (Ms)

NASINJE Esther Cate (Ms)

OUMA Richard

SSEKIWUNGA Ronald

TANDEKA Dan

TUSHEMEREIRWE Annah (Ms)

WANZALA Jackson Simwende

CHRIST THE KING PTC, GULU CENTRE

ABALO Beatrice (Ms)

ABALO Christine (Ms)

ABALO Concy Harriet (Ms)

ABALO Pauline (Ms)

ABER Grace (Ms)

ABONYO Grace (Ms)

ABOTO Chalo Santa

ACAN Christine (Ms)

ACAN Nighty (Ms)

ACAN Stella Sarah (Ms)

ACAYE William

ACAYO Florence Nighty (Ms)

ACAYO Joyce Bicir

ACEN Agnes Patricia (Ms)

ACEN Kizumi Margaret (Ms)

ACEN Margaret (Ms)

ACHAN Jacqueline (Ms)

ACHIRO Joyce (Ms)

ACHOLA Juliet Joyce (Ms)

ACIRO Evaline Gloria (Ms)

ADIU Sarah (Ms)

ADONG Florence Janet (Ms)

ADONG Nighty (Ms)

ADONGPINY Grace (Ms)

AGENONGA Diedone

AKELLO Agnes Okoth

AKELLO Beatrice (Ms)

AKELLO Mary Goretty (Ms)

AKENA Clayton Onoo

AKUN Josephine (Ms)

AKWERO Florence Oryem (Ms)

ALANYO Lydia Sarah (Ms)

ALARO Filder Latim

ALING Jackline (Ms)

AMANZURUKU James

AMARO Lilly Rose Amito (Ms)

78

AMONY Valleria (Ms)

ANGEE Beatrice (Ms)

ANYANGO Janet (Ms)

ANYWAR Francis

ANYWAR Justine Christoper

APIYO Milly (Ms)

APORO Juliana Ogali

APUKE Cosmas

ARACH Lilly Grace (Ms)

AROBB Alexson

ATARO Margaret Keddy (Ms)

ATIMANGO Catherine (Ms)

ATTO Oketta Betty (Ms)

AUMA Coriner

AYIKORU Zenah Ms)

AYO Lucy (Ms)

AYOO Irene (Ms)

AYOO Susan (Ms)

AYOT Beatrice (Ms)

CANLIT Dickens

CANOBIA Bazilio

CANOCIRA Ponsiano

EZAMA James Bashir

IRANYA Robert Tiondi

ISSOVU Phillip

JACWAKAPE Isaac

JINGU Richard

KIPWOLA Eleonora

KIWEWA Godfrey

KOMAKECH Alexis

KOMAKECH Dominic

KOMAKECH Nelson

KWEYA Felix

LABEJA Charles

LAKOT Christine Canogura

LALAM Agnes Cankura

LALOYO Filder (Ms)

LAMTOO Patrick Paul

LAMUNU Florence (Ms)

LANGOYA Richard Owiny

LAZE Denis Drazi

LUTEM Quinto

MUKASA Florish

NYEKO Richard

NYUMA David

OBAA Gilbert

OBALOKER Walter Oryang

OBANG Edward

79

OBINA Martin

OBOKE Charles Partick Okot

OCAMGIU Gilbert

OCAN Francis

OCAYA Livinstone Odora

OCAYA Prisca (Ms)

OCEN Charles

OCHAN David Felix

OCHAN John Bosco

ODONG Alexis

ODONG Charles Onyango

ODONG Jimmy

ODONG Walter Laber

ODYEK Campbell

OGWANG Stella Grace (Ms)

OJERA Alex Amos

OJERA Polycarp

OJOK Ben

OJOK Michael

OJOK Thomas

OKANA Richard Albinson

OKELLO Alfred Azim

OKELLO Francis

OKEMOKOME Daniel Lawrence

OKENY Eleki John Risto

OKENY Florence Nelly (Ms)

OKETAYOT Nickson

OKOT David Okeny

OKUMU Davis Domkas

OKUMU Richard Peter

OKUMU Walter Latigo

OKWAKA Ratif

OKWIR Sam

OLANYA Joo Titus

OLING John Bosco

OLOK Patrick

OLOYA Geoffrey

OLWOCH Julius Oceng

ONDOA Grace

ONEK-GIU Pangrasio

ONEN Michael

ONGOM Richard Ojara

OPIO Geoffrey Mavito

ORINGA Phillip

OROMA George

ORYEMA Functron Poyik

OTEKA Phillip

OTIKA George

80

OUCHA Patrick Akumu

OYELLA Evaline (Ms)

OYET Denis

OYET Jacob

OYUGI Christine Ruth (Ms)

PAKAMMAYURO Tongson

RACHIWU Mildred (Ms)

SHALOM Sanite Sophie

TOOYERONGA Patrick

DIPLOMA IN BUSINESS ADMINISTRATION

ABER Pamella (Ms)

ADIRU Flaviah (Ms)

AGONZA Crispus

AGUTI Beatrice Naume (Ms)

AKULLO Shilla (Ms)

AMALI Edina (Ms)

ARINAITWE Benon

AYONGIRWE Patience (Ms)

KAKAI Jane (Ms)

KALOLI Lwanga

KANYANGE Julian (Ms)

KARUNGI Caroline (Ms)

KIYIMBA Ernest

KOBUGABE Filder (Ms)

LUBANGA David

LUBANGO Cathy (Ms)

LUTWAMA Moses

MUKASA Luka

MUSOKE Moses

MWESIGWA Bannet

NAKASI Ruth (Ms)

NAKIBUUKA Jane Frances (Ms)

NAKIGUDDE Gladys (Ms)

NAMAGEMBE Violet (Ms)

NAMALWA Miriam (Ms)

NAMAZZI Deborah (Ms)

NAMBI Aida (Ms)

NAMUGANGA Jane Frances (Ms)

NANSEKO Mary (Ms)

NANTALE Grace (Ms)

NANYANGA Gracious (Ms)

NATUKUNDA Brenda (Ms)

NDAGIRE Gladys (Ms)

NGOLOBE Dauson

OBANY Gilbert

OCHAN Jasper

81

OCHAR John Martin

OKELLO Tonny

SEBULIBA Cyrus

TENHWA Bumali

TUSHEMERIRWE Denis

TWIKIRIZE Henry

TWOGEIRWE Peter

WAKALIMIRA Irene Judith (Ms)

WANDERA Ivan

ZAKIA Ashiraf

BACHELOR OF SCIENCE IN ACCOUNTING AND FINANCE

ABISEMEZA Sylivia (Ms) - Posthumous

ABITI David

ACHEMA Fedensio

ACHOM Jacinta (Ms)

ADOCH Maureen (Ms)

AHEBWA Irene (Ms)

AHUMUZA Winfred (Ms)

AJOBE Omar

AKAREUT Christine (Ms)

AKELLO Elizabeth (Ms)

AKORA Simon

AKOT Immaculate (Ms)

AKULLU Kate Patience (Ms)

ALAMIGA Terence

AMERO Immaculate (Ms)

AMUTUHAIRE Christine (Ms)

APIO Molly (Ms)

APON LINDA Ismene (Ms)

ARINANYE Agatha (Ms)

ASASIRA Azarius

ASEEAR Hellen (Ms)

ASIIMWE Grace Tumwesigye (Ms)

ASIKU Kizito Lebuga - First Class

ATIM Lucky (Ms)

ATUGONZA Maureen Desire (Ms)

AUMA Hilda (Ms)

AVAKO Betty (Ms)

AYAZIKA Allan

BADOGI Ismail

BAGUMA Hillary

BAGUMA John

BAINOMUGISHA Francis

BANURA Wycliff - First Class

BASALIDDE David

BERE Peter Otyanga

82

BESIGYE Dorothy (Ms)

BINEN Charity Hilda (Ms)

BIRUNGI Stella (Ms)

BWOOGI Deogratius

BWOWE Edward

BYARUGABA Mark

CHELIMO Barbra (Ms)

DRATIRU Grace (Ms)

ENYAU Simon Peter

EYOTARU Lillian Awizia (Ms)

HASUBI Elizabeth (Ms)

IKEBA Freda (Ms)

KABUGO Geofrey

KAFUKO Enidtrice (Ms)

KAKEETO Bayigga Vickei (Ms)

KAKOOZA Joseph B.

KAMYA Jacent (Ms)

KASANGAKI Judith Shascal (Ms)

KASAWULI Andrew

KATIRIMBA Rogers

KATUSABE Olive (Ms)

KAYONDO George Wilson

KAYONDO Robert

KEMIREMBE Shamim (Ms)

KEZALA Arthur Balete

KIBBULA Francis

KIGOZI Milly (Ms)

KIMANZI Mike

KINTU Godfrey

KIREMA Gladys (Ms)

KISAKYE Arnold

KISENYI ALEX

KIWANUKA John Kyagulanyi

KIZITO Agnes (Ms)

KIZZA Diana (Ms)

KIZZA Pamela (Ms)

KOMUGISHA Racheal (Ms)

KOMUHENDO Lisa (Ms)

KUNIHIRA James

KWEBIIHA Belinda (Ms)

KYATUHAIRE Patricia (Ms)

KYOKUHAIRE Doreen (Ms)

KYOMUHENDO Shila (Ms)

KYONYONYO Norah (Ms)

LAKONY Richard

LEMATIA N. Patrick

LUTAAYA Steven

LUYINDA Tonny

83

MADRAA Christine (Ms)

MAGANDA David

MAGHANGA Christian

MALONGO Aggrey

MANDRU Monica (Ms)

MASINDE Andrew Wegulo Junior

MBABAZI Felly (Ms)

MBABAZI Miriam (Ms)

MBITO Martina (Ms)

MUBEEZI Rebecca (Ms)

MUBIRU Israel

MUGAGGA Matthew

MUGAYA Ivan Fredick

MUGENYI Rogers

MUGOYA Thomas

MUGWANYA Derrick

MUHWEZI Innocent

MUKALAZI Richard Fredrick

MUKASA Gerald Mubiru

MUKIRUKA Christopher

MUKIZA Clare (Ms)

MULEME Godfrey

MULOWOOZA Monica (Ms)

MUSANA Felix

MUSHABE Jacqueline (Ms)

MUSIIME Benard

MUSOKE Iginitious

MUTAMBA Evalyne (Ms)

MUTEBI Bob Edreen

MUWANDIIKE Ivan

MUWEREZA Robert Gossa

MWEBAZA Julian (Ms)

MWESIGWA Fredrick

NABAAWA Fatia (Ms)

NABADDA Betty (Ms)

NABANAKULYA Christine (Ms)

NABATTE Sharifah (Ms)

NABUKEERA Dorothy (Ms)

NABWIRE Martha (Ms)

NAGASHA Ziporah (Ms)

NAGGAYI Lashida (Ms)

NAGUJJA Fatuma (Ms)

NAIGA Betty (Ms)

NAIGEMBE Lydia (Ms)

NAKALEMA Brenda (Ms)

NAKAMI Allen (Ms)

NAKANDA Sarah (Ms)

NAKASAKYA Lois (Ms)

84

NAKIMBUGWE Deborah (Ms)

NAKITTO Miriam (Ms)

NAKYEYUNE Syson (Ms)

NALONDO Shadrack

NALUGOOTI Barbara (Ms)

NALUKENGE Joan (Ms)

NALWOGA Irene (Ms)

NAMATA Prossie (Ms)

NAMATEEKA Samuel

NAMATOVU Catherine (Ms)

NAMATOVU Sandra Yiga (Ms)

NAMAYANJA Allen (Ms)

NAMBASA Vivian (Ms)

NAMIREMBE Radmarie (Ms)

NAMISANGO Sandra (Ms)

NAMPEREEZA Joweria (Ms)

NAMUYANJA Cathie Vivianie (Ms)

NAMUYIGA Milly Melody (Ms)

NAMYEGA Esther (Ms)

NANFUKA Kabuye Catherine (Ms)

NANKINGA Flavia (Ms)

NANSAMBA Gorrette (Ms)

NANTEZA Stella (Ms)

NASSOZI Sarah (Ms)

NASSUUNA Barbara (Ms) - First Class

NASSUUNA Faith V.

NATWIJUKA Pheonah (Ms)

NDYOMUGENYI Deogratious

NGIRA Sophie (Ms)

NGOLOBE Isaac

NIGHT Kuluthum (Ms)

NINSIIMA Allen (Ms)

NNINDA Ronald

NSADHA Kasimu

NSAMBA Emmanuel

NSANJA Alex J.

OBONYO Racheal (Ms)

OBULEJO John

OCAN Emmanuel Ekweny

OCHAN Stephen

ODONGO Denish

ODONGO Godfrey

OJOM Alex

OKETTA Victoria Cynthia (Ms)

OKURMU Denis

OLINGA Emmanuel

OMONY Walter Job

ONEGA Brenda (Ms)

85

OPIO Victor

OPOLOT Jude

OROMBI Patrick

PANYIRA Edith (Ms)

RUGARAMA Geoffrey - First Class

RWABAMBARI Paddy

SALIMU Muhamed

SENGENDO Henry

SENKOMAGO Marion (Ms)

SSESAAZI Hamidu

SEWANKAMBO Robert

SHAK Amo Martin

SSEJJEMBA Martin K.

SSEKADDU Joseph

SSEMPALA David

TIBAIGANA Fadhil

TIBAMWENDA Isaac

TINKASIMIRE John

TUKAMUSHABA Gwendolin (Ms)

TUMUBONE Phiona (Ms)

TUMWEBAZE Regina (Ms)

TURIGYE Eldard

TURYAGUMANAWE Juliet (Ms)

TUSUBIRA Peace (Ms)

TWINOMUJUNI Yvette (Ms)

UWACGIU Godfrey Kidi

WAKIBI Jamiru

WALAKIRA Lawrence

WALUBI Katono Catherine (Ms)

WAMALA Omar

WASSWA Ssenyonjo Hassan

YATA Brian

DIPLOMA IN ACCOUNTING AND FINANCE

ABIRIGA Isaac

ACUT Ambrose

ADROLE Gasper Keke

AGABA Prossy (Ms)

AKELLO Scovia (Ms)

AMANYIRE Newton

ATAKO Beatrice (Ms)

ATUKWATSE Miliet (Ms)

ATWINE Lilian (Ms)

AYARU Scovia (Ms)

BAASIKU Herbert

BAYIGA Hildah (Ms)

GOOBI Ibrahim

86

KAJUBI Ahmed

KALEMA David Charles

KAMPAME Stella Brenda (Ms)

KANAMWANGI Ashiraf

KANWAGI Alexander

KATUMBA Peter

KATUSHABE Remmy (Ms)

KATUSIIME Christine (Ms)

KENYANGI Mackline (Ms)

KIGGUNDU Ronald – First Class

KINYERA Nicholas

KIZZA Sylivia (Ms)

KOKOLE Agusto – First Class

KUNIHIRA Enid Lynn (Ms)

KUTAIRA Sarah Jackie (Ms)

MACKMOTH Norbert

MAGUMBA Moses

MBEREGENYA Gedion

MUGERWA Edward

MULIMIRA David

MUNIR Ismeal

MUTESI Monica (Ms)

NAJJEMBA Angella (Ms)

NAJJUKO Claire (Ms)

NAKACWA Christine (Ms)

NAKAMYA Sylvia (Ms)

NAKHALAKWA Prossy (Ms)

NAKIBUUKA Joan (Ms)

NAKIDDU Irene (Ms)

NAKIGANDA Oliver (Ms)

NAKKU Sylvia (Ms)

NALUBEGA Walder (Ms)

NAMBAALE Baker (Ms) – First Class

NAMPIJJA Irene (Ms)

NAMPIJJA Lydia (Ms)

NAMUGAMBA Resty Esther (Ms)

NAMUWONGE Gloria (Ms)

NANSIKO Jane (Ms)

NANVUMA Florence (Ms)

NATUKUNDA Justine (Ms)

NAULA Sarah (Ms)

NSUBUGA Fred

NTABADDE Catherine (Ms)

NYANGOMA Caroline (Ms)

OMBARU Phemy

OSOU Erasmus

OYELLA Jackline (Ms)

SEKITOLEKO Denis

87

SENDI Denis

SSENDIKADDIWA Stephen

SSENKEEZI John

SSENTONGO Ivan Sam

SSENYANGE Joshua

WANYAMA Francis

ZALWANGO Erivan

ZAWEDDE Alice (Ms)

BACHELOR OF MANAGEMENT SCIENCE

ACAN Margaret Miriam (Ms)

ADUPA Emmanuel

AINEEMBABAZI Jackline (Ms)

AJAMBO Esther (Ms)

AJIMO Mary Gorreti (Ms)

AKAMPA Daniel

AKAO Winnie (Ms)

AKATWIJUKA Mercy (Ms)

ALWAO Goretti Ekwaru (Ms)

AMANU Richard

AMODING Dorothy (Ms)

AMULE Babra (Ms)

ANICIA Jane (Ms)

APOLOT Susan Oriono (Ms)

ASHABA Diana (Ms)

ASIIMWE Derrick

ASINGO Sarah (Ms)

ATENG Ronald

AUMA Florence (Ms)

AUNYO Winnie Salome (Ms)

AYESIGA Jacqueline (Ms)

AZIBO Gilbert

BALYEBUGA Emmanuel

BANGIRANA Paul

BAZALAKI Richard

BIIRA Jannepher (Ms)

BIIRA Margaret (Ms)

BINGI Sophie (Ms)

BIYINZIKA Simon

BUKENYA Alex

BURA Patrick

EBONG Leo

EGEMU Tonny

EGENGU Henry

ENGORU Augustine

ERWA Molly Grace (Ms)

EYAL Fred

88

GGALE Mule Sharim

HALIMA Musa (Ms)

ISINGOMA Dennes (Ms)

KAGINA Kagyenyi Ronald

KALEMEERA John Mary

KARUNGI Scovia (Ms)

KASERERE Peter Pliers

KATONO Yusuf

KAWUNDE Herbert

KAYONGO Emmanuel

KENEEMA Sarah (Ms)

KISAKYE Oliver (Ms)

KIZZA Bashir

KUBOOZA Kassim

KUUNYA David Stuart

KYARIKUNDA Consolate (Ms)

KYARIKUNDA Judith (Ms)

LUBOYERA Irene (Ms)

LUGOLOOBI Jane (Ms)

LUKYAMUZI Kaweesi

LUWEDDE Julia (Ms)

MABALA Kenneth

MANYIFU Bill Israel

MANZI Joseph

MATOVU Patrick Kayisali

MATSIKO Amon

MBABAZI Hadijah (Ms)

MPIIRWE Henry

MUGANGA Timothy

MUGENI James

MUKISA Geoffrey

MULEDHE Boniface

MULWANYI Eric

MUTAKA Abdul

MUTESASIRA Emmanuel

MUTUMBA George

MUTYABA Meta Jackeem

NABUKALU Hellen (Ms)

NABWIRE Susan Deborah (Ms)

NAKAKANDE Zera (Ms)

NAKALEMA Brenda (Ms)

NAKALYANGO Violet (Ms)

NAKANDI Barbara (Ms)

NAKIRYA Jane Frances (Ms)

NAKITENDE Dorah (Ms)

NAKITENDE Stella (Ms)

NAKYANZI Catherine (Ms)

NALUYIMA Cilia (Ms)

89

NALWONGA Mary Laetitia (Ms)

NAMAGANDA Stella (Ms)

NAMIREMBE Milly (Ms)

NAMUDDU Shohrah (Ms)

NANDAULA Ritah (Ms)

NANFUKA Ruth (Ms)

NANTUMBWE Brendah (Ms)

NANZIRI Ethel Christine (Ms)

NAPEYOK Pauline (Ms)

NASIRUMBI Jennifer (Ms)

NAZZIWA Joselyn (Ms)

NAZZIWA Kezia (Ms)

NDAGIRE Lydia (Ms)

NDUHUKIRE Alex

NIMUSIIMA Memory (Ms)

NIWAMANYA Obed

NUME Obiga Aida (Ms)

NUWAHEREZA Godfrido

NUWAMANYA Nicholas

NVIIRI Alex

NYAMAIZI PERCY B.

OBBO Fred Ayilla

OBWOYA Geoffrey

OGAINO Emmanuel

OJONG Humprey

OKOBOI Sunday Emmauel

ONEK Robert

OTIM Phillip

SEGAWA Patrick

SEKISAMBU Jonathan

SENTAMU William

SSEMPIIRA Stephen

SSENKOOTO Stephen

SSENTONGO Benon

SSENYONGA Henry

SSERUNKUMA Abbey

TAKO Joseph

TUGABIIRWE Roberts

TUKASHABA Denic

TUMWINE Stephen

UNZIMAI Godfrey

WANADI Artkinson Wanock

WANYANA Christine (Ms)

WANYANGE Stephen

90

BACHELOR OF BUSINESS STUDIES

ADONG Kevin Abili

ATEGEKA Henry

AYOT Gloria Grace (Ms)

BANKYAYE Godfrey

BUSIKU Peace (Ms)

BUSINGYE Mercy (Ms)

BUYONDO Hakimu

JJUMBA Brian

KADAMA Franco

KANDEMIRE Patience (Ms)

LAYET Monica Agech (Ms)

MAGEMBE Peter

MAGEZI Gad

MATOVU Sizomu

MITI Muzamiru

MPERESE Richard

MUBIRU David

MUHAISE Lydia (Ms)

MUSAMIRA Herbert

NABITAKA Proscovia (Ms)

NABULYA Jackie (Ms)

NAKABOKYE Miriam (Ms)

NAKAJJA Gloria (Ms)

NAKANWAGI Josephine (Ms)

NALWANGA Winnie (Ms)

NAMUNJE Racheal (Ms)

NDYAHWERWA Lawrence

NSUBUGA George

NVIIRI George

OKELLO Simon Peter

PELE Emmanuel

SSEMANDA Evann (Ms)

TIBAGWA Dennis

TUKAMUBONA Abel

TUMUSIIME Conrade

TURYAMUHAKI Edwin

WANGIRA Benard Mukaga

BACHELOR OF BUSINESS STUDIES WITH EDUCATION

ABENAKYO Naomi Evelyn (Ms)

ABURU Emmanuel

ADOKORACH Lucy Friday (Ms)

AGABA Evason

AMONGI Sharon (Ms)

ATHIENO Marcellina (Ms)

91

BABIRYE Meble

BABIRYE Ritah Jane (Ms)

BYARUHANGA Davis

DAMBA Wiiziri

GABURA Ssembusi

KAMASAKA Phionah (Ms)

KATUSIIME Agnes (Ms)

KAWEESA Allan

KICONCO Caroline (Ms)

KIIGE James

KIKABI Baker

KITIMBO Mary (Ms)

KYOMUKAMA Benah (Ms)

LEMBE Oliver (Ms)

LUWAGA Yasin (Ms) - First Class

MATTE Asnan

MAWEERERE Rogers

MUGOODA Mary (Ms)

MUGUME Danston

MUHANGI Fredrick Kategaya

MUKANDUTIYE Hamida (Ms)

MUSALA Godfrey - First Class

MUTAWE Kizito

MWOGEZA Paul

NAKAJJA Jacinta (Ms)

NAKASANJE Solome (Ms)

NAKITOLEKO Kandida (Ms)

NAKYANJA Gertrude Mary (Ms)

NAKYONDWA Margaret (Ms)

NAMATOVU Mayi (Ms)

NAMIREMBE Lydia (Ms)

NAMOMBERO Zakia (Ms)

NAMUGENYI Hafusa (Ms)

NAMUYIGA Catherine (Ms)

NANGONZI Lydia (Ms)

NANYONGA Safina (Ms)

NANYUNJA Jane Catherine (Ms)

NDAGIRE Milly (Ms)

NSUBUGA Nathan

OJEPAN Emmanuel

OKUTUI Francis

OMOYO Godfrey

OPINIO Jenipher (Ms)

OWENEEMA Fortunate

OYUKO Mark

SEMANDA Fred

SSEMPAGALA Disan

SUNDAY Deogratius

92

TAAKA Pamela (Ms)

TAYEBWA Benson

TUMUSIIME Wilbroad

TUMWEBAZE Innocent

WAAKO Alan Andrew

YAKWAYA Fred

ZANSANZE Suzan (Ms)

BACHELOR OF PROCUREMENT AND LOGISTICS MANAGEMENT

ABIKO Siama

ACHIA Richard Kenon

ADOCH Anita (Ms)

ADOCH Stella (Ms)

ADYE Christine (Ms)

AGABA Naboth Esau

AHAABWE Barney

AHEEBWA Barnabas

AHUMUZA Caroline (Ms)

AINOMUGISHA Jackline (Ms)

AKIDI Maria Tryphine (Ms)

AKOKO Brenda (Ms)

ALIBU Stephen

AMAL Deodata

AMODING Florence (Ms)

AMOIT Caroline (Ms)

AMPURIRE Laureen (Ms)

ANYANGO Laila (Ms)

ANYURO Stella (Ms)

APAROKU Michael

APILI Eunice (Ms)

APOLOT Winnie (Ms)

ARIKO Edward

ARINAITWE Tom

ASIIMWE Bonny Bananukire

ATIM Sharon (Ms)

AYASO Sandra (Ms)

AYESIZA Joseline (Ms)

AZIMA Allen (Ms)

BABIRYE Annet (Ms)

BABIRYE Maureen Mukisa (Ms)

BAGUMA Daniel

BALUKA Frances (Ms)

BALUNGI Janet (Ms)

BAMULEKE Asadi

BAMULINDE Irene (Ms)

BANTENGA Prossy (Ms)

BIRUNGI Allen (Ms)

93

BIRUNGI Sandra Agnes (Ms)

BOGERE Chaplain Justin

BOMA Moses

BUKENYA Iddi

BUKIRWA Margret (Ms)

BULYABA Sophia (Ms)

BYABATO Muduli Aggrey

BYABATO Muduuli

BYENKYA Dan

ELAMU Denis Milton

ELUNGAT James Leonard

EZATI Francis

GATARE. K Judith (Ms)

GWOLO Cosmas Constantine

JACAN Joseph

KABAGAMBE Bosco

KABAJURIZI Judith (Ms)

KABASHOMI Caroline (Ms)

KABUGO Benon

KABUNGA Ronald

KAFEERO Swalle

KAGUNJE Francis Xavier

KAJARA Janet (Ms)

KAJURA Francis

KAKEETO Simon Peter

KAKOOZA Joseph

KALUMBA Charles

KAMUGISHA Jimmy

KAMYA Micheal Sanga

KANDEKE Racheal (Ms)

KANSIIME Hones Fortunate (Ms)

KANYANGE Rema (Ms)

KATEKAINE Solomon

KATENDE Mutwalib

KAUMA Shamim (Ms)

KAWALYA Julius

KAYEZU Betty (Ms)

KENGONZI Irene (Ms)

KIGENI Agnes Ruth Osinde (Ms)

KIJJAMBU Julius

KIMANI L. Peter

KIWANUKA Archileo

KOBUSIINGYE Doreen (Ms)

KUNYIKIRA David

KYOKUNDA Peace (Ms)

KYOKUTAMBA Rabecca (Ms)

KYOMUHENDO Dorothy (Ms)

LADWAR Ongom

94

LAMWAKA Irene (Ms)

LUTAKOME Yahaya

LUZZI Patrick

MBEKEKA Winfred (Ms)

MIREMBE Doreen (Ms)

MPANJA Gloria (Ms)

MPUNGU Sophie Marian (Ms)

MUDEI Aggrey

MUGALA Catherine (Ms)

MUGANGA Peter

MUHANGI Topher Arthur

MUHANGUZI B. Obadiah

MULEPO Benjamin

MUSIIMENTA Noeline (Ms)

MUSIMENTA Harriet (Ms)

MUTEBI Martin

MUTONI Irene (Ms)

MUWONGE Micheal

NABAGEREKA Christine (Ms)

NABUKENYA Brendah (Ms)

NAGAWA Diana (Ms)

NAJJEMBA Hadijjah (Ms)

NAKAANA Denis

NAKAJJUGO Florence (Ms)

NAKANJAKO Sarah (Ms)

NAKIGUDDE Juliet Ruth (Ms)

NAKIYEMBA Aidah (Ms)

NAKYANZI Babra Allen (Ms)

NAMAKULA Mary (Ms)

NAMANYA David - First Class

NAMATATI Nathan Rogers

NAMBI Esther (Ms)

NAMIREMBE Ritah (Ms)

NAMUDDU Ruth (Ms)

NAMUGENYI Jackie (Ms)

NAMULI Teddy (Ms)

NAMULINDWA Brenda (Ms)

NAMUSOBYA Fauza (Ms)

NAMUYOMBA Norah (Ms)

NAMWANDA Judith (Ms)

NANKUNDA Phionah (Ms)

NANSAMBA Edith (Ms)

NANSAMBA Magdalene (Ms)

NANYONGA Teopista (Ms)

NATUKUNDA Dorah (Ms)

NDAHURA Luke

NDAWULA Joseph

NSIMBE Patrick

95

NUWAHEREZA Esther (Ms)

NYAKAISIKI Daphine (Ms)

NYANZI Harunah

NYEBIRWEKI Asanansi

NYOMBI Allan

OBBO Mike

OBOTE Fred

OCHEN Emmy

ODIYOPE Peter Owuta

ODWARI Henry

OKELLO Bonny

OKUM Leo Sulaiman

OKWARE Wilbrod

ONJIE Fredrick

RENZAHO Agnes (Ms)

ROKANI Armstrong

SANDE Benson

SENYONJO Joseph

SSEBUNYA Martin Arthur

SSEMANDA Philip

SSENKUBA Constantine

TIBUKUNINYA Byekwaso Sarah (Ms)

TUMUHECHI Scovia (Ms)

TUMUSHABE Dennis

TUSABE Nicholas

VUNDRU Rapheal Rokani

WAFULA Andrew

WAMALA Robinah Hellen (Ms)

WAMARA George

WAMPAALU Daniel

WANDERA Keneth

WATIIRA James Wakoko

ZALWANGO Ritah (Ms)

DIPLOMA IN PROCUREMENT AND LOGISTICS MANAGEMENT

ACIO Winnie (Ms)

AKINYI Dorine (Ms)

ATHIENO Susan (Ms)

BABIRYE Hajarah (Ms)

BAKABULINDI Ivan

BAKO Carolyn (Ms)

BALUKU Gilbert

BANANUKYE Job

BANDA Isaac

BBAALE Andrew

BBAALE Brian

BUKEKA John

96

BUKENYA Beatrice (Ms)

ELASU Enoch

ELIMU Brian

ELIMU Patrick

EYUDU William

GANJA Francis

KABEJJA Joyce (Ms)

KALIBA Joshua

KAMUSIIME Glorious (Ms)

KASAWULI Josam

KATAMBA Sulaiman

KATO Martin

KIBBULA Jeanie (Ms)

KISIRA Paul

KIZITO Johnmary

KUNIHIRA Rosset (Ms)

KYAGULANYI Enock

KYAZZE Christopher

LEKU Simon - First Class

LUNABALA Micheal

LUSIBA Stephen

MATANDA Sam

MAYOMBWE Paddy

MUGALYA Ivan

MUGERWA Ali

MUHINDO Brenda (Ms)

MUTUZO Vastina (Ms)

NABINTANA Lilian (Ms)

NABIRYE Ritah (Ms)

NABUNYA Merab (Ms)

NABWETEME Annet (Ms)

NABWETEME Maria (Ms)

NABWIRE Eva Lillian (Ms)

NAJJENGO Zaitun (Ms)

NAJJUMA Josephine (Ms)

NAKAFEERO Ben

NAKAFU Rebecca (Ms)

NAKAWUKI Immaculate (Ms)

NAKIMBUGWE Agnes (Ms)

NAKIMULI Sumaya (Ms)

NALUKONGE Assumpta (Ms)

NALYAKA Mary (Ms)

NAMAJJA Barbra (Ms)

NAMATA Resty (Ms)

NAMATA Sarah (Ms)

NAMBASA Mellan (Ms)

NAMBOGGA Barbra (Ms)

NAMIREMBE Zainab (Ms)

97

NAMPEERA Aida Mulindwa (Ms)

NAMUBIRU Caroline (Ms)

NANTEGE Sauda (Ms)

NANTUGGA Immaculate (Ms)

NDYABAYAMBA Alice (Ms)

NEKESA Suzan (Ms)

NSAAWA Kizito

NSUBUGA Andrew Lindstom

NSUBUGA Timothy

NYAKATO Catherine (Ms)

ODWIRO Innocent Derick

OKIA Moses

OPIO George

OTAGE Wilson

OTIM Kenneth

OWOR Alex

SATURDAY Daniel

SEMBUYA Goeffrey

SEMPAGAMA Tadeo

SERUNKUMA Gideon

SSALI Innocent

SSEMBAJWE Micheal

SSENYOMO Dennis Paul

SWANANGU Derrick

TURYAMUBONA Kenneth

TUSASIRWE Peter

UROCHI Francis

WADAK Moses

DIPLOMA IN SECRETARIAL SCIENCE

AMODING Harriet (Ms)

BABIRYE Magdalen (Ms)

DUSABE Mary (Ms)

GWOKYALYA Jolly (Ms)

IRANKUNDA Marcurate (Ms)

KABARAMBUZI Margret (Ms)

KATWESIGYE Lillian (Ms) - First Class

KIBIRIGE Robinah (Ms)

MASEREKA Joel (Ms)

MUDONDO Joyce (Ms)

MUTAMBA Odeth (Ms)

NABITULA Barbra (Ms)

NABUKEERA Catherine (Ms)

NAFUNA Beatrice (Ms)

NAKASI Sylivia (Ms)

NAKAWEESA Robinah (Ms)

NAKIMERA Josephine (Ms)

98

NAKIYEMBA Docus (Ms)

NALUBYAYI Sarah (Ms)

NALWOGA Jacqueline (Ms)

NAMAGGA Annet (Ms)

NAMAWEJJE Carol (Ms)

NAMAZZI Agnes (Ms)

NAMPALA Milly (Ms)

NAMPIIRA Anitah (Ms)

NAMUGWERE Beatrice (Ms)

NAMUKASA Marion (Ms)

NAMUTEBI Alice (Ms)

NANTUME Sylivia (Ms)

NASSIMBWA Vivian (Ms)

NTAMBI Moses (Ms)

ODUNGA Beatrice Ajiambo (Ms)

SUNDAY Robert

WAKHAKHA Albert

BACHELOR OF ADMINISTRATIVE AND SECRETARIAL SCIENCE

AGABA Florence (Ms)

AGORO Santina (Ms)

AGUTTU Roseline (Ms) - First Class

AMUGE Lillian (Ms)

ASHABA Annet (Ms)

AYIGA Mwajibu (Ms)

BAHUMWIRE Joan (Ms) - First Class

BASIRIKA Lerati (Ms) - First Class

CHEPKURUI M. Harriet (Ms)

KABAJARIKA Fausta (Ms)

KAIDU Stella (Ms) - First Class

KALYOWA Ian

KAMUWANDA Betty (Ms)

KASUBO Samalie (Ms)

KICONCO Annet (Ms)

KIRABO Immaculate (Ms) - First Class

KIRUMIRA Nasifu (Ms)

KOBUSINGE Judith (Ms)

KULABAKO Florine

KYOTYA Pamela (Ms)

LUKWAGO Gerald

MIGADDE Diane Bangi (Ms)

MUGWE Everlyne (Ms)

MUSAAZI Robert

NABBOSA Justine (Ms)

NABUFU Caroline (Ms)

99

NABUKEERA Sarah (Ms)

NABUNNYA Alawiyya (Ms)

NABWETEME Brenda (Ms)

NAKIBUULE Janat (Ms)

NAKIJOBA Solome (Ms)

NAKIMERA Solome (Ms)

NAKITYO Rose (Ms)

NAKIYIMBA Haulah (Ms)

NAKIYIMBA Prossy (Ms)

NAKKU Halima (Ms)

NALIKKA Shamiim (Ms)

NALUKENGE Josephine (Ms)

NALUKWATA Josephine (Ms)

NALUMANSI Saudah (Ms)

NALWANJA Shadia (Ms)

NALWOGA Pheobe (Ms)

NAMAATO Lydia (Ms)

NAMAKULA Layilah (Ms)

NAMATTA Harriet (Ms)

NAMAWEJJE Gloria (Ms)

NAMAYANJA Suzan (Ms)

NAMPEWO Ritah (Ms)

NAMUBIRU Martin

NAMULINDWA Margaret (Ms)

NAMUMBYA Cissy (Ms)

NAMUNGO Hamzah

NAMUTEBI Sylivia (Ms)

NAMUYANJA Susan (Ms)

NANFUKA Irene (Ms)

NANSAMBU Sylvia (Ms)

NANTEZA Esther (Ms)

NANTEZA Manjeri (Ms)

NASSANGA Gloria (Ms)

NATUMANYA Victoria (Ms)

NAWANGA Eunice (Ms)

NDAGIRE Veronca (Ms)

NKANZA Daphine (Ms)

TINO Patricia Sharon (Ms)

TUMUHAIRWE Nevice (Ms)

TURYASHEMERERWA Eva (Ms)

WALIGGO Sharifu

WAMALA Nalule Ruth (Ms)

WANYENZE Brenda (Ms)

YIGA Francis

ZALWANGO Ndagire Suzan (Ms)

100

BACHELOR OF ENGINEERING IN TELECOMMUNICATIONS ENGINEERING

ANDAMA Dora (Ms)

ARINEITWE Fred

ASIIMWE Ashim

ATUL Vincent

ATURIHO Denis

BAGUMA Prosper

BATEGEKA William

BESIIME Emmanuel

BOGERE Herbert

BWAYO Edward

BWEBALE Raymond

BYONA Suzan (Ms)

EBUCHU Daniel

EKUTU Leuben

EREJOH Gideon

ESIMU Daniel

IKANUT Maxmus

KABUUBI Fulgensio Wamala

KAKANDE Steven

KALIIKA Abdul

KATENDE Ronald

KATONGOLE Joseph

KATUGGA Stephen

KHAUKA Ronald Edward

KIBIRIGE Twaha

KIGONGO David

KINYERA John Paul

KIRIGWAJJO Abasi

KIRUNGI Caeser Ateenyi

KISITU Hudson

KIZANYIRO Samuel

KIZITO Roland

KYEYUNE Byekwaso Ali

KYOSIIMIRE Patience (Ms)

LALAM Elizabeth Yvonne (Ms)

LWANGA Ronald

MAGARA Irene (Ms) - First Class

MAKA Moses

MAKYELI Nicholas Fredrick

MAWANDA Andrew Richard

MICWEMIRUNGI Stanley

MUHANGI Raymond

MUKASA Jesca (Ms)

MUKIIBI Benjamin Rogers

MUKIIBI Qasim Itaaga

MUSISI Alfred Deogratius

101

MUSUTO Paul

MUTEGULE James

MUTUMBA Jason

MUZAAYA Joshua - First Class

NAKABUGO Juliet Kirya (Ms)

NAKAIMA Fatuma (Ms)

NAKKU Janet (Ms)

NAMANYA Daniel

NAMUGERWA Fauzia (Ms)

NAMUGERWA Priscillah Ritah (Ms)

NANYANZI Immaculate Mary (Ms) - First Class

NATUKUNDA Leah (Ms)

NIMA Sosipateri

NKAYIVU Fred

NYAKWERA Lucy (Ms) - First Class

NYONGYERA Penninah (Ms)

OCOCH Pius

OJOK Stephen

OKELLO Santo

OLEMA Vincent

OTEMA Julius

OULA Andrew Mark

RUTAGANGIBWA Vicent - First Class

RWAGIZE Cranmer

SABILA Arthur Mashandich

SATURDAY Julius

SEBULIBA Robert

SEBYOTO Misaeri Lutaaya - First Class

SEMAKULA Joseph - First Class

SHABAN Abdallah

SSEKAMATTE Caroline (Ms)

SSEKIDDE Moses

SSEMANDA Timothy Sekayita

SSERWANGA John Vianney

SSESIWO William

TUMUHIRWE Didas

WABWIRE Moses

WENGANGA Philemon

YAZOOKIRE Julius Plucker

ZZIWA Shamusu

HIGHER DIPLOMA IN ELECTRICAL ENGINEERING

AGABA Rogers

AHEEBWA Moses

AKAMPURIRA Onesmus

ALIONI Bosco

BYAMUGISHA Innocent

102

ITAAGA Swamit

KALEGEYA Hassan

KASIRYE Douglas Charles

KIGOZI Patrick

KINALWA Herbert

LUKANYA Jonathan

MUGUME Wilfred Kakuba

MUSOKE Rogers

NAKAMYA Justine (Ms)

NAMPIIMA Hidaya (Ms)

NSAMBA Deusdedit Magezi

NTEGE Dan Wilson

NUWAGABA Robert

ODIPIYO Paul

ODONGO Stanley

RWANYEKIRO Arthur

SEKAZZI Godfrey

SSENABULYA Joseph

TUSIIME Moses

ORDINARY DIPLOMA IN ELECTRICAL ENGINEERING

ASAKU Richard

BBANGA Kizza Robert

DLAMINI Mzwakhe Mkhulisi

EKEYA Geofrey

ELUNGAT Samuel

KABUYE Gideon

KATONGOLE Wilberforce

KAYONDO George William

KIFAMPA Joseph

KIRUMIRA Denis Mary

KISINGA Richard

LUBERENGA John

MAYANJA Gyaviira

MPANGA Vincent

MUKALAZI Patrick

MUKASA Bob

MULONDO Yafesi

MUSABE Peter Kelly

MUSABE Robert Kelly

NAMUGENYI Prossy (Ms)

NAMUKWAYA Noeline (Ms)

NASSOLO Grace (Ms)

NDIRUGENDAWA Ibrahim

OPOKA Robert

103

OWOR Francis

SEGWANYI Johan

SSEKIBONGO Vincent

SSENYANGE Innocent

TANDEKA Denis

WASSWA John

WASSWA Peter

ORDINARY DIPLOMA IN COMPUTER ENGINEERING

ARETOR Samuel

JJUUKO Paul

KAMUKAMA Isaac

KIGENYI Emmanuel

KIYIMBA Enock

KIZZA Tonny

MALINGA Robert

MANGENI Amosi

MANGENI Sheils (Ms)

MIREMBE M. Gladys (Ms)

MPOZA Samuel Kizza

NAKYANZI Jane (Ms)

NANZIRI Prossy (Ms)

OBOIRE Edison

OTIM Innocent

SEKULIMA Brian

SENTAMU Robert

SEWAGUDDE Viane

SSENYONJO Sylivia (Ms)

ORDINARY DIPLOMA IN TELECOMMUNICATIONS ENGINEERING

ABOKU Alvin

ADUKULE Arnold

AKILENG Micheal

AZURUKU Charles

BBOSA Charles

BUYINZA Aliyi

ECWERU Pius - First Class

EKATATAN Joshua

IKARA James Peter

KIKONYOGO Vicent

LWANGA Philemon

MWAYI Nicholas

NAKIBUUKA Proscovia (Ms)

NAMATOVU Hellen (Ms)

NANYONJO Hellen (Ms)

OMASWA Joseph

104

SEWANYANA Patrick

SSEKAMANYA Ivan

SSEMPALA Stephen

SSERUGO Daniel

SSERUNJOGI Denis

SSERWANGA Lwanga

SSEVIRI Luyima Brian

TIISA Sandra (Ms) - First Class

WANDYAKA Cyrus

CERTIFICATE IN ADULT AND COMMUNITY EDUCATION

AGABA Patience (Ms)

AKOTH Jacquiline (Ms)

ANYANGO Brenda Frances (Ms)

ANYANGO Christine Stella (Ms)

ASAYO Stella (Ms)

BAHATI Amina (Ms)

BIRUNGI Marion Suzan (Ms)

FATUMA Marion (Ms)

KAGUFU Eric Robert

KANYIKE Tonny Anthony

KIJEWA George (Ms)

KONDE Willison

MUGERWA Samuel

MULUNDU Carolyne (Ms)

NABWAMI Ssekajja Margaret (Ms)

NAKACHWA Jackline (Ms)

NAKALEMA Sandra (Ms)

NAKASANGO Mercy (Ms)

NAKATO Elizabeth (Ms)

NAKAYIMA Pamela (Ms)

NAKIGUDDE Lydia (Ms)

NAMATOVU Teddy (Ms)

NAMBUBA Ketty (Ms)

NAMPIIMA Lydia (Ms)

NAMUKASA Margaret (Ms)

NAMUSWA Phoebe (Ms)

NASSEJJE Suzan (Ms)

NAYERA Dorcus (Ms)

NINSIIMA Rhona (Ms)

NYAMIEL Victoria (Ms)

OMPE Joan (Ms)

SSEGIRINYA Ronald Reagan

SSEMPIJJA Moses

105

BACHELOR OF ADULT AND COMMUNITY EDUCATION

ABBO Ketrah (Ms)

ACOM Kevin (Ms)

ADIKIN Sarah (Ms)

ADINAN Kisambira

AKELLO Suzan (Ms)

AKERA Irene (Ms)

AKOL Ruth (Ms)

AKORIO Peter Israel

AKOTH Naster (Ms)

ALAKOKER Pamela (Ms)

ALINDA Hamida (Ms)

ALINGA Kevin

ALUBA Joseph

AMULEN Prossy (Ms)

ANDRURU Jennifer (Ms)

APOTA John Bosco

ARINAITWE Gorety (Ms)

ARINDA Grace (Ms)

ARINGOTHO Josephine (Ms)

ATAI Christine (Ms)

ATIANG Mercy Margret (Ms)

ATIM Priscilla (Ms)

AWORI Olivia (Ms)

AYEBALE Norah (Ms)

BAKANANSA Joanitah (Ms)

BARIGYE Peter

BATALA Dauda

BUBERE Caroline (Ms)

BUSINGE Nelson

BUSINJE Eria

BUSY Ramula Changa

CHEMOS Bena (Ms)

DHIKUSOKA John Herbert

DRAMME Khule Aishata (Ms)

DRANI Vick

GGAYI Dennis

GUMA Benjamin

KABAJWISA Aida (Ms)

KABASINGUZI Dorothy (Ms)

KAGOLO Katalaga Edgar

KALUNGI Johnson

KAMBABAZI Cecilia (Ms)

KAMULEGEYA Wahabu

KANTONO Sandra Grace (Ms)

KANYAGO Harriet Suzan (Ms)

KASIBIN Francis M.

106

KATAIKE Sarah (Ms)

KATWESIGE Dorothy (Ms)

KAYIIRA Fred - First Class

KEMIREMBE Christine (Ms)

KEMPUMBYA Stella (Ms)

KIBALAMA Julius

KIRUNDA Karim

KIRUNDA Namuguma Priscilla (Ms)

KISAKYE Ruth Sarah (Ms)

KITENDA Hajarah (Ms)

KIZZA Laura M. (Ms)

KOBWEMI Job - First Class

KULUMBA Richard

KUSIIMA Jaliat (Ms)

KYAZZE Ivan

KYAZZE Ssanyu Edward

LOCHAN Francis

LUBEGA Nicholas

LUGOLOOBI Jimmy

LUYINDA Joseph

MAGOBA Patricia (Ms)

MATHIAS Tilia Rockus

MBABAZI Jenipher (Ms)

MUDODO Hellen Beatrice (Ms)

MUGISHA Wilson

MUJUZI Henry

MUMBI Boniface

MUTEMO Baswali

MUYONGA Rahma (Ms)

MWESIGYE Moses

NABAKKA Lydia (Ms)

NABAWANUKA Robinah (Ms)

NABAWEESI Juliet Wasswa (Ms)

NABIRYE Racheal (Ms) - First Class

NABIRYE Suzan Liz Tabura (Ms)

NABUUFU Winfred (Ms)

NAIGA Aisha (Ms)

NAIRAB Betty (Ms)

NAKABUYE Flavia (Ms)

NAKAMI Ritah (Ms)

NAKANWAGI Victoria (Ms)

NAKAVUBU Evelyn Robinah (Ms)

NAKAWUKI Gorret (Ms)

NAKAYIWA Grace (Ms)

NAKIJOBA Dorothy (Ms)

NAKIJOBA Hanifa (Ms)

NAKIMBUGWE Claire (Ms) - First Class

NAKIMULI Sharifa (Ms)

107

NAKITTO Rehemah (Ms)

NAKYANZI Jovia Lilian (Ms)

NAKYONI Brenda (Ms)

NALUBEGA Prossy (Ms)

NALUBUGA Josephine Ms)

NALUGODA Hakim Swalley (Ms)

NALUJJA Catherine (Ms)

NALUKENGE Nelvis (Ms)

NAMATOVU Alice (Ms)

NAMATOVU Brender (Ms)

NAMATOVU Diana (Ms)

NAMBAFU Joan. D (Ms)

NAMBI Gertrude (Ms)

NAMBOGO Aisha (Ms)

NAMIIRO Gorette (Ms)

NAMUGOSA Rebecca (Ms)

NAMUGWANYA Noeline Kagezi (Ms)

NAMULONDO Jesca (Ms)

NAMUSOKE Dorothy (Ms)

NANKYA Elizabeth (Ms)

NANKYA M. Nancy (Ms)

NANKYA Margaret (Ms)

NANNOZI Eva (Ms)

NANSUBUGA Fatumah (Ms)

NANYANZI Phiona (Ms)

NANYUNJA Flavia (Ms)

NASSALI Flavia (Ms)

NASSOLO Mary (Ms)

NAYIGA Florence (Ms)

NCUMIRWA David

NGANDA Lubogo Immaculate (Ms)

NGOBI Daniel

NINSHABA Carolyn (Ms)

NNANGONZI Shamim (Ms)

NYAKATO Juliet (Ms)

NYAMUNGU Evelyn (Ms)

OCHENG Tadewo

ODONGO Lazarus Dennis

OKERIA Jude - First Class

OKUJA Racheal (Ms)

OLINGA Passy (Ms)

SAMBWA John

SIMAWO Grace (Ms)

SSEKABIRA Joseph

TAREMWA Monic (Ms)

THAKARI Sarah (Ms)

TINDIMWEBWA Shallon (Ms)

TIPERU Joyce (Ms)

108

VUCHURI John Gavin

WAKULU Alupakusadi

WASSWA Silver

YADA Hamid

YEKO Judith (Ms)

BACHELOR OF COMMUNITY BASED REHABILITATION

ABER Emilly Sophie (Ms)

ACAN Nancy (Ms)

ADOMEI Moses

AGWANG Angella Christine (Ms)

AHEBWA Elizabeth (Ms)

AIKOMO Mary Gorret Oriada (Ms)

AKATUJUNA Jude

AKENA Kennedy

AMANICIA Winfred (Ms)

AMEU Patrick

APAYI Salila

APURET Christine (Ms)

ASERU Harriet (Ms)

ASIIMWE Scovia (Ms)

ASINGE Dennis Emong

ASIO Elizabeth (Ms)

ASIYO Loreen (Ms)

ATUBANGIRA Rwabutwagu Ronald

ATUHA Agatha (Ms)

ATUKWASE Racheal (Ms)

AWORI Georgina (Ms)

AWOUR Harriet Ms)

BABALANDA Tom

BALUKU Didas

BASHAASHA Desire (Ms)

BIIRA Annah (Ms)

DATA Amosa

DRARU Lillian Ms)

EBAAT James Stephen

ENZAMA Joel

IGALO Robert

IJOOT Micheal

IYUNDHU Andrew - First Class

KABUGHO Faith (Ms)

KADOGO Ester (Ms)

KAFUKO Rebecca (Ms)

KAJUNGU Sandrah (Ms)

KAKAYI Grace (Ms)

KATAREMWA Phiona (Ms)

109

KAWEESA Francis

KIRABO Esther (Ms)

KIWANDA Elias

KUGUMISIRIZA Carolyne (Ms)

KUNAHIMBIRE Maate

KWAGALA Aidah (Ms)

KYAGULANYI Paddy

MASIKA Sharon (Ms)

MATOVU Bukenya Iburahim

MAWADRI Stephen

MUDALA Moses

MULONDO Joseph Ndawula

MUSHIKIWE Janet (Ms)

MUSUBIKA Esther (Ms)

MUTABULAWO Rebecca (Ms)

MUTALA Innocent - First Class

MUTALYA Simon

MUWONGE Goerge

MUZOOZI Alex Banyijaho

NABAKKA Jane (Ms)

NAKYEJWE Teddy (Ms)

NAMAGALA Ritah (Ms)

NAMIKYO Annet (Ms)

NAMIRIMO Getrude (Ms)

NAMPEBWA Justine (Ms)

NAMUBIRU Josephine (Ms)

NAMUJUZI Teddy (Ms)

NAMUKOSE Edith (Ms)

NAMWENDERO Molly (Ms)

NANGIRA Eva Gloria (Ms)

NANTE Irene (Ms)

NASSAZI Susan (Ms)

NDEGEMO Mary (Ms)

NDINOMUJUNI Millicent

NIWAGABA Gilbert

NIYIBIZI Oliver (Ms)

NNAMUKASA Hildah (Ms)

NWAKU James

OCOTO William

ODONGO Emmanuel

OKOLI Peter Abejji

OPIO Charles

OTANA Joseph

OWORI Henry

PAMON Prossy (Ms)

RACIW JANE (Ms)

RAMADHAN Mohamed Mwinyi

SEMBATYA Radox Simon

110

SENYONDO Sarah (Ms)

TENYWA David

TIKO Jane (Ms)

TITI Conny (Ms)

TUKAHEEBWA Adonis

TURYAHABWE Sam

TWAHIKAHI Robert

TWEHEYO Loy Atwemerizeho (Ms)

WABWIRE Henry Anthony

WAMWENDERAKI Edith (Ms)

WATEYA Paul

BACHELOR OF ARTS IN SOCIAL WORK AND COMMUNITY DEVELOPMENT

ACEN Rebecca Enenu (Ms)

ADONG Agnes Lilly Okot (Ms)

ADUR Eva (Ms)

AISHA Ismail

AKAMPA Zacharia Buhhy

AKELLO Brendah (Ms)

AKELLO Christine (Ms)

ALELE Richard

ALINDA Jael Nambuya (Ms)

ALUM Moureen (Ms)

ANYANGO Nastancia (Ms)

APILI Monica (Ms)

ASASIRA Peace (Ms)

ASHABA Cinderella (Ms)

ASIRE Juliet (Ms)

BABIRYE Betty Nabiddo (Ms)

BALAYO Ivan Henry

BERO Nancy (Ms)

BUSINGE Beth (Ms)

CHACHA Grace Mbusiro (Ms)

DEMBE Luutu Ivan

EDOK Peace (Ms)

EJIBUA Sam Anguzu

EJIJA Wilson

GONAHASA Henry

KABAGANJA Hafisa (Ms)

KABANDA Stephen

KABUGHO Rebecca (Ms)

KADHUMBULA Daniel

KATAMI Caroline (Ms)

KATENDE Allan

KAZIBWE Joshua

KENKWANZI Patricia (Ms)

111

KIBIRA Joseph

KIMONO Agatha Lydia (Ms)

KIVUMBI Vincent

KOOJO Susan (Ms)

KULABAKO Olivia Lyton (Ms)

KYAKIMWA Adah (Ms)

KYESIMIRA Aggrey Francis - First Class

MAGEZI Brian

MASIKA Jovia (Ms)

MASIKA Mary Gorretti (Ms)

MUBANGIZI Denis Bangi

MUHUMUZA Andrew

MUJUNI Martin

MUKASA Christopher Jesus

MUKIMBA Annet (Ms)

MUWONGE Jabel

NABATANZI Barbra (Ms)

NAKAGGWA Francisco (Ms)

NAKAKANDE Juliet (Ms)

NAKALEMBE Flavia (Ms)

NAKIYINI Margaret (Ms)

NAKYAZE Aisha (Ms)

NALUGO Judith (Ms)

NAMAGALA Juliet (Ms)

NAMISI Geoffrey

NAMUSOKE Mariam Ms)

NAMWANGA Jackie (Ms)

NANGOBI Racheal (Ms)

NANONO Peace Rhonah (Ms)

NANTEZA Birungi Milly (Ms)

NASASIRA Naboth

NASSAAZI Lilian (Ms)

NASSOZI Hadijah (Ms)

NATUKUNDA Midius (Ms)

NATUKUNDA Primrose (Ms)

NATUKUNDA Rose (Ms)

NATURINDA Precious (Ms)

NAYIGA Immaculate (Ms)

NIWAMANYA Hilda (Ms)

NTULUME Richard

NUWAGABA Ponsiano

NYIRANSABA Marion (Ms)

OKENY Caroline (Ms)

OMONGOLE Sam Evans

ONAGA Peter

ONYINGI Jane Layoo (Ms)

OPIYO Aaron

OUNDO Angella (Ms)

112

OUNDO Deogratius

PONI Patricia (Ms)

SAABA Sarah (Ms)

SAUSI Tom

SSALI David

SSEKALALA Yasin

SUBIRI Margaret (Ms)

TAREMWA Wilson Ronny

TUMWINE Collins

TUSINGWIRE Lucky (Ms)

WADIKO Getrude (Ms)

WALUGEMBE Moses

WILEMBE Evelyn (Ms)

DIPLOMA IN COMMUNITY BASED REHABILITATION

ADONGO Teddy (Ms)

AKATUKUNDA Deborah (Ms)

ALYABO Mary Topista (Ms)

AMANYA Doreen (Ms)

AMULE Daniel

ARITUBERA Mariam (Ms)

ATUHAIRE Sylivia (Ms)

AWIYO Joyce Elepu (Ms)

BABANGIDA Deo

CHESANG Alice (Ms)

EBARU George Edward

EBONGO Richard

EJOKU Moses

ICUMAR Joyce (Ms)

IKOL Zipporah (Ms)

JANUARY Dennis

KAJJIRI Mohemed

KAMPI Tezira

KIMATEWA Simon

KYEWALIDDE Betty (Ms)

KYOMUGISHA Agnes (Ms)

MASIKA Susana (Ms)

MUDDU Frank

MULABI Benard

MUNYAGWA Robert

NABATEREGGA Stella (Ms)

NAHABWE Dorothy (Ms)

NAIGA Justine (Ms)

NAJJINGO Sylivia (Ms)

NALUKWAGO Florence (Ms)

NALUTAAYA Hellen (Ms)

113

NAMARA Penlope (Ms)

NAMBALIRWA Florence (Ms)

NAMBOOZE Florence (Ms)

NANKYA Racheal (Ms)

NANZIRI Rosety (Ms)

NINSIIMA Sharon (Ms)

OJAMBO Charles

OJOK David Anich

OKODI Antony

ONGOZA Molly (Ms)

OPUWA Stephen

OTTO LUCKY Grace

TEBALWA Joyce (Ms)

TUMUHIMBISE Rogers

UWIZEYE Mary Chantal (Ms)

WOLUKAWU Ambrose

114

DIPLOMA IN MOBILITY AND REHABILITATION

AMPAIRE Honest (Ms)

ANGOIS Okello Godfrey

BABIRYE Margaret (Ms)

BIRUNGI Farida (Ms)

KASOZI Allan

MUTEBI Henry

MUWANGA Arone

NABETA Abudala Kyobe

NAMATOVU Dorothy (Ms)

NAMPUUMA Fausta (Ms)

NANDYONA Phiona (Ms)

NANSUBUGA Christine (Ms)

SEMAGANDA Richard Kiganda

SSEMAKULA Alex

DIPLOMA IN SIGN LANGUAGE INTERPRETING

ADWEKO Geofrey

ARYENYO Jennifer (Ms)

BASHIR Khalid Kakembo

KARUNGI Rosette (Ms)

KATENDE James Moses

KOBUSHESHE Desiranta

MUGABI Norman

MUJJAWA Susan (Ms)

NABULUMBA Eunice (Ms)

NADDAMBA Christine (Ms)

NAMATOVU Margaret (Ms)

NAMUKASA Anila (Ms) - First Class

NAYIGA Immaculate (Ms)

OLANYA Denis Mike

OLUOCH Peter Barry

TURYAHABWE Annah (Ms)

DIPLOMA IN EDUCATION SECONDARY (TECHNOLOGICAL STUDIES)

AINEBYONA Joshua

AMANYA Arnold

ANGUYO Felix

BYAKIKA Joel

KABI Jackson

KATENDA Eddie

LUUTU Ismail Hassan

MAFABI Julius - First Class

MUDDE Getrude Nanyonjo (Ms)

115

MULEME Samuel

MUYINGA Edward

NABAKOOZA Hamiisa (Ms)

NALUZZE Christine (Ms)

NANDUTU Rose (Ms)

NASSOLO Proscovia (Ms)

NSUBUGA Ben

NSUBUGA Rogers

ORDINARY DIPLOMA IN CIVIL AND BUILDING ENGINNERING

ANZETI Joseph

ATWONGYEIRE Ian

AYEBARE Martin Eric

AYO Davis

AYUGI Yvonne Elizabeth (Ms)

BUGEMBE Jude

KAAKU Ismael

KAYOGERA Richard

KIYIMBA Simon

KUTEESA Micheal

LAGEN Byron Pius

MANZI Silivester

MASABA Solomon

MWESIGYE Isaac

NALUTAAYA Phiona (Ms)

NYAKOJO Mathew

NYONYINTONO Hamuza - First Class

NYUMA Charles Lwanga - First Class

OCAYA John Mathew

OCHIRA David

ODOCH Odrua Morris

OKUDU Timothy

OKWI Daniel

OMONGO Joseph

OTIANG Ivan Rogers

TABAN Denis

TOKO Geoffrey

TUBUGWISA Yonnah James

TUMUHE Ismail

TWESIGYE Norbert

YASHIR Hassan

ORDINARY DIPLOMA IN WATER ENGINEERING

ABIGABA Riita (Ms)

ALUK Innocent

ARUMADRI Eric - First Class

ATUKUNDA Spiridon

116

AYEBARE Hilder (Ms)

KAMARA Charles

KARUBANGA Adolph

KASSASA Francis Tebagalika

KUTEESA John

LUVUNIA Samuel – First Class

MUBIRU Abdallah

MUGABI Brian - First Class

MUNDUA Charles

NANZIRI Irene (Ms)

NSUBUGA George - First Class

OBONYO Moses

OCAKA-CON Francis

OCIRA Stephen

ODIDA Jimmy Accllan

OKELLO Denis Idrisi

OKELLO Fred

OKIRING Raphael

OPIO Paul

TUMUKUNDE Pross (Ms)

WNADERA Wilson

CERTIFICATE IN PRINTING TECHNOLOGY

ALIGUMA Mark Anthony

ARECHO Emmanuel

BARIGYE Bob

KAKEREWE Ramathan

MUKASA Joseph Ceprian

MUWONGE Edward

NABBIRA Najjingo (Ms)

NAKAKAWA Haddija (Ms)

NAMUBIRU Misha (Ms)

NANDIYAWA Oliver (Ms)

SEMPA Mulejju Clement

SSEBUNYA Ronald

SSEMUDDU Julius

HIGHER DIPLOMA IN MECHANICAL ENGINEERING

ATUHEIRE Davis

BYAKAGABA Magellan

BYAMANYWOHA Edgar

KATENDE Emmanuel Kavuma

KAZIRO Christopher

KIGANDA Stanley Lutaaya

KIZZA Benard Sseguya

KOMAKECH Luther

117

MWEBAZE Apollo

OLWENY Paineto Ochiengs

SEKULIMA Edirisa

WARUGABA Kennedy

WATHUM Richard

BACHELOR OF ENGINEERING IN INDUSTRIAL ENGINEERING AND

MANAGEMENT

BYENSITA Emmanuel

KATATUMBA Olive (Ms)

KIBUUKA Ambrose

MUHAYA Jude - First Class

MUHINDO George William

MWESIGE David

NALUBEGA Teddy (Ms)

NJUBA Derrick Joseph

NSUBUGA Isaac Newton

SSAMULA Rodgers Ivan - First Class

SSEBULIME Ronald

SSENKUBUGE Ibrahim - First Class

WASSWA Charles

BACHELOR OF ENGINEERING IN ENVIRONMENTAL ENGINEERING AND

MANAGEMENT

ARINAITWE Johnson - First Class

ARYABIMPA Robert

ATWINE Hope (Ms)

GGWANGA Kennedy

KAJWARA Mwebaze Julius

KASIGWA Fred - First Class

KEMIGISHA Mariam (Ms) - First Class

KITAKUFE Ronald - First Class

MUHUMUZA Kenneth

MUKAMINEGA Florence (Ms)

MUWEREZA Tonny

NALWOGA Huzaira (Ms)

NAYEBARE Grace (Ms)

OYENG Denis

TAKALI Sylivia (Ms)

TUKAHIIRWA Felex

BACHELOR OF ENGINEERING IN AUTOMOTIVE AND POWER

ENGINEERING

AKATUHWERA Joseph Owaks

BABIIHA David Mucunguzi

BAKUNDA John

EDAKU Nicholas

118

EYOMA Tom Olema

ISABIRYE Hebert

KARIO David

KATAMBA Bruce

LUKYAMUZI Joel

LULEBA Tadeo Wycleff - First Class

LWANGA Ismail

MALE John Bosco

NABUSIMA Adam Clifford

NUWAGABA Augustine

OGENI Richard

OKODI Alex

ONZIA Joseph

SSEKAMATTE Brian

TUHAIRWE Ignatius - First Class

ORDINARY DIPLOMA IN AUTOMOBILE ENGINEERING

ABIRIGA Mudasir

AFUNA Adula Kalid

AYER Nelson

BYAKATONDA Charles

EDIERU Peter

EKEBU Eric

JJUUKO Ivan

KAJJOBA Fred

KASOLO Enock

KIWEEWA Yudda Zaake

KOJO Micheal

KOMAKECH Geoffrey

KWESIGA Lucky

KYEYUNE Erifazi

LABOKA Mpamya Aldo

LUBEGA Paul

MAGANDA Issa

MAYENGO Musa - First Class

NDAGIRE Agnes (Ms)

NTEGE Martin - First Class

OGWAL Francis

OGWANG Ben

OGWOK Emmanuel

OJALA Philip

OPIO Moses

OPIO Pius Egwel

RUBANZA Bob

SSEBULIME Stanley

119

ORDINARY DIPLOMA IN REFRIGERATION AND AIR CONDITIONING

AGABA Brian Ernest

BAKULUMPAGI Atimon

EGADU Samuel

KALEMEERA Ronald

KIRYA Paul

KYARIMPA Jacline (Ms)

KYOBE Vincent

LUBULWA Solomon

LWOTOWONE Dickson

MUGALU Richard

MUGANGA Robert

MULONDO Ezera

MWANJA Jimmy

MWESIGWA Paul

MWESIGWA Samuel

NABBANJA Mary Immaculate (Ms)

NALUBEGA Fiona (Ms)

NAMUDDU Milly (Ms)

NSAMBA Joseph

OCHAN Patrick Awoii

OCHWO John Bosco

OKELLO Denis

OKIROR Simon Peter

OKUMU Wanyama Mark

SSEBYALA Williberforce

SSENGENDO Mike

SSERUNKUUMA Bonny

ORDINARY DIPLOMA IN IN MECHANICAL ENGINEERING

ATIMA Rose (Ms) - First Class

BANGUMYA Douglas

BARENTE Ronald

BATTE Frank

BAWMIKI Joseph

BUKENYA Shafiq

ERIU Eric - First Class

ILUKOLI Samuel

IRIOT Ikwap Bonaventure

KIGONGO Michael

KIVUMBI Augustine Lule

KIZITO Richard Thomas

KUSIIMA Erisa

LUBEGA Patrick

LUTAKOME Noah

LUYINDA Robert

120

MASOZI Geoffrey - First Class

MIGANO Julius

MUGUME Simpleson

MUKIIBI Abdulwahab

MUNYERE Moses

MUWENDA Joel

NDAHANGIRE Dennis

NDASHIMYE Julius

OCAKACON Raymond

OCHUCU Alex

OKUMU Charles

OWARAGA Joseph

SANYWA SirajI

SEMWANGA Ronald

SIMIYU Samuel - First Class

SSEKADDE Rogers

SSERUFUSA Joshua

TUMWINE Beltz

WAMPAMBA Samuel

WANAMBWA Robert Jimex

BACHELOR OF ENGINEERING IN MECHANICAL AND MANUFACTURING

ENGINEERING

ABIGABA Aston

AGAMILE Samson

ASIIMWE Siraji

ATWIINE Mark

BALIKABYA Fred

BAWABYA Elisa

ELIACHU David

GATOORAKI Joab

KAGENYI Matovu Fred

KAHORORO Job

KALANZI Richard

KARUHANGA Jude

KAWOOYA Edward

KIBEHERERE Hannington Tom

KIVUMBI Pauls

KIZITO Joseph

KYALIGONZA Joab

LUMANYIKA Nicholas - First Class

MAGODE Vincent

MAYENDE Banabus

MITEGA George

MUKHWANA Luka

MULIMA Paul

121

MUWANGA Zakayo Isaac

MUWONGE Michael

MUZEI Isaac

NAKIBWAMI Ritah (Ms)

NAMAYEMBA Irene (Ms)

NAMBASA Annet (Ms)

NAMUYOMBA Rinah (Ms)

NAMUYOMBA Rinah Jocelyn (Ms) - First Class

NANDIRA Samuel Eric

NJABIRE Peter

NUWAHA Moses

NYONYINTONO James Musoke

OKELLO Obeli Peter

OKELLO Richard

OLUKA Richard Erongu

OLWA Haggai

OMARK Speke

OMONY Ivan

OPIO Emmanuel Ecelu

OTIM Michael

PIIDO Charles Daniel

SSEMBOOZE Willy

SSEMUGGA John Paul

SYODOMUSA Samuel

TALWANA Bucha Nathan

WASSWA Frank

ZZIWA Hakim Senyange

BACHELOR OF VOCATIONAL STUDIES IN TECHNOLOGICAL STUDIES

WITH EDUCATION

CHINYA-AI Tom

ELARU Patrick

EMUDA Chris Omoripoli

ETINOT Betty (Ms)

GUMA Lawrance

KALAJA David

KANGWAGYE Samuel

KEUBER Deogratious

KULLO Vincent

LUBEGA Peter

LUKWAGO Peter

MAIDO Fred

MBAZIIRA Robert

MUGABE Archangel

MUGUME Patrick

MUNOBWA David

NAMULI Julian (Ms)

122

NANYONGYERA Innocent (Ms)

OJUKA Gilbert

OKOTH Emmanuel

OKWANY Godfrey

ONGEREP Edison

OPOKA George

OPOKA Peter

OYWOYO James

PONY Hasan Santo

SAAHE Gerald

SEBYALA John Bosco

SSALI Charles

SSEKALAALA Edrisa

SSEKITOLEKO Andrew

SSEMPEEBWA Bazilio

TWESIGYE Diaz

HIGHER DIPLOMA IN CIVIL AND BUILDING ENGINEERING

ABONGA Alfred Alexis

AGABA Rogers

AHARINTA Patience Twine (Ms)

ALBE Max

ARINAITWE Asaph

ATUKWASA Aggrey

BAGONZA Ivan Amooti

BARYAHIHAYO Jorocham

BATUBUURA Prosper

BWANIKA Paul Arthur

BYABASHAIJA Achilles

BYOMUGABE N. Alex

EKOU David Ekanya

ENYENU Eyoku Isaac Luke

KAJUMBA Edward

KASIIBANTE Stewart Elyn

KATEEGA Samuel

KAYIMA Fredrick

KIBOMA Micheal

KIGENYI Zirabamuzale

KIIGE Godffrey

KIYONGA Lubega Henry

MALOMO Welilhe

MATOVU Adam Mohammed

MUHWEZI Elkanah

MUSAU Ken Micheal

MUTAMBO Julius Peter

MWEBEMBEZI Mbaga Allan

NAVVUGA Esther (Ms)

123

NSINJO Eric

OCAN Peter

OCULI Sammuel

OJULU Stephen

OKELLO Francis Defrano

OKELLO Geoffrey

OKIROR Simon

OLUPOT Patrick Epudu

OYET Robert

PRIMO Marpe Guli

SSERUNJOGI Richard

SUNDAY Kenneth Kasenene

TENYWA Vincent

TIASURE Henry

TWESIGYOMWE Denis

WAFULA Najoni Bernard Kato

WALARE Felix

BACHELOR OF ENGINEERING IN CIVIL AND BUILDING ENGINEERING

ABENABO Alison Twine (Ms)

ADUTU Beatrice Sarah (Ms) - First Class

AHUMUZA Andrew

ARISHABA Drake

ARYONO Paul

ASIIMWE Arnold

ATTO Beatrice (Ms)

ATWINE Nelson

BABIHA Richardson Dick

BAHEZE Juliet (Ms)

BAMUGYE Keith Moses

BIGIRWA Elly

BONGO Elvis

BWENGE Andrew

BYAMUKAMA Norman John

DIPULOMA Fredrick

ERIC Akena

ESAGALA James Daniel - First Class

EWAMA Moses Morris

EWAYU Francis

GAFA Allen (Ms)

HAKIIZA George

IBANDA Isaac

ISINGOMA Dennis

KABANDA Henry

KABUGO Ibrahim Sekitoleko

KAKA David

KAKURU Peter - First Class

KAMYA John Birungi

124

KASAAKWA Emmanuel - First Class

KASADHA Nyende Alex

KASAIJA John

KASAIJA Julius

KAWERE Moses

KIREVU Siriman

KWESIGA Emmy Kuriigamba

LEKU Godfrey

LEPI Bosco

LUBWAMA Martin

LUGEYE Henry

LUKWIYA Jesse - First Class

LUSUNDO Fred Moses

LUTWAMA Herbert

MALE Richard Mukasa - First Class

MANYIRAHO James

MAYAGA Jaspher

MBABAALI Patrick

MPAGI Duncan

MUBIALIWO Ambrose - First Class

MUBIRU Joel

MUGABI Raymond

MUGISHA Hilary

MUHEREZA Ahmbel Biryo

MUHWEZI Gilbert

MUREKYE Angello

MUSIIME Richard Ruhiriri

MUSINGUZI George Tinda - First Class

MUSOKE Henry

MUTEBI Joseph Ssemanobe - First Class

MWA Christopher

NABANTYA Angela (Ms)

NAHURIRA K. J. Wycliffe

NAMALWA Dorcas Pauline (Ms)

NANDAWULA Christine (Ms) - First Class

NANDUGWA Harriet (Ms) - First Class

NAZIMULI Rebeccah (Ms)

NGOBI Samuel

NSAMBA Aaron

NTEZIRYAYO Benon

NUWAGIRA Deus - First Class

NUWAMANYA Jonsus

NYAKOOJO Joseph

NYAKOOJO Willson

OCEN Alfred

OCUNG Denis

ODONGO Thomas More

OJIK Severino

125

OJOK Ventors

OKAKA David

OKIROR Richard

OLOYA Albert

OPIO Emmanuel

OPWONYA David

OTAKO Tonny

OTIM Alex P’OKene

OYOO Eliseo

SEMAHORO Aloysius

SEMAMBYA Ibrahim

SENYONDO Francis Wangi

SERUYANGE Moses

SSEBADDUKA Harunah

SSEBULIBA Augustine

SSEGAWA Dennis Williams

TAYEBWA Asaph Kamau

TEGULE Nicholas

TUGUME Moses

TUMUHIMBISE Julius

TUMUSIIME David

ULYENI James

VVUUMA Benedict Cyrus

WANYANA Laetitia (Ms)

WASSWA Johnnie

CERTIFICATE IN FOOD PROCESSING TECHNOLOGY

ABUN Jimmy

ATUGONZA Christine (Ms) - Distinction

ITWALIME Ronald - Distinction

KABASINGUZI Mary (Ms) - Distinction

KAYICI Lawrence

KIINTU Nicholas

KILAMA Keneth

KYAMULABI Jacinta (Ms)

LUGUMIRA Stephen

MUSOKE Abdul

NAKIMBUGWE Florence (Ms)

NANKYA Julius Shaine

NSEREKO Yusufu - Distinction

SSENGOOBA Charles - Distinction

WANA Henry Mercy

YIGA Samuel

126

CERTIFICATE IN SCIENCE LABORATORY TECHNOLOGY

ACHORA David

ADONGO Joyce (Ms)

AUMA Beatrice Loy (Ms)

BIRUNGI Solome (Ms)

BOGERE Alex

EKOTAIT Emmanuel Enachu

ERIMA Amagule Denis

EYOTIA Justus

HOBONGO Benson Gwom

IBANDA David Kiregeya

ILUKONGOR Moses Onyapidi

JINGO Bendicto

KAITARE Steven

KATEU Daniel

KATOOGO Peterson

KAWERE Emmanuel

KAYINI Edmond

KIVUMBI Samuel

MBALIRE Charles

MEYA Zodoki Geofrey

MIREMBE Joan (Ms)

MUTALWA Bonny

MUTYABA Wilber

NABAGGALA Sylvia (Ms)

NAKIWALA Mastula (Ms)

NAKYAGABA Gorreti (Ms)

NALWOGA Diana (Ms)

NAMATOVU Barbara (Ms) - Distinction

NAMULEMA Safina (Ms)

NANYOMO Bridget (Ms)

NDAGIRE Norah (Ms)

NGUMA Richard

NYANZI Shafic

ODOYI Ignatius Paul

ODWONGO Lawrence

OKWEL Denis - Distinction

OLIAM Jofrey

OTIM Munu Joel

PARMU Oliver (Ms)

SERWADDA Amos Benjamin

SSEKITOOLEKO Joseph Ken

SSENSAMBA Ivan

TENYWA Ivan

TRIMA Trims Alex

TUSIIME Francisca (Ms)

WANDERA Benard

127

CERTIFICATE IN COMPUTER SCIENCE

ABAHO Peace (Ms)

ACAN Gloria (Ms)

ARINAITWE Onesmas

BAGUMA Solomon

BYARUGABA Michael

EMEETAI Faizo

JJEMBA Charles

KAGAYI Martin

KILAMA Keneth

KIMBOWA Kassim

KIWANUKA Steven

LUKWAGO Lawrence

LULE John

MAKABAYI Bob Jacob

MASEMBE Lawrence

MASEREKA Clovis

MBAALA Samuel

MONE Isaac

MUGALU Joshua

MUGANGANZA Robert

MUSAU Alex

MUSINGUZI Arthur Simon - Distinction

NABALENDE Phiona (Ms)

NABUKOMEKO Maria (Ms) - Distinction

NABUSINDO Gloria (Ms) - Distinction

NAKITENDE Rebecca (Ms)

NAKIWALA Vivian (Ms)

NALUGGWA Noeline (Ms)

NALWANGA Annie (Ms)

NAMAKIIKA Shamim (Ms)

NAMASA Joel

NAMPEERA Joanah Kizza (Ms) – Distinction

NAMULI Mildred (Ms) - Distinction

NAMUTEBI Alice (Ms) - Distinction

NAMUWAYA Sylvia (Ms) - Distinction

NANYANZI Sarah (Ms)

NANYONJO Lydia (Ms)

NDAWULA Timothy

OKELLO Simon Peter

SEKABANJWA David

SSEBINA Emanuel Brian

SSEMUJJU Harunah

TUMUSIME Lydia (Ms)

TUMWESIGYE Azaria

TUMWIZERE Patrick

128

WAMPAMBA Charles

DIPLOMA IN FOOD PROCESSING TECHNOLOGY

AGUPO Joyce (Ms)

ATIMANGO Kevin (Ms)

AUMA Sheila Norah (Ms)

BUWEMBO Cassim - First Class

KABASINDE Nanjala Phiona (Ms)

KIRABO Belton

MAKAMBA Ronald Ernest

NABABUGA Cissy (Ms)

NABULYA Mary (Ms)

NABUUMA Jane (Ms)

NAGAYA Ibrahim

NAKAFEERO Catherine (Ms)

NALUBIRI Annet (Ms)

NDYAMUHAKI Sarah (Ms)

NTABADDE Racheal (Ms)

OKITOI John Bosco

OLERU Tophina (Ms) - First Class

ONORIA Christopher

SSEKIRANDA Dennis

SSEVIIRI John Henry

DIPLOMA IN TEXTILE DESIGN AND TECHNOLOGY

TUSUUBIRA Wilson

NSUBUGA Collins

DIPLOMA IN CERAMICS SCIENCE TECHNOLOGY

KIGEMBE Robert

NAMATOVU Rachel (Ms)

ODAMA Nyakuta

DIPLOMA IN PHYSICAL EDUCATION & SPORTS MANAGEMENT

BATENDE Joseph Innocent

EJOBI Patrick

KAUDHA Lydia (Ms)

KIYINGI Edward

NANFUKA Sophie (Ms)

NANZIRI Pamela (Ms)

NATUKWASA Shallon (Ms)

NSHIMYE Geoffrey

SERUGA Bonny

TINDIMWEBWA Seezi

129

ORDINARY DIPLOMA IN SCIENCE TECHNOLOGY (BIOLOGY)

ACIPA Alexandrina (Ms)

AKITE Pamela (Ms)

BAGUMA Ronald

DRAGA Rhone

KASASA Livingstone

KWESIGA Fred

MUHANGI Collins

SAGATI Eunice (Ms)

SSENYONGA Anthony

ORDINARY DIPLOMA IN SCIENCE TECHNOLOGY (CHEMISTRY)

BUTELE Francis

KATWERE Yasin

KIGANDA Ivan - First Class

MAWANGWA Ibrahim

MUTABARUKYE Deusdedit

MUWONGE Abaas

NAMANYA Phiona

NAYIGA Victo Doreen

NIWAMANYA Tobius

ORDINARY DIPLOMA IN SCIENCE TECHNOLOGY (PHYSICS)

AGUMIRE James

ANDAMA Alfred

ASIIMWE Peter Harold

BYARUGABA Gastone

GOLOOBA Suuna Samuel

KAISA Fred

KARUNGI Barbra (Ms)

KIBIRIGE Goefry

KIBWIKA Sharon (Ms)

LUGUMIRE Ismail

NAMUTEBI Lamula

NANTEGE Joan (Ms)

ONGE Simon Peter

RUBANGAKENE Simon

RUKUNDO Solomon

WAMALA Brian

DIPLOMA IN COMPUTER SCIENCE

ABENITWE Kevin

ACAM Judith (Ms)

BALIKOWA Kawama Mutwahiru

130

JEMBA Simon Peter

KAGGWA Godfrey

KALYANGO Solomon

KAMYA Tonny

KATTO Dickson

MIGADDE Gilbert

MUKASA Tonny

MUSOKE Robert Lubelenga

MUSUBAHO Peter

MWAKA Denis

NABABI Grace (Ms)

NABATANZI Dianah (Ms)

NAKAKANDE Grace (Ms)

NAKASIRYE Joan (Ms)

NALUBEGA Lazia (Ms)

NAMBAGO Gerald Joshua

NNAKAGGWA Mary (Ms)

OMOYA Robert

RWAMULINDA Roset (Ms)

SENTONGO Charles

SSEMUJU Denis

SSENTUME Peter

TUSIIME Robert

WALUJJO Andrew

WALYOBA Richard

BACHELOR OF ENVIRONMENTAL SCIENCE, TECHNOLOGY AND

MANAGEMENT

AGONZA Deogratious

AINEBYOONA Grace Morris

APOLOT Suzan (Ms)

ARINABO Denis - First Class

ATUSASIIRE Violah (Ms)

AYAA Rita Peace (Ms)

BAKIZA Esther (Ms)

BANGUMYA Augustine

BUSIINGE Michael

ECHAAT Stephen

ENZAMA Ben Kennedy

KAKURU Jenner

KATEITA Joseline (Ms)

KATO Denis - First Class

KATO Jim George

KATO Moses

KATUMBA Craish

KIRYA Kenneth

131

LUTEN Charles Oling

MAYANJA Moses

MUGABI Eric

MURAAKI Dedan

NALUBEGA Jackline (Ms)

NAMAWEJJE Susan (Ms) - First Class

NANDERA Esuka (Ms)

NANSASIRA Ezra

NKESIGA Anthony

ODONG Emmanuel

OGWANG Richard

OKWENY Jimmy

OPIO Joseph

RAMJI Krishna

SANDE Noah

SSEMWANGA Ivan

TENWA Micheal

TUKAHIRWA Lillian (Ms)

TUMUSHABE Deus - First Class

TURYASINGURA Mark Joel

TWESIGYE Pidson

BACHELOR OF SCIENCE IN SPORTS AND LEISURE MANAGEMENT

BARYIJUKA Henry

KABAYANGWE Susan (Ms)

KASAKYA Emmanuel

KIMULI Remmy

KULUBYA Edward - First Class

LUTAAYA Isaac

MALOBA Gilbert

MPAGI Geofrey

MPIIRWE Juliet (Ms)

MUGANGA David

MUREEBE Obed

MUWONGE Gilbert - First Class

MUYOMBA Barnabas

NAKATO Margret (Ms)

NAMPOZA Ritah (Ms)

NAMUWAYA Aidah (Ms)

NANSIMBI Miriam (Ms)

TURYASINGURA Robert

WALUGEMBE Joseph

WANYAMA John Robert

132

BACHELOR OF SCIENCE TECHNOLOGY (PHYSICS)

AKELLO Juliet Owiny (Ms)

AKIDO Winnie (Ms)

ATUHAIRE Levice

BESIGYE Clare (Ms)

BULIMA Paul

IRADUKUNDA Bampoyik Gerald

ISINGOMA Alex

KIZITO Godfrey

LUBIMBI Mariam (Ms)

MUGYENYI Anthananthius

MUHABUZI Aggrey

MULINDA Abdul Karim Saleh

MUTAAWE Ibrahim

NABAASA Arnest

NAJJUKO Aisha (Ms)

NAKATO Susan (Ms) - First Class

NAMBOYERA Annet (Ms)

NASAWALI Ronald

NINSIIMA Lynn (Ms)

NYANGO Robert

OMARA Fred

ONAMA Saviour

TENYWA Rogers Peter

TUMURAMYE Florence (Ms)

WANDERA Bosco

BACHELOR OF SCIENCE TECHNOLOGY (CHEMISTRY)

ABER Agnes (Ms)

ACHIENG Sylvia (Ms)

AHUMUZA Dorah (Ms)

AJIET Asha (Ms)

ARINAITWE Esther Gloria (Ms)

ASIIMWE Charles

BALUKU Roben

BIRABWA Annet (Ms)

BYARUGABA Benon

CAKU Semi Aliobe

EMITU David

HABARUREMA Gad

IGA Charles

KAGANZI Deedan Godfrey

KATAMIRWA Timothy

KIBUUKA Hamza

KYAMBADDE George Williams

133

KYARIKUNDA Edinnah (Ms)

LEMATIA Bernard Roy

LUBWAMA Nicholas

LUSWATA Dennis Tom

MUGAMBE Jean Marie

MUGARURA Dramigo David

MUGISA John

MUSOKE Charles

MWANGA Julius Bazibu

NAKATO Bena Idah (Ms)

NAKATO Josephine Nakuya (Ms)

NAKIRYA Joan (Ms)

NAKIWALA Rehema (Ms)

NAMAKAJJO Richard

NANSIWA Hannington Bemba

NANYONDO Jalira (Ms)

OKETAYOT Esther (Ms)

OKHAMATO Nafula Sarah (Ms)

OUMA Francis Alex Tonde

SALABWE Michael Angelo

SSEBBAALE Moses

SSENABULYA Andrew

SSENOGA Eric

TAMUSANGE Charles Nkalubo

TUMUHEIRE Amos

TURINAWE Edwin

TWESIGE John

BACHELOR OF SCIENCE TECHNOLOGY (BIOLOGY)

ABEYA Moses

ADONG Sarah (Ms)

AKATWIJUKA Denis

ANYANG James Ramachiotti

ASABA Makomba Wilfred

ATWEBEMBEIRE Jeninah (Ms)

BALYESIMA Victor

BONGOMIN Lawrence

BYAMUKAMA Phenehasi Ken

KADEDE Clare (Ms)

KAGIMU Alexander

KALIISA Wilberforce

KANYESIGYE Dalton

KARUNGI Moureen (Ms)

KIBAYA Robert

KIRIISA Yafesi

KIZZA Mary (Ms)

134

MAGAMBO Jolly Stephen

MUKUNDANE Davis

MUTESI Lilian Doris (Ms)

NAHAYO Eliza Wandera (Ms)

NALELA Polycarp

NAMAGANDA Harriet (Ms)

NAMIREMBE Lilliane (Ms)

NAMUSOKE Mariam (Ms)

NATUMANYA Penenah (Ms)

NAYIGA Olivia (Ms)

NSUBUGA Samuel

NUWAHEREZA Christinah (Ms)

ODONGO Matthew

OKANGA Simon Kenneth

OLANGO Andrew Okello

OLINGA Moses

OWAMARIYA Alphonsinah (Ms)

OYUKU Milton

SSEBANDEKE Jackson

SSEMPA Zaamu (Ms)

TAYEBWA Isaac Isoo

TURINAWE Rose (Ms)

WAMANI Sam

BACHELOR OF SCIENCE IN TEXTILE AND CLOTHING TECHNOLOGY

AGABA Moses

AINEMBABAZI Nkizibweki (Ms)

BOZERA Bushara Stanley

CHANDIA Allan

DRICIRU Florence (Ms)

KATO Jonathan

KOBUSINGYE Anita (Ms)

MAWERERE Jafari

MUWANGA Eddie

NAKIBUULE Mary (Ms)

NAMUGA Catherine (Ms)

SSEKALEMA Abby

BACHELOR OF FOOD PROCESSING TECHNOLOGY

AKELLO Oyollo Lorna (Ms)

ASOBORA Deneth

EDONG Eunice Stella (Ms)

EDWONGU Patrick

KIGONGO Betty (Ms)

MUGANGA Lawrence

MUTYABA Godfrey

135

MWANDHA Anthony

NAKYEWA Betty (Ms)

NALUYIGA Dianah (Ms)

NANTE Ruth (Ms)

NATUKUNDA Susan (Ms)

NKUBA Godwin

NSUBUGA Deus

NYAKAISIKI Elizabeth (Ms)

OROMA Ray

SEJJEMBA John

SSEKALEMA Abbey

SSONKO George

WAFULA Nelson

BACHELOR OF INFORMATION TECHNOLOGY & COMPUTING

AGABA Collin

AMPAIRE David

AMULE Samuel Peter

ATHIENO Grace (Ms)

BAGUMA Joel

BALUKU Godfrey Muthabali

BAMWITTE Emmanuel

BASEFU Abdalla

BBOSA Fred - First Class

BETUBIZA Ivan Kato

BUWEMBO David

BWAMBALE Samuel

EMASU Derry

EUKU Martin

FAISAL Seif

GAMUKAMA Amanya

HATANGA Martin

KALEMA Ansty Ezra

KAPERE Andrew

KATAMBI Joan (Ms)

KATWERE Andrew

KAYEMBA Peter

KAYENY Juliet (Ms)

KIBUUKA Charles Lwanga

KIGGUNDU Stanley

KIJJAMBU Keivyn Joseph

KIJOGWA Isiko Kenneth

KILEMBE Aida (Ms)

KIRONDE Yusuf

KISOMOSE Brian

KUUKU David

LUYIMBAAZI Najiib

136

MAGALA Cornelius Muguluma

MAWANDA Ignatius

MPANGA Hassan

MUBANGIZI Edison

MUCUNGUZI Brooks

MUHINDO Silver

MUHINDO Vincent

MULEMA Stephen

MULUUTA Bernard

MUMBERE Samuel

MUTEESA Fred

MUZIRA Julius Eriab

MWESIGWA Duncan

MWESIGWA Isaac

MWESIGYE Ivan

NABAGESERA Laila (Ms)

NABBOSA Irene (Ms)

NABUGOMA Issa

NABUKENYA Beatrice (Ms)

NALUBEGA Hadijah Sarah (Ms)

NALUKWAGO Sylvia (Ms)

NALUMU Dalira (Ms)

NAMALE Agnes Monicah (Ms)

NAMULONDO Bridget (Ms) - First Class

NASSUNA Patricia Wilson (Ms)

NNAMIGGO Scovia (Ms)

OGUTA Fauz Ecum

OKURUT George Inyoin

OLOWO Raphael Jones

OPIO Kenneth Okoya

OSINYA Moses

OTIM George Ian

RUKUNDO Moses

SANDE David

SEREMBA Nicholas

SEWANKAMBO Samuel

SSALI James - First Class

SUNDAY Fred

TABULA Matovu Rogers

TUMWINE Prosper Kahweza

TWEBAZE Anthony

UMAR Ali

WAMALA Joseph Bob

WANYAMA Stephen

WASSWA Hassan - First Class

137

BACHELOR OF SCIENCE WITH EDUCATION

AKAMPURIRA Patrick

ANYAIT Stellah (Ms)

ANYWAR Nickson

ARINEITWE Cypliano

ATIKU Saad Mahjub

ATUHURA Philip

BALIKUDDEMBE Lawrence

BOGERE James - First Class

BULWA Joseph

BUTTO Peter Balyegisawa

BWIRE Ham

BWIRE John Bosco

BYAMUGISHA Abson

BYANSI Daniel

COOPE Kizito

DDUMBA Henry

EBYEU Peter

ELOKET James

ERYEKU Joseph

ISABIRYE Thomas

KADIBA Monica (Ms)

KALYESUBULA Vicent

KAMARA Alfred

KASAGGA Fredrick

KASULE Patrick

KASULE Warren

KATAIKE Sarah (Ms)

KATANTANZI Nicholas

KATEERA Joseph

KATONGOLE Deus

KATTO Danison - First Class

KAWEESI Abubaker

KAWERU Sadayo Franklin

KAZIBA Anthony

KIBIRIGE Yuda

KIBUUKA Derrick

KIIZA Justine (Ms)

KISAAKYE Jimmy

KIWEEWA Mike

KIYONGA Apollo Ivan

KUTEESA Joel

KYEMBE Naema Aisha (Ms)

KYOHAIRWE Justine (Ms)

LUBOWA Reuben

LUYIGA Eva (Ms)

MAKUBUYA Tom

138

MASIGA Sylvia (Ms)

MATUMBWE Kenedy

MAUDI Samuel

MBOWA Joseph

MBUSA Jonathan

MUBBALYA David Keresipo

MUBIRU Frank

MUBIRU Moses

MUGEYA Collin

MUKYALA Kevin (Ms)

MUNGOMA Erisa

MUTABAZI Martin

MUTIBWA Francis

MUYOMBA Rogers

MZEE Hamidu

NABITENGERO Josephine (Ms)

NAIRA Faruk

NAMARA Sheila (Ms)

NAMATENDE Joan (Ms)

NAMBASSA Rehemah (Ms)

NANDERA Gorret Cissy (Ms)

NANGENDO Ramulat (Ms)

NATUKONYERA Rhita (Ms)

NAZZIWA Mary (Ms)

NDUGWA Geofrey

NEKYESA Brenda (Ms)

NIWAMANYA Justus

NOEL Ambrose

NTABADDE Loy (Ms)

NYAMIGISHA Leonard

ODORA Kenneth Borup

OJIAMBO Benard

OKELLO Gabriel

OKENG Patrick Micheal

OKOTEL Vigilio

OLAL Daniel

OLARA Jacob

OMARA Christopher Moses

OMODING Bernard

ONYAIT Justine

RWAMUHANDA Edgar

SANSA Racheal (Ms)

SEBINA Charles

SEGANE Steven

SEKULIMA Twaha

SEMWOGERERE Fredrick

SENTAMU Musa

SSEBUNYA Samuel

139

SSEVUME Paul

SSUUNA Andrew

TUMUHAIRWE Kenneth

WAISWA Tifu

WALUSIMBI Ivan

WAMPANDE Rajab

WASSWA Martin

BACHELOR OF SCIENCE IN BUILDING ECONOMICS

ABALA Tom

AKANKWASA James Ravens

ANGULO Okiring

BAZAIRWE Annette (Ms) - First Class

BYEKWASO Pius - First Class

ISINGOMA Maurice

KAMUGISHA Barnabas

KARUNGI Julian

KISAKYE Claire

KUSAASIRA Abihail Hope

MUKASA Joseph

MULUMBA Robert

MUSIIMENTA Dickson

MUSSAJJAWAZA Edgar

NALUMANSI Milly Claire (Ms)

NAMAKULA Brigitte

NAMBI Susan

OKELLO Simon Ekolu

OLOBO Samuel

OWOR John Onyango

OYIRWOTH James

SSENTAMU Godfrey

BACHELOR OF SCIENCE IN LAND ECONOMICS

BAMPABURA Annony

MUTABAAZI Andrew

NAGUJJA Magaret (Ms)

NAKAKE Sumin

NAKAYITA Mary (Ms)

NALUSIBA Jacqueline (Ms)

NANYUNJA Rachel (Ms)

NJANGALI Norah (Ms)

TWIJUKYE Rauben

140

BACHELOR OF SCIENCE IN SURVEYING AND LAND INFORMATION

SYSTEMS

ADIA Joseph

AKUKU Charles - First Class

ALI Doka

ASIIMWE Richard Birungi

AYEBARE Rahab

BAGUMA Brian

BANDUGA Adinan

BWENGYE Elia

EMALU Boniface

ERIAMU Sam

KAGGWA Denis - First Class

KATO Edward Ssemango

KICONCO Monice

LUBEGA Raymond

MUGISA Dennis

MULINDWA Coprian

MUSOBO Joseph Bukose

MWAKA Edmond Owor

NABBANJA Immaculate (Ms)

NAKANYIKE Viola (Ms)

NGOBI Joel

OCHIENG Robert

SAAKWA Isaac

SSENKINDU Joseph

TURYAMUREEBA Esau

TURYASINGURA Timothy - First Class

TUSIIME Daniel

UKECH Stephen

ORDINARY DIPLOMA IN ARCHITECTURE

ATWINE Samuel

BAMUSONIGHE Brian

CHANDIGA Patrick

KABEGA Joseph

KENYANGI Joy

LUKODA Ayub

MATOVU Leonard

OKELLO Joe Jauex

ONYANGO George

SSEBULIBA Bob

SSEMUGABI Robert

SSENKUNGU Joel

WOMAKUYU Andrew

141

Posted by on February 9, 2011. Filed under Public Platform,Reports & lists. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can leave a response or trackback to this entry

5 Responses to Kyambogo University 2011 Graduation list

  1. Kisolo M Zebosi Reply

    July 27, 2011 at 10:03 am

    So far so good, keep it up.

  2. Pingback: Regina Andrew

  3. surgical excision Reply

    January 18, 2012 at 3:08 pm

    Excellent points altogether, you simply received a emblem new reader. What could you recommend about your publish that you just made a few days ago? Any sure?

  4. Jonny Reply

    October 8, 2012 at 7:23 am

    For the good of our university and students, i prefer the university support the best performers (1st class degree holders) by either retaining them or sponsoring them for masters degree. Many academically talented graduands from KYU are on the streets of K’la yet every year the university advertise for new opportunities to those people with experience yet these Alumni can really offer their best despite lack of experience. Lets be patriotic and help our students live a happy life and gain from their hard-work.

    Thanks

  5. Wow! This blog looks exactly like my old one! It’s on a totally different topic but it has pretty much the same layout and design. Outstanding choice of colors!

    Also visit my blog … christmas decorations for the garden

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

468x60

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech